Wpis z mikrobloga

Mam 24 lata, czy dalej mieszkać z rodzicami czy wyprowadzić się i wynająć mieszkanie, które zeżre co miesiąc 44% dochodu?

#mieszkanie #kiciochpyta #studbaza #pracbaza

Wyprowadzić się czy dalej mieszkać z rodzicami?

  • Wyprowadzić się 43.0% (2832)
  • Dalej meiszkać z rodzicami 57.0% (3747)

Oddanych głosów: 6579

  • 246
  • Odpowiedz
@petu12: jak masz jakeis oszczednosci - wyprowadz. jak nie - rusz dupe i odloz troche. trzeba sie wyprowadzic jak najszybciej!
jak zarabiasz za malo by miec mieszkanie wynajete to zmien prace, rob cos innego/jszcze.
  • Odpowiedz
niestety, jak sie nie ma umiejetnosci, pewnosci siebie, charyzmy, to trudno dostac lepiej platna prace niz 1500. a co to za samodzielne zycie, jak po oplatach, zostaje 400 zl? a nawet nie policzylem jedzenia. piszecie o dziewczynach, sprowadzaniu kumpli. ale za te kase i tak nigdzie nie pojdziesz sie pobawic, nie zrobisz dobrej parapetowki. zycie od pierwszego do pierwszego. polish dream. to juz lepiej na garnuszku rodzicow, i miec kase na te
  • Odpowiedz
@petu12: piszesz że zarabiasz średnia krajową (to jest około 2700 pln "na rękę), następnie wspominasz o odkładaniu "na spokojnie" 2000 pln na miesiąc. Chcesz nam powiedzieć że za 700 pln opłacasz pokój, mieszkanie, akademik czy cokolwiek innego, opłacasz prąd, wodę, czynsz, rachunek za komórkę, internet, zakupy żywieniowe, gospodarcze i to NIE JEST WEGETACJA? Szacun...
  • Odpowiedz
@petu12: moje zdanie jest takie: lepiej rzucić rodzicom te pieniądze co miały iść na wynajem niż obcym ludziom. Ja rozumiem te młodzieńcze pragnienia samodzielności, ale jeżeli nie musisz robisz krzywdę sobie i rodzicom
  • Odpowiedz