Wpis z mikrobloga

@Czarna_Pomarancza: już #!$%@?ąc od psów- mam dwa koty- jeden #!$%@? tylko 'mokre' + co mu rzucę podczas gotowania na suchą nawet nie splunie, z kolei 2 koteł wpitala tylko suchą i na mokre, czy 'normalne' jedzenie nawet nie spojrzy
  • Odpowiedz
@robertx: to ja wychodze lepiej, bo płacę prawie 300 zł za 15kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RRybak: dawkowanie jest wbrew pozorom dobre, bo w tych tanich jest dużo zapychaczy zbożowych z dużym indeksem glikemicznym czyli pies jest zaraz głodny więc musi dostać większą dawkę pokarmu
@Bezsprzecznie: trzeba umieć stosować dietę BARF. Trzeba wiedzieć ile mikroelementów i jakich podajesz i bilansować każdego dnia,
  • Odpowiedz
@robertx: nie chodzi mi o karmienie psa wyłącznie mięsem. Jest ono bardzo ważne w diecie psa, ale dawanie psu ugotowanej kaszy jeczmiennej połączonej z ugotowanym mięsem nierozpusci psa i mu nie zaszkodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jokefake: a ja znam kota, który mleka już nawet nie chce pić.
  • Odpowiedz
@Czarna_Pomarancza: no to właśnie normalne, że dorosłe koty nie piją mleka. Taki mit kreskówkowy ( ͡º ͜ʖ͡º) starszy kot tego mleka nie potrzebuje, a nawet mu szkodzi, zresztą u ludzi jest podobnie - ja parę lat temu wyłącznie płatki na mleku na śniadanie, a teraz jak od wielkiego dzwonu zjem to jakieś wzdęcia i takie tam, nie polecam
  • Odpowiedz
@zapoznalem: @RRybak: @bub20: Grafikę znalazłem na FB, nie ja robiłem wyliczenia i pewnie są trochę ponaciągane, żeby ładniej wyglądało - wrzucając ją tutaj chciałem tylko zwrócić uwagę na problem, i pokazać, że zakup "drogich" karm tak na prawdę dużo droższy od tanich marketówek. A w dłuższym użytkowaniu wychodzi taniej bo odchodzą koszty leczenia chorób, spowodowanych słabym żarciem

@vajroos: Bilansowanie każdego dnia to tylko na
  • Odpowiedz
@Bezsprzecznie: @robertx:

Dla mnie ze względu na charakter pracy byłoby upierdliwe:) Swoją drogą to podejrzewam, że jakość mięsa też ma znaczenie, tyle się słyszy np o szprycowaniu drobiu różnymi świństwami a domowego rzeźnika nie mam pod ręką :)

Co więcej, mój psiak ze względu na przebytą parwowirozę gdy jako szczeniak miał 2 miesiące (podawanie surowicy, leki, kroplówki, przetaczanie krwi) jest dosyć często kontrolowany pod względem zdrowotnym i jest
  • Odpowiedz