Wpis z mikrobloga

Mam 24 lata, czy dalej mieszkać z rodzicami czy wyprowadzić się i wynająć mieszkanie, które zeżre co miesiąc 44% dochodu?

#mieszkanie #kiciochpyta #studbaza #pracbaza

Wyprowadzić się czy dalej mieszkać z rodzicami?

  • Wyprowadzić się 43.0% (2832)
  • Dalej meiszkać z rodzicami 57.0% (3747)

Oddanych głosów: 6579

  • 246
  • Odpowiedz
@zyyx: Dlaczego zakładasz, że chcę wykorzystać rodziców? Są w tym wpisie i komentarzach podane jakieś założenia dotyczące wielkości mieszkania/domu w którym stulejarz mieszka? A może wiek rodziców? Bo równie dobrze matka może mieć 42 lata jak i 67 przy 24 wiosnach wykopka. Jeśli mieszkam w dużym domu, a moi rodzice są grubo po sześćdziesiątce to prędzej ja będę im prasował gacie i konserwował dom a nie na odwrót.
  • Odpowiedz
@marc1027: W moim mniemaniu normalny układ w takim przypadku nie tylko miałby obejmować podział obowiązków ale także kosztów utrzymania.
  • Odpowiedz
@petu12: Mozesz jeszcze z rok, dwa poczekać ale ziomus serio. Mając 26 lat i mieszkając nadal z rodzicami to przypau straszny. Nie wiem jak u CIebie z mirabelkami , ale jak większość gdy usłyszy, że masz 26 na karku i nadal mieszkasz z rodzicami to się odwraca na pięcie.
  • Odpowiedz
@kuleczka69: nie opowiadam się po żadnej stronie, bo to zależy, ale wiesz ze nie każdy rodzic jest biedny na tyle żeby dziecko uznawało ze zeruje na swoich starych? Nie mierze wszystkich swoja miarą
  • Odpowiedz
Jak Wy przegrywy wyglądacie w oczach różowych, miękkie fajki?


@amontobin: Wydaje mi się, że miękke fajki przejmują się takimi rzeczami, jak Ty - modelują swoje życie pod dyktando oczekiwań innych ludzi. Co jeszcze robisz by zaimponować dziewczynom, opowiedz :). W ogóle posiadasz własne zdanie, gdyby odjąć te różowe? :)
  • Odpowiedz
Uwielbiam takie pytania. Gównoburza gotowa i wykop podzielony na dwa obozy.

Lol jak można się wyprowadzić i #!$%@?ć większość swojej wypłaty na mieszkanie a pózniej żyć za 100 zł/m. Pa mati jakie przegrywy my to mamy życie c'nie?

I w drugą stronę

Wieczna beka ze stuleji którzy mieszkają z rodzicami w wieku 20+ mama dalej wam kanapki robi do szkoły? hehe ja to to jestem samodzielny odkąd skończyłem 12 lat a mieszkanie
  • Odpowiedz
poziom niektórych wpisów niższy niż poziom 40-latka mieszkającego z rodzicami.

W większości przypadków jest to sprawa indywidualna i zależna od wielu czynników. Lvl 23 here, zarabiam średnio (3k netto), mieszkam z rodzicami, ale a) dokładam się do rachunków, b) pomagam rodzicom w domu (zakupy, dokładanie do rachunków, inne obowiązki domowe) C) dalej się uczę online poprzez Distance Learning na jednym z uniwerków w UK co kosztuje mnie około 1200 PLN miesięcznie.

Jak tylko spłacę studia (póki co idzie mi to naprawdę nieźle- ten rok semestralny mam już spłacony- normalnie płaciłbym do sierpnia) to się wyprowadzam niezależnie czy do tego czasu zacznę lepiej zarabiać.
Jeżeli ktoś mieszka z rodzicami, zarabiając, a wydaje tę kasę inwestując czy zbierając chociażby na mieszkanie to potrafię to zrozumieć. Należy sobie też dać jakieś nieprzekraczalne terminy tego zbierania, bo na mieszkanie to można i zbierać 40 lat.
  • Odpowiedz
@petu12: NIE WIEM KOLEGO CZY JESTEŚ JAKIM BIOLOGICZNYM TROLLEM-TERRORYSTĄ ALE #!$%@? TYM WPISEM ROZSIAŁEŚ TAKIEGO RAKA I TO CHYBA Z PRZERZUTAMI NA MÓZG. JEDEN LEPSZY OD DRUGIEGO W KOMENTARZACH. NAWET NIEKTÓRE BORDO Z ŁATWOŚCIĄ ZŁAPAŁO TO #!$%@?.

JESTEŚ DUMNY? JESTEŚ #!$%@? DUMNY?!
  • Odpowiedz
1) Jeżeli ktoś ma tylko takie problemy, że przejmuje się tym co powiedzą anoni/różowe na to, że mieszka z rodzicami przed 30-stką to gratuluję bezstresowego życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2) Świat nie jest czarno-biały, jeżeli wykopek/Karynka daje kosza/ciśnie bekę po tym jak usłyszy, że facet mieszka z rodzicami przed 30-stką NIE ZNAJĄC DOKŁADNYCH OKOLICZNOŚCI, to jest to tylko i wyłącznie objaw poważnego, umysłowego #!$%@? ( ͡°
  • Odpowiedz
@P47ryk: coraz popularniejsza sprawa na świecie. Według mnie o wiele lepsza opcja niż studia zaoczne, zwłaszcza jeżeli pracujesz full-time. Wchodzisz online kiedy chcesz, uczysz się kiedy chcesz, przeglądasz wykłady kiedy chcesz itd. U nas tego nie ma, a coraz więcej Uniwersytetów i to nie tylko tych podrzędnych, wprowadza to w swój program. W tej chwili robimy już wszystko online, to dlaczego nie można studiować? Mam pełen dostęp do uniwersyteckiej biblioteki,
  • Odpowiedz
@KwadratowyPomidor: kolejny, ktory bierze dane z dupy. Gdzie napisałem, ze z nimi mieszkam?


@petu12: tutaj: "Mam 24 lata,czy dalej mieszkać z rodzicami czy wyprowadzić się" i tutaj " którzy nadal sa na garnuszku rodziców i dom rodziców zamienia sie w hotel". dopiero potem zobaczyłeś że to nie fajnie w tym wieku mieszkać z mamusia i zacząłeś kręcić
  • Odpowiedz