Wpis z mikrobloga

Mam 24 lata, czy dalej mieszkać z rodzicami czy wyprowadzić się i wynająć mieszkanie, które zeżre co miesiąc 44% dochodu?

#mieszkanie #kiciochpyta #studbaza #pracbaza

Wyprowadzić się czy dalej mieszkać z rodzicami?

  • Wyprowadzić się 43.0% (2832)
  • Dalej meiszkać z rodzicami 57.0% (3747)

Oddanych głosów: 6579

  • 246
  • Odpowiedz
@kuleczka69: Masz postawę typowej baby, która szczyci "samodzielnością" uzyskaną poprzez swoich bogatych rodziców, którzy ją ustawili. Rozumiem że twoje życie jest idealne i nikt lepiej nie potrafi przeżyć swojego. Szkoda że często ta "samodzielność" i "zaradność" nie idzie w parze z kulturą i rozumem.
  • Odpowiedz
@Mikka: Tak, totalnie moim bogaci rodzice kupili mi moją samodzielność, płacą mi pensję co miesiąc za bycie córką, dzięki temu mogę zając się malowanie akwareli. Ostatni wernisaż w berlinie był wyśmienity, żałuj, że cię nie było. A nie czekaj, i tak by cię nie było stać, żeby przyjechać xD
  • Odpowiedz
@petu12: Wiesz cumplu zależy jaki dochód. Jak zostanie Ci 56% z dużego zarobku to możesz mieć i tak dużo hajsu, żeby móc normalnie żyć. Jak masz mieszkać od 1 do 1 bez możliwości wyjścia na piwo, zjedzenia na mieście czy zaproszenia różowego na randkę lub sprawiania sobie drobnych przyjemności i zakupów - to #!$%@? to. Jak mozesz żyć nawet nie jak król, ale po prostu w miarę swobodnie poza rachunkami
  • Odpowiedz
@kuleczka69: Bo nie przekopywałem się przez cały thread, bo wali mnie dyskusja na mirko nt. mieszkania? Odniosłem się do postu OPa i tyle, nie muszę budować więzi emocjonalnej z cały threadem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ohdude: do listy dorzuciłbym "zależy czy studiujesz, a jeśli tak to co"
fakt, ukończenie licbazy i mieszkanie z rodzicami po 25rż może być dziwne, ale jeśli ktoś studiuje dziennie jakiś dobry kierunek (i faktycznie studiuje i nie przyłazi wyłącznie na zaliczenia) to ciężko pogodzić pracę i studia, a skoro nie ma się pracy to za co samodzielnie utrzymać się? ciągłego wysyłania dotacji jakoś nie uznaję
osobiście dorabiam na swoje potrzeby
  • Odpowiedz
@kuleczka69: No wali mnie co ma do powiedzenia każdy jeden użytkownik xD. To OPa powinno to obchodzić chyyba, co nie? On się zwraca do wszystkich, ja jestem tylko jedną z informacji zwrotnych, którą dostanie. Radzę konkretnej osobie - OPowi a nie #!$%@? całemu mirko. Równocześnie nie mam obowiązku znać zdania całego mirko, bo moja relacja zaczyna się i kończy na OPie xDD. Jak chcesz za każdym razem czytać WSZYSTKO co
  • Odpowiedz
@SystemHalted: z drugiej strony nie wyobrażam sobie jak można być w pełni samodzielnym mieszkając z rodzicami. nagle mama przestanie dla ciebie gotować i powie, żebyś poszedł do sklepu, zrobił zakupy i przygotował sobie jedzenie?
  • Odpowiedz
@petu12: facet 24 lata (mentalnie dzieciak), a mieszka z mamusią. Czy Wy macie godność i facet mężczyzny? Jak Wy przegrywy wyglądacie w oczach różowych, miękkie fajki? Ja się wyprowadziłem w wieku 20 lat, a i tak myślę że zdecydowanie za późno. Nawet mi Was nie żal ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@petu12: hej Miras z ekonomia nie wygrasz. Jeżeli to nie rodzina Seby to mieszkaj a kasę odkładaj. Mozesz pomysleć o kupnie mieszkania i wynajmij to na okres w którym mieszkasz z rodzicami. Ogólnie jeżeli nie masz potrzeby (większa rodzina czy cos) to kasę z wynajmu inwestuj nie przepierdzielaj
  • Odpowiedz