Wpis z mikrobloga

Dziś mój 4-letni syn bardzo wprawnie ustalił model naszej rodziny na podstawie świeżo założonego akwarium.
Wszystkie pstrokate rybki to Gabrysie - no bo kolorowe i wszędzie ich pełno (córa lvl7)
Czerne rybki to Piotrusie - bo są takie poważne i dorosłe;) (młody lvl4)
Ślimaki to Tatusie - Nigdy ich nie widać
Glonojady to mamusie - sprzątają!
Ot psychologiczna analiza czterolatka
#ciekawostki #truestory #dzieci #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 20
@monalisssa: Ślimaki? Nigdy ich nie widać??? Ojjj dziewczyno, nie dyskryminuj tatusiów. Kiedyś kupiłem cztery tatusie do akwarium. Skończyło się na wymianie kamieni, roślinek i wody. Miliony ich było. Próbowałem pozbyć się ich na wszystkie sposoby.
Spokojnie, gdyby nie rybki w twoim akwarium to może wpuścilibyśmy do glonojada jakiegoś rekinka jak ślimaka by nie było widać ( ͡ ͜ʖ ͡)
@monalisssa: Czekaj aż student psychologii na 1 semestrze lub jakaś feministyczna aktywistka uznają, że dziecko utożsamia się z czarną rybką, bo jest molestowane i bite. Niestety, ale bliska mi osoba miała podobne zajęcia i mnóstwo jej znajomych ze studiów takie hipotezy wysnuwało na podstawie rysunków ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czekaj aż student psychologii na 1 semestrze lub jakaś feministyczna aktywistka uznają, że dziecko utożsamia się z czarną rybką, bo jest molestowane i bite. Niestety, ale bliska mi osoba miała podobne zajęcia i mnóstwo jej znajomych ze studiów takie hipotezy wysnuwało na podstawie rysunków


@NieMogeSieZarejestrowac: kurna, to już wszystko rozumiem. Ktoś po takich zajęciach objął posadę szkolnego pedagoga czy tam psychologa w podbazie mojego syna. Gościa bardzo zaniepokoiły rysunki rysowane przez
@Jarek_P: Z tego co mi tłumaczyła osoba, która miała te zajęcia, to faktycznie niektóre takie rysunki mogą coś tam niby sugerować. Ale to jest baaardzo umowne i trzeba być ostrożnym przy wyciągania wniosków. Trochę podobnie jak z czytaniem mowy ciała. Ktoś wprawny może wyciągnąć pewne wnioski, ale nie staje się ekspertem po przeczytaniu jednego artykułu w pani domu. Niestety te młode panie pedagog czy psycholog traktują takie przesłanki bardzo dosłownie, myśląc