Wpis z mikrobloga

Mireczki, doszła do mnie przesyłka z 10 metrowym kawałkiem rurki miedzianej fi 8mm, kupiłem jedno kolanko 1/2" z wyjściem na węża, dwie opaski zaciskowe. Zawór 1/2" pasuje do prysznicowej słuchawki, niestety fi 8mm za małe na zastosowany wężyk, dlatego zrobiłem uszczelnienie z duct tape:) Generalnie zapłaciłem 170zł i w sobotę schłodzę pierwszy raz brzeczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zrobiłem test, przy minimalnym puszczeniu wody, leci 1l/4 min, nie wiem jak długo będę chłodzić ale nawet jak 2h, to nie zbiednieje:) p.s. Kiedyś pracowałem w OVH i tam we Francji przy pierwszej serwerowni w piwnicy bloku, próbowano odzyskać ciepło z chłodzenia wodą przez ogrzewanie mieszkań w bloku ( ͡° ͜ʖ ͡°) #piwowarstwo
castor_troi - Mireczki, doszła do mnie przesyłka z 10 metrowym kawałkiem rurki miedzi...

źródło: comment_FwMMwaPdgQFPMizsckAoP6qRiKGWPQG4.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@castor_troi: @Nebayh: mój znajomy ma patent, dłuższy wąż z kranu, leci zimna woda i wąż przechodzi przez miskę z lodem działa to zaskakująco dobrze. Lód w worku można kupić za 5 zł za 3kg więc wydatek żaden a sporo przyśpiesza. Szczególnie w lato kiedy w kranie zimna woda jest letnia no chyba że ktoś bierze ze studni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@castor_troi: winszuję udanej konstrukcji, aczkolwiek za 170 można sobie kupić gotową chłodnicę z karbowanej stali [stal niby gorzej przekazuje ciepło niż miedź, ale jest jej cieńsza warstwa a karbowanie znacznie zwiększa powierzchbnię kontaktu z brzeczką] - którą chłodzenie zajmuje 5-10 minut
  • Odpowiedz
@castor_troi: Mnie Zastanawia jedno w tych miedzianych konstrukcjach, bo widzę ze dużo osób robi chlodnice z miedzi. Czy to aby na pewno zdrowe? Rury miedziane do spozywki to specjalny stop, a sądząc po wygieciu to rurka LPG, o której parametrach właściwie nic nie wiadomo oprócz tego że jest z miedzi i do LPG.
  • Odpowiedz
@iczi: Sama miedź z piwem nie będzie reagować. Oczywiście jeżeli jest czysta, pokrytej grynszpanem chłodnicy nikt nie będzie używał. Sole miedzi są trujące oraz grzybobójcze. A drożdże są grzybami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nebayh: no woda pitna w rurociągach z tego co czytałem też wypłukuje śladowe, ale szkodliwe w pewnym stężeniu i po dłuższym przyjmowaniu jony miedzi, ja chyba mimo wszystko skłaniał bym się ku rurce karbowanej z kwasówki/nierdzewki, na www.karbowane.pl za 150zł jest przykładowa chłodnica (pic rel), średnica wewnętrzna rury 12mm, 29cm średnica całej chłodnicy, 20cm wysokości, z nierdzewki, więc i tak wychodzi lepiej cenowo
iczi - @Nebayh: no woda pitna w rurociągach z tego co czytałem też wypłukuje śladowe,...

źródło: comment_q1WmwQ4rBe4QIyfGiRdDsDJWeNcOgu9Z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@iczi: wpływ tych jonów miedzi na p--o jest pewnie mniej szkodliwy niż powietrze którym oddychamy. Co do instalacji, ilość jonów jaką odczujemy bezpośrednio to 5mg/l. Poza tym jony w instalacjach wpływają pozytywnie na wodę, nie za wysokie stężenie jest korzystne z uwagi na hamowanie rozwoju bakterii chorobotwórczych. Dziennie przyjmujemy 1–3 mg (zapotrzebowanie dla dorosłego człowieka wynosi 2–4 mg). Jeżeli w instalacjach jest więcej niż 5mg/l. to przyczyna w s----------j
  • Odpowiedz
@iczi: taki wzrost może wystąpić w długim zaleganiu wody w instalacji (musiało by to być przez cały dzień, albo i dłużej) Jeżeli jest przepływ to nic się nie dzieje. Tym bardziej, że trwa to max 30-40 minut. Miedź używana do gazu to taka sama jak używana do wody pitnej, centralnego ogrzewania, gazu płynnego, oleju opałowego i instalacji solarnych.
  • Odpowiedz
@Nebayh: no miedź jest taka sama, ale nie używa się czystej miedzi a jej stopów, sądząc po różnicach we właściwościach fizycznych, stop używany w rurkach lpg a rurkach wodociągowych jest inny(rurki lpg są bardzo plastyczne, można je giąć w dłoniach, rurki wodociągowe są dużo twardsze), a skład stopu może mieć wpływ na oddziaływanie z różnymi czynnikami
  • Odpowiedz