Wpis z mikrobloga

Cześć qmple - chciałem się pochwalić moim #pseuduino #arduino ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie nie jest to moja pierwsza wytrawiona płytka, ale tym razem trochę bardziej zadbałem o estetykę i wyszło nawet nieźle. :) Nie będę tu już przynudzał, ale jak ktoś by chciał znać szczegóły to niech pisze - chętnie odpowiem. Trochę takie #chwalesie, no ale cóż ( ͡° ͜ʖ ͡°) ...Swoją drogą podczas przygotowywania PCB wypróbowałem 3 nowe dodatki podczas trawienia: 1. silnik wibracyjny przymocowany do "wytrawiarki" + 2. kontrola aktualnej temperatury kwasu 3. wycieranie płytki gąbką zamoczoną w kwasie podczas trawienia (tak, miałem włożone rękawiczki ( ͡º ͜ʖ͡º) ) ... #elektronika #diy #robotyka
Mechatrobot - Cześć qmple - chciałem się pochwalić moim #pseuduino #arduino ( ͡° ͜ʖ ͡...

źródło: comment_DCVhXIYx4sG6XL5Wh0Pv7FEyMwR5tYlC.jpg

Pobierz
  • 24
@Jarek_P: Ja rozmawiałem kiedyś, że jednym z lepszych jest kwas solny w odpowiednich proporcjach - trawi tak szybko, że aż nie występują nadżerki na ścieżkach. Z wiadomych względów, tylko poważni amatorzy lub profesjonaliści powinni to raczej stosować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jarek_P: Do trawienia się chyba używa często nadsiarczanu sodu, prawda? Ostatnio się tym bawiłem na laboratorium, pięknie miedź roztwarza. A co do produkcji płytek, to opłaca się to przy jednorazowej potrzebie, czy raczej wystarczy zabawa na uniwersalnej? Jak sądzicie?