Wpis z mikrobloga

Mam 24 lata, czy dalej mieszkać z rodzicami czy wyprowadzić się i wynająć mieszkanie, które zeżre co miesiąc 44% dochodu?

#mieszkanie #kiciochpyta #studbaza #pracbaza

Wyprowadzić się czy dalej mieszkać z rodzicami?

  • Wyprowadzić się 43.0% (2832)
  • Dalej meiszkać z rodzicami 57.0% (3747)

Oddanych głosów: 6579

  • 246
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@peetee: Czyli jak widzisz nie kazdy ma tak sytuacje wiec nie generalizujmy. Co do sytuacji to naprawde trzeba sie postarac aby zarobic z 4 tys w PL.Kierowcy TIR tyle maja badz wiecej. Jesli nie jestes w czyms dobry albo nie masz znajomosci to zapewnie wiecej niz 2 tys na reke nie dostaniesz.Albo bedziesz #!$%@? nadgodziny.Takie sa realia w naszej PL i dlatego jest tyle emigracji na zachod. Witamy w Polsce!
  • Odpowiedz
@petu12: Wyprowadzaj się. Poznasz nowych ludzi, będzie śmiesznie. Nie patrz na kasę. Patrz na wspomnienia, które zyskasz.

Jeśli nie masz rodziny na utrzymaniu, to nie osczedzaj. Hajs jeszcze zarobisz, a nie wykorzystanej młodości nie.
  • Odpowiedz
  • 1
@djmuody: fakt samemu w wynajmowanym mieszkaniu pewnie byłoby ciężko. Za to w pewnym wieku jak ktoś jest np. poważnie z kimś związany to powinien jednak spróbować coś wynająć choćby żeby zobaczyć różnicę.
  • Odpowiedz
@kuleczka69: @Obserwator_z_ramienia_ONZ: @petu12: wykop to jednak niesamowite siedlisko patologii, i nie chodzi mi o ludzi którzy mieszkają w wieku 2* lat z rodzicami, tylko że cała reszta która z nich szydzi i uważa, że wie, co jest lepsze dla ich życia, portfela, utrzymania i lepiej zna relacje rodzinne. A ciśnięcie po pasożytach komuś, kto może oszczędzić 1000zł miesięcznie, w imię "samodzielności" i "niebycia przegrywem" to konkretne
  • Odpowiedz
@tygry: To prawda, jak ktos mysli powaznie bo znalazl ta jedyna to nawet obowioazkowo razem zamieszkac.A jak wiekszosc tutaj wyprowadza sie z chaty zeby ruchac ile wlezie, to szybko skonczy sie to niechcianym dzieckiem.Oczywisice nie wszysycy, ale czytajac wpisy tak wnioskuje.
  • Odpowiedz
@TheFuguFish: Oczywisice, znajdz wspolokatorow niech sraja, rzygaja i nie sprzataja po sobie.Czyli przyprowadzasz dziewczyne do swojego wynajmowanego pokoju i wstydzisz sie ja zaprosic do lazienki bo wspolokatorzy maja w #!$%@? porzadek.Co niektorzy nawet nie maja poczucia prywatnosci.Jeszcze zeby jakies obce #!$%@? grzebali w moich rzeczach badz uzywali moich rzeczy...
  • Odpowiedz
@djmuody: wszystko jest do dogadania i ustalenia. Ja mam dwójkę wspólokatorów, absolutnie ich uwielbiam. Razem wychodzimy, oglądamy filmy. Jak ktoś nie posprząta zawsze można uwagę zwrócić. Nie masz jakiś znajomych, którzy chcieliby wyprowadzić się z Tobą?
  • Odpowiedz
@petu12: wyprowadzić się. sam skończyłem 25 lat i za parę miesięcy wybywam.
mój przyjaciel w wieku 22 lat dwa miesiące temu się wyprowadził, a mieli wielką chatę i dobre relacje - nie żałuje.
nie chodzi nawet o usamodzielnienie i wielce dojrzałość, a po prostu pewną wygodę dla nas i danie trochę swobody rodzicom w końcu ;)
  • Odpowiedz
@petu12: Wyprowadź się, to najwyższy czas.
@SystemHalted: w wieku 24 lat dawno mieszkałem w fajnym mieszkaniu zarabiając na siebie.
Wyprowadziłem się jak miałem 20 lat. Głupio by mi było dalej wisieć na garnuszku rodziców. Niech mają coś od życia. Nie bądź pasożytem.
  • Odpowiedz
@petu12: Boże co za społeczeństwo nam rośnie. Gdzie honor? gdzie chęć usamodzielnienia się? Tak stulejarze życie tak wygląda właśnie, że prawie cała wypłata idzie na życie. Macie wy honor i godność człowieka? Lepiej całe życie u mamusi w piwnicy siedzieć przed komputerem? Nie mam do takich osób szacunku. Nawet nie mam o czym z taką osobą rozmawiać skoro jedynym jej zmartwieniem jest czy wysikać się przed wyjściem. Mamusia ugotuje, upierze,
  • Odpowiedz