Wpis z mikrobloga

#rozowepaski #zwiazki #feels

Panowie, nie żeńcie się zbyt szybko. Jeżeli poznacie tą jedyną z którą planujecie się ożenić - najpierw z nią zamieszkajcie (na minimum pół roku). Wiem że to wbrew kościołowi, wbrew rodzicom, wygodzie, finansom itd. Ale chodzi o wasze życie - nie popełniajcie takich błędów jak ja ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wspólne zamieszkanie da wam możliwość zweryfikowania czy wasz różowy nie jest leniwym gadem który będzie was wykorzystywał. Jest tu sporo #tfwnogf którzy wzieli by wszystko co sie napatoczy i stawiało by to na piedestale. Nie róbcie tego - owszem, łączcie się w związki, ale nie róbcie księżniczek z waszych połówek. Zamieszkajcie i sprawdźcie czy:
- wasz różowy chce wogóle gotować
- chce pracować
- chce utrzymywać porządek (dzielić się po równo obowiązkami)
- ma jakieś ambicje, plany na przyszłość
- potrafi oszczędzać
- itd.
Pół roku wystarczy żeby wyszło “udawanie” i z początkowo zapalonej pomocniczki w życiu wyszedł leń, bez pracy, ambicji, całymi dniami leżący przy serialach, wymagający waszej ciągłej atencji i depczący wasze ambicje i plany. Tragedią jest, jeżeli do tego jest kumata i zimno potrafi skalkulować co jej się opłaca - wtedy kończycie z połową gówna na które pracowaliście całe życie i alimentami, dzięki którym skromniej, ale nadal może dalej ślizgać się przez życie wasza księżniczka. Albo, czego wam wszystkim życze - upewnicie się że znaleźliście fajną i równie pracowitą jak wy partnerkę na lata.

Dziewczyny - nie zrozumcie mnie zle, nie jestem “męską szowinistyczną świnią”. Mamy po prostu nadal takie czasy ze to facet w większości przypadków przynosi miecho do domu po ciężkim polowaniu, a kobieta oporządza w tym czasie jaskinie - dużo się w tej materii nie zmieniło.
  • 84
  • Odpowiedz
Mamy po prostu nadal takie czasy ze to facet w większości przypadków przynosi miecho do domu po ciężkim polowaniu, a kobieta oporządza w tym czasie jaskinie - dużo się w tej materii nie zmieniło.


@prex00r: Proszę wytłumacz mi kulturalnie jak to co napisałeś ma się do tego:

wasz różowy chce wogóle gotować

- chce pracować


?

To jest właśnie podejście wielu polskich facetów - kobieta ma iść normalnie do pracy zarabiać,
  • Odpowiedz
@baklava:

większy indywidualizm - czy właśnie nie na jego brak ciągle mirki narzekacie? że do kumpli wyjść nie można, pograć, bo dziewczyna/żona szpieguje i każe w domu siedzieć, a jej z kolei #!$%@? odbija z zazdrości bo nie ma sobie czym głowy zająć? Chyba właśnie o to chodzi żeby nie zapomnieć że jest się osobną osobą w związku i wciąż mieć WŁASNE zainteresowania, chociażby by podtrzymać zainteresowanie drugą osobą i nie
  • Odpowiedz
@zbierski9: Tu nie chodzi tylko o to kto szybciej chce wyjsć za mąż/ożenić się. Chodzi o sam fakt poznania partnera/partnerki pod takim względem czy jest życiowa/y. Po co robić sobie pod górkę skoro można znaleźć osobę z którą będzie nam łatwiej i nie mieć dodatkowego ciężaru.
  • Odpowiedz
To samo działa w druga stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°) równie dobrze facet moze sie okazać tym leniwym, bez ambicji, leżącym na kanapie.


@Latch: Ja mieszkam sam ze sobą i siebie nie wyrzucę xD
  • Odpowiedz
@Slonx:

A teraz trochę danych, co by poprzeć że to, co napisałeś, to zwykłe brednie:

"Efekt kohabitacji" - Większość badań przeprowadzonych w odniesieniu do kohabitacji przedmałżeńskiej pokazuje zwiększone ryzyko dla trwałości i jakości życia małżeńskiego (S.L. Brown, L.A. Sanchez, S.L. Nock, J.D. Wright, N.G. Bennett, A.K. Blanc, D.E. Bloom)

Wspólne mieszkanie przed ślubem może być spowodowane brakiem dojrzałości do zawarcia związku małżeńskiego (A. Kwak)

Wspólne mieszkanie przed ślubem kształtuje postawy, które
  • Odpowiedz