Wpis z mikrobloga

@Grzesiek_astronaut: Koledzy 'rowerzyści' mają problem z tym, że są uczestnikami ruchu drogowego na równych zasadach. Teraz hurr durr, bo OC DLA ROWERÓW? MOZE JESZCZE DLA PĘDZĄCYCH BYDŁO.??? Ale jesli takiemu rowerzyście na rowerze za 20k zrobionym z kewlaru, włókna weglowego i pajęczej sieci #!$%@?łby sie janusz w pełnoletnim passeratti wartym 1000zł to byłby inaczej gadali. Janusz zarabia minimum krajowe, leje opał do baku i ma wszystko w dupie w wypadku sprawy
@Zielony34: Zgadza się, OC by mocno utemperowało co niektórych cyklistów. Natomiast co do środka pasa to lekkie przegięcie, ale ja (jadąc rowerem) jadę tak na 1/3 szerokości i nigdy przy samej krawędzi. Jazda przy krawędzi prowadzi do wyprzedzania przez samochody na milimetry byle by się zmieścić w swoim pasie, jazda na 1/3 to już jest normalne wyprzedzanie z wyjazdem na sąsiedni pas i z bezpieczniejszą odległością od rowerzysty.
@Zielony34: Pchają się na drogi a nie znają w ogóle przepisów lub celowo je omijają. Za każdym razem jak wracam do miasta rodzinnego muszę być świadkiem jak rowerzysta zrobi coś głupiego, najczęściej spotykane jest jak sobie przejeżdżają na czerwonym świetle przez jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście, i mało kto nawet się rozejrzy czy coś jedzie czy nie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przecież tacy idioci powinni
@Wafellini: Nie należy, z resztą takich dróg jak u nas nie chciałbym na własność, byłoby mi wstyd( ͡° ͜ʖ ͡°) Rowerzysta powinien mieć wyobraźnie i świadomość, że on ucierpi o wiele mocniej w wypadku i być ostrożnym z tego powodu ale jeżdżą takie janusze i grażyny co to przepisów nie znają bo i nigdy auta nie mieli i stwarzają zagrożenia.
@sargento: Mi w ogóle nie chodziło
Pchają się na drogi a nie znają w ogóle przepisów lub celowo je omijają.

@Lunder: proszę proszę. A kto jeździ przez ścisłe centrum miasta z prędkością ponad 70 km/h?
Zatrzymywanie się przed zieloną strzałką warunkową to też głupota. Wyprzedzanie na przejściu?
Niech se pieszy poczeka i wejdzie dopiero gdy w promieniu 2km nie będzie żadnego auta.
Skrzyżowanie? Wjadę na sam środek i tam utknę na następny cykl świateł. Chodnik? Trawnik?
Przecież
@jamnig: Tylko weź teraz jeździj rolkami po chodniku. Ścieżki dla rowerów czasami chociaż zbudują z asfaltu bądź kostki bezfazowej i można normalnie jeździć. A po chodniku to nie ma nawet opcji.
@sargento: Tu masz rację, i tego także nie popieram, jednakże przekraczanie prędkości jest mało niebezpieczne, a wyprzedzanie na przejściu jest skrajną głupotą i na szczęście rzadko kiedy widuje to na własne oczy. A tak jak pisałem w poprzedniej wiadomości, rowerzystów doprowadzających do niebezpieczeństwa przez swoją skrajną głupotę widuję regularnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
trzeba byc kaleka zeby na sile blokowac ludziom dojazd do pracy


@MajsterTS: codziennie widzę, jak te hordy #!$%@?ą się na środek skrzyżowania dobrze wiedząc, że i tak nie zdążą przejechać w danym cyklu. Utykają na środku i odwracają głowę, udając że tworzący się właśnie korek i chaos to przecież nie ich wina. I to wcale nie są rowerzyści.
Albo bus pasy. 140 ludzi w autobusie czeka #!$%@?, bo oczywiście 30 jednoosobowych
@Zielony34: Jak rodziny z dziećmi nie jeżdżą drogami? Jeżdżą. Najpierw dorosły potem dzieci i na końcu kolejny dorosły. Ja tak jeździłem jak chodziłem do podstawówki.

Jakie ścieżki rowerowe? Kawałek ścieżki, potem droga i znów ścieżka - tak to często wygląda. A poza centrum miast to powodzenia w szukaniu ścieżek rowerowych, nawet żeby dojechać do lasu który się ma bardzo blisko trzeba z drogi skorzystać.

Jeżdżę na rowerze oraz samochodem i mas
@Iudex: Ale masa krytyczna nie polega na "walczeniu o szacunek wśród kierowców" a pokazanie problemu małej ilości ścieżek rowerowych i słabej infrastruktury. No ale MEM TO MEM, HEHE SEBA PA NA ŚMIESNSZNY MEM

Z resztą w ciągu roku jest 12 mas krytycznych DWANAŚCIE nie wliczając okresów zimowych w których bierze udział mało osób. Masa trwa z godzinkę 12 godzin w ciągu roku który ma 8760 godzin co daje nam 0,1% czasu
@CreativePL: Dawno mnie nikt tak nie rozczulił.
1. Masa jest organizowana w piątki, kiedy to korki są jeszcze większe, do tego w godzinach największego szczytu, często go sztucznie przedłużając. Dlaczego to się nie odbywa w niedzielę o 9 rano?
2. Komu w takim razie rowerzyści chcą się pokazać? Skoro nie kierowcom, to komu? Urzędnikom? To zakrawa o terroryzm: #!$%@? kierowców, niech wpłyną na urzędników i zeobią coś z infrastrukturą.
3. Gdzie