Wpis z mikrobloga

Mała ankieta - którą opcję byś wybrał? Mniejszy dochód pasywny, czy większy dochód aktywny?
#ankieta #kiciochpyta #finanse #zarobki #praca

Którą opcję byś wybrał?

  • 12.000zł pasywnego dochodu bez konieczności pracowania 59.2% (3371)
  • 20.000zł dochodu z pracowaniem zdalnie około 6 godzin dziennie 40.8% (2328)

Oddanych głosów: 5699

  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Myrcin-: Wg kalkulatora partii Razem jestem w 4% najbogatszych polakow.
Sek w tym, ze nie czuje sie bogaty. Zyje mi sie w miare latwo, ale teraz narzeczona nie pracuje, mamy dziecko. Gdybysmy mieli kredyt na mieszkanie to byloby ciezko (teraz wynajmujemy m2).
Uwazam ze 6k na rodzine to takie totalne minimum, ale wolalbym 12k :)
  • Odpowiedz
@loczyn: A ja sobie żyję godnie i niektóre miesiące zamykam z wydatkami na wszystko mniej niż 800zł :) Określanie kwoty "optymalnej" to glupota. Zawsze bedzie Ci za mało. Życie.
  • Odpowiedz
'E tam, praca jest najważniejsza, nabiję komuś kabzę a przy okazji zmarnuję całe życie, ale przynajmniej nie będe się nudził bo nie potrafię sam sobie organizować wolnego czasu'.


@Gorti: pracowanie u kogoś to wymiana swojego czasu i umiejętności na jego pieniądze, dobrowolna transakcja taka sama jak kupienie bułki w sklepie.

Myślenie o pracy jako o przymuszeniu i niewolnictwie - zastanawiam się, kiedy takie jednostki wyginą. Ludzie mają czas na swoje
  • Odpowiedz
@aceofmace: Piszesz o czymś innym niż ja. Krytykuję osoby które nie potrafią same zorganizować sobie wolnego czasu dlatego cieszą się z tego, że mogą pracować i robią to dobrowolnie, nawet w sytuacji gdyby dostawali pieniądze za niewykonywanie żadnej pracy. Oczywiście że 200 lat temu nie było takiej możliwości, dlatego każdy musiał zasuwać w pocie czoła. Ten wątek jednak dotyczy 2016 roku i wyboru - pieniądze bez pracy lub większe pieniądze
  • Odpowiedz
@lim0: To zależy czy w ramach tych 20000zł miałbym pracę wymarzoną czy znienawidzoną ale bardzo szanuję swój czas bo to najcenniejsze prócz zdrowia co mamy więc możliwe że zdecydowałbym się na pierwszą opcję. Nie jestem pazerny.
  • Odpowiedz
@lim0: Panie, za 12 tysięcy bez konieczności pracy to żyłbym jak król! Mieć tyle wolnego czasu na rozwijanie swoich pasji i nie bać się o pieniądze to moje największe marzenie.
  • Odpowiedz
Dla 2 + 1 mediana to mniej niż 6k pln. Jeśli dla Ciebie znajdowanie się w 2-3% najlepiej zarabiających Polaków to "optymalnie" dla 3osób(WTF!) to szkoda, że ponad 98% osób w Polsce żyje niegodnie!


@Myrcin-: to jest oderwanie od rzeczywistości. Do dzisiaj moi rodzice patrza na mnie z przymrużeniem oka, bo nie wyobrażają sobie jak można żyć, skoro sami mają 7 tys. opłat, dla nich życie za mniej niż 10k
  • Odpowiedz
@lim0: Tyle osób ma takie zainteresowania, które zajęłyby im całe dni do końca życia xD mieliby mnóstwo czasu na rozwijanie się i rozwijanie swoich niesamowitych hobby jak na przykład granie na konsoli albo picie piwa xD po co w takiej sytuacji pracować, praca jest dla przegrywów, którzy nie mogą zorganizować sobie czasu, ja będę jeździć po świecie i rozwijać swoje pasje powtarzam pasje xD
  • Odpowiedz