Wpis z mikrobloga

Mała ankieta - którą opcję byś wybrał? Mniejszy dochód pasywny, czy większy dochód aktywny?
#ankieta #kiciochpyta #finanse #zarobki #praca

Którą opcję byś wybrał?

  • 12.000zł pasywnego dochodu bez konieczności pracowania 59.2% (3371)
  • 20.000zł dochodu z pracowaniem zdalnie około 6 godzin dziennie 40.8% (2328)

Oddanych głosów: 5699

  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lim0: To dochód pasywny, a w wolnym czasie rozkręcałbym startup. Taki układ to dla mnie marzenie, ale póki co wolę odłożyć sobie na rok-dwa życia i wtedy spróbować z własnym biznesem.
  • Odpowiedz
@gaily: @SScherzo: Ktoś tu ma chyba spaczoną wizję Warszawy :P
W temacie nie było żadnej informacji o miejscu zamieszkania, a przy zarobkach 12k różnica kosztów życia między najdroższymi miastami w Polsce jest niewielka. Nigdzie też nie było napisane, że to ma być jedyne źródło pieniędzy, a więc Warszawa może się okazać korzystniejsza, niż jakiekolwiek inne miasto Polski. Ale jeśli ma być najtaniej to polecam Zimbabwe, albo Timor Wschodni.
  • Odpowiedz
@lim0: 8k więcej za 6 godzin pracy ZDALNEJ!!! Debil by nie wziął! A prawdopodobnie zleciłbym moje 6 godzin pracy komuś za 3k/msc. on zadowolony, ja zadowolony.
  • Odpowiedz
@lim0: Oczywiście, że 12.000zł pasywnego dochodu bez konieczności pracowania.

Napisane jest bez KONIECZNOŚCI a nie bez MOŻLIWOŚCI pracowania, więc bym mógł sobie dorabiać coś zdalnie a w międzyczasie podróżować po świecie :)
  • Odpowiedz
@Myrcin-: Byłem u koleżanki co zwykle mieszka niedaleko mnie, ale kilka miesięcy pracowała w Warszawie, wynajmowała na bodajże Grażyny jakieś malutkie i dziadowskie mieszkanie z mikroskopijną kuchnią to koszty kształtowały się na poziomie 3 tysięcy (albo nawet i więcej). Za tą kasę to ja u siebie wynajmę wypasione mieszkanie i jeszcze coś zostanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale musisz mieć nudne życie jak nie masz nic ciekawszego do roboty po za pracą.


@pernik: EHEHHEHE O JAKI JESTEM FAJNY BO SIĘ NIGDY NIE NUDZĘ!!! CODZIENNIE PŁYWAM Z DELFINAMI I W--------M KAWIOR
  • Odpowiedz
@gaily: Chyba pojechales z tymi 3 tysiacami, chyba ze w samiusienkim centrum ze widzisz z okien PKiN

@SScherzo: 12k to "optymalnie" dla 2+1. Mozna zyc godnie, ale tez bym nie powiedzial ze to jakas duza kwota.
  • Odpowiedz
@loczyn: Mówię tak ze wszystkim było, wiem bo właśnie z ciekawości pytałem ile za takie coś, w dodatku z pralką na parę mieszkań w piwnicy. Dodam że mieszkanie było takie na 2 osoby (tj. 2 osobne duże pokoje).
  • Odpowiedz
@gaily: Kawalerka to 1500zł, a pokój połowę tego. W innych miastach taniej o 100-200zł.

@loczyn: Dla 2 + 1 mediana to mniej niż 6k pln. Jeśli dla Ciebie znajdowanie się w 2-3% najlepiej zarabiających Polaków to "optymalnie" dla 3osób(WTF!) to szkoda, że ponad 98% osób w Polsce żyje niegodnie!
  • Odpowiedz
Jak słucham ludzi, którzy mówią, że muszą pracować bo inaczej umarliby z nudów lub zwariowali to zastanawiam się kiedy takie jednostki wyginą. To jest mentalność XIX-wieczna - wstać o 5:00 rano, zasuwać pół dnia na polu, potem pół dnia dorabiać w fabryce azbestu, następnie wrócić styrany o 21:00, zjeść coś i powiedzieć do siebie 'noo, dzień spełniony, to jest życie, teraz mogę iść spać i jutro od nowa znakomite przygody'. A gdzie
  • Odpowiedz