Wpis z mikrobloga

Komplet książek o Wiedźminie jako prezent na komunię dla 7-latki, która uwielbia czytać - tak, czy nie??

  • Tak 29.0% (1145)
  • Nie, za młoda jest 71.0% (2810)

Oddanych głosów: 3955

  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Odczarowana: Jak większość - za wcześnie.

Tempo czytania też pewnie jeszcze nie jakieś kosmiczne, żeby się przez Anię z Zielonego przebijała. Spróbuj coś z serii Koszmarnego Karolka, Mikołajka albo Zniszcz ten dziennik, to trzecie dość interaktywne jest.
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi (w każdym razie za wszystkie te kulturalne). Kompletnie nie znam się na dzieciach i trochę ciężko mi ocenić co w tym wieku się czyta, a sama w tym okresie zaczytywałam się powieściach o Indianach, gdzie co chwila ludzie się zarzynali i skalpowali, więc z tej perspektywy Wiedźmin nie wydawał się aż taki nieodpowiedni. Tak czy inaczej przekonaliście mnie przypominając niektóre epizody ;) Niestety Harry odpada, bo mała jak się
  • Odpowiedz
@Odczarowana: Pieśń Lodu i Ognia jej od razu daj! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opowieści z Narnii są spoko, ale na Twoim miejscu poczekałabym z nimi, aż mała skończy 10 lat. Jako 12-latka przeczytałam "Błękitny zamek" Lucy Maud Montgomery, fantasy to to nie jest, ale piękna książka z mądrym przesłaniem, polecam Ci o niej pamiętać.
  • Odpowiedz
@Radus: Ja podobnie, pierwszy raz w gimnazjum, drugi raz całkiem niedawno, na studiach. Ogrom odwołań, zupełnie inny poziom zrozumienia. Wtedy to było fajne bo smoki, n-----------a i hehe, bluzgają xd, teraz troszeczkę więcej się w tym kryje, choć oczywiście nie jest to jakaś super metafizyczna pozycja. Ale uważam, że każdy zainteresowany literaturą powinien przeczytać chociaż opowiadania.
  • Odpowiedz