Wpis z mikrobloga

Mireczki, doszła do mnie przesyłka z 10 metrowym kawałkiem rurki miedzianej fi 8mm, kupiłem jedno kolanko 1/2" z wyjściem na węża, dwie opaski zaciskowe. Zawór 1/2" pasuje do prysznicowej słuchawki, niestety fi 8mm za małe na zastosowany wężyk, dlatego zrobiłem uszczelnienie z duct tape:) Generalnie zapłaciłem 170zł i w sobotę schłodzę pierwszy raz brzeczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zrobiłem test, przy minimalnym puszczeniu wody, leci 1l/4 min, nie wiem jak długo będę chłodzić ale nawet jak 2h, to nie zbiednieje:) p.s. Kiedyś pracowałem w OVH i tam we Francji przy pierwszej serwerowni w piwnicy bloku, próbowano odzyskać ciepło z chłodzenia wodą przez ogrzewanie mieszkań w bloku ( ͡° ͜ʖ ͡°) #piwowarstwo
castor_troi - Mireczki, doszła do mnie przesyłka z 10 metrowym kawałkiem rurki miedzi...

źródło: comment_FwMMwaPdgQFPMizsckAoP6qRiKGWPQG4.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iczi: xD idziesz w zaparte. Miedź twarda od miękkiej różni się stopniem wyżarzania. R220 i R290. Stop miedzi jest ten sam, a raczej czysta miedź, bo 99,9 % Cu. Mam nadzieję, że Ci to wytłumaczyłem ;)
  • Odpowiedz
@Nebayh: no bo ja jestem zdania że jeżeli chodzi o zdrowie i istnieje podejrzenie że coś może być szkodliwe, to lepiej to omijać szerokim łukiem niż później żałować :D
  • Odpowiedz
@iczi: więc Ci wytłumaczyłem, że gorzej na nas wpływa powietrze którym oddychamy, niż p--o które chłodzimy miedzią która i tak jest nam do życia potrzebna. Grunt, że dobry temat poruszony.
  • Odpowiedz
@iczi: Z miedzią jest prosta piłka zwykły nalot > nic z tym nie robimy można używać, zielono-niebieski nalot > czyścimy kwaskiem cytrynowym i znowu używamy. Osobiście preferowałbym nierdzewną karbowaną ale nie ma co demonizować miedzi.
  • Odpowiedz
@Nebayh: Miedz można wyczyścić do polerki (są tacy co tak robią przed każdym użyciem) albo pogodzić się z tym że się utlenia i tworzy matowy nalot który nie jest szkodliwy. (Chyba że ci chodzi o zwykłe czepialstwo i przeszkadza ci uproszczenie i nazwanie nalotem warstwy tlenku występującego w skutek pasywacji)
  • Odpowiedz