Wpis z mikrobloga

Komplet książek o Wiedźminie jako prezent na komunię dla 7-latki, która uwielbia czytać - tak, czy nie??

  • Tak 29.0% (1145)
  • Nie, za młoda jest 71.0% (2810)

Oddanych głosów: 3955

  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Odczarowana: Zdecydowanie nie. Wiedźmin jest zbyt wulgarny i przepełniony scenami przemocy. Do tego dochodzi kwestia archaicznego słownictwa ("Mamo, a co to znaczy "chędożyć"?") i całej otoczki politycznej, która może być dość trudna do ogarnięcia. Poczekaj, aż mała skończy przynajmniej 12 lat i wtedy jej kup.
Dla 7-latki lepszymi lekturami będą Harry Potter, Eragon, Opowieści z Narnii, Hobbit.
Albo coś bardziej klasycznego, np. Ania z Zielonego Wzgórza, Muminki.
  • Odpowiedz
A myślałaś może nad jakąś książką Musierowiczowej? (tez patriotycznie ;)) Mi osobiście jej styl przypadł do gustu, a zaczęłam ją czytać właśnie w podstawówce. Plusem może być też to że w Jeżycjadzie (nie wiem jak w innych seriach) bohaterowie dorastają i zmieniają sie, np. nastolatka w kolejnej książce wychodzi za mąż, a główną bohaterką staje sie jej młodsza siostra :) Albo coś od Meg Cabot (niekoniecznie "Pamiętnik księżniczki"...), ja uwielbiałam serie "Pośredniczka"
  • Odpowiedz
@Odczarowana: Czekaj czekaj, czytałaś Wiedźmina i nadal się zastanawiasz cz to dobry pomysł na prezent dla dzieciaka? Serio? Nie no, k---a, serio? "Na pohybel s---------m", "ruchy frykcyjne" + masa innego ciekawego słownictwa otoczona sporą dawką erotyzmu i polityki (czyli w sumie tego samego - pieprzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk) będzie dla niej idealnym prezentem. Kupuj. Jednak za parę lat nie chcę widzieć
  • Odpowiedz
@Odczarowana: Ej, Musierowicz to całkiem dobry pomysł. Parę pierwszych tomów Jeżycjady. Chociaż może 7-latka może nie ogarnąć opisywanej wtedy rzeczywistości. Co jeszcze... Atramentowy Świat Funke? W sumie nie pamiętam dokładnie tej serii, ale na pewno bardziej się nada niż Wiedźmin. Ania z Zielonego Wzgórza? Pamiętam, że czytałam tę ksiązkę i jeszcze parę kolejnych tomów na długo zanim była omawiana w szkole. Opowieści z Narnii i Potter są takim dość bezpiecznym
  • Odpowiedz
@Odczarowana: xD
To ja się zastanawiam czy mój kuzyn w 3 gim nie jest za młody na Wiedźmina. Obmacywanie małych dziewczynek i próby zapłodnienia nastolatki to zdeka nie na komunię imho.
Jak ktoś już podrzucił: Harry Potter.
  • Odpowiedz
@Odczarowana: @Assire: tak jak napisała Assire dobra jest seria o Mikołajku. Ja od siebie polecam "Serię niefortunnych zdarzeń". Ale moim zdaniem to książka bardziej dla 10+. Przede wszystkim zależy czy ta dziewczynka dużo czyta i czy nie męczą ją książki >100stron.

Ja w jej wieku to czytałem Baśnie Grimm i to te w miarę ugładzone.
  • Odpowiedz