Wpis z mikrobloga

Pewnie wywoła bul dupy, ale jestem na 99% pewien, że to prawda, mogę się natomiast mylić co do terminu kiedy się to stanie, czy za 100 lat, 200 lat, 300, a może tysiąc...

Wegetarianizm jest ewolucją. Taką samą jak rezygnacja z niewolnictwa które przez wieki było czymś całkowicie normalnym i ludzie go bronili podobnie jak wy mięsa i śmiali się z tych ,,miękkich głupców co to uważają, że niewolnik to taki sam człowiek jak pan, a nie podczłowiek stworzony wyłącznie do służenia panom i też ma swoje prawa''.
I taką samą jak danie kobietom prawa do głosowania, wolności itd.

Za 300 lat, a może nawet wcześniej, lub nieco później będziecie dla wówczas żyjących ludzi postrzegani jako takie same prymitywy jak ci co kupowali niewolników na targach w dawnych czasach i traktowali ich jak 'podludzi'.

Zobaczycie zresztą, że mam rację. Jak dożyjecie...


#takaprawda #wegetarianizm #dieta #ciekawostki
  • 119
@Caoi: zachowanie i myslenie czlowieka zmienisz w kontekscie kulturowym, ale podstawowego instynktu juz nie. Czlowiek jest wszystkozerca, a nie tylko roslinozerca.
@Caoi: 500 lat temu Leonardo da Vinci powiedział:

Już w najmłodszych latach wyparłem się jedzenia mięsa. Kiedyś przyjdzie taki czas, że ludzie tacy jak ja będą patrzyli na mordowanie zwierząt w taki sam sposób, jak na mordowanie ludzi.


Dobija mnie to, że od tych słów minęło 500 lat, a ludzie nadal jedzą mięso. Mało jest ludzi tak inteligentnych jak Leonardo, dlatego ciężko będzie przekonać społeczeństwa względami moralnymi. Ja nadzieję upatruję w
@EmPfLiX: Moja. Tzn ja na to wpadłem, ale to nie jest nic oryginalne i pewnie nie jedna osoba interesująca się takimi rzeczami doszła już do podobnych wniosków.

@deroo: A dlaczego zniesiono niewolnictwo?

Bo wzrosła świadomość ludzi dotycząca cierpienia innych i ich wrażliwość na to cierpienie. Tak samo jest ze zwierzętami. Wegetarian jest coraz więcej, więcej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Myślisz, ze dlaczego?

Z pokolenia na pokolenia wzrasta świadomość ludzi
@Caoi: A to znieslismy niewolnictwo? Sweatshopy w Chinach, 70%podatku od kazdego w Europie. Tylko nazwa sie zmienila na "umowe o prace" ;)

Biorac pod uwage zapotrzebowanie kaloryczne, jak duza globalna populacje jest w stanie wyzywic Ziemia jadac na warzywach?
@Caoi: Chciałbym, żeby nadszedł dzień, w którym przestaniemy zabijać dla mięsa naszych mniejszych braci, naprawdę.Na chwilę obecną jest to niemożliwe i żadne zaklinanie rzeczywistości nie pomoże.

Widać, ze miesożercy są wyraźnie mniej inteligentni, co tylko potwierdza, że wegetarianim jest ewolucją.


Tym to #!$%@?łeś do pieca.Witaminy z grupy B zawarte w mięsie wpływają na rozwój mózgu i jego formę w wieku dorosłym.Ja to myślę sobie że to jest przyczyna #!$%@? mózgowego u
Dobija mnie to, że od tych słów minęło 500 lat, a ludzie nadal jedzą mięso. Mało jest ludzi tak inteligentnych jak Leonardo, dlatego ciężko będzie przekonać społeczeństwa względami moralnymi. Ja nadzieję upatruję w mięsie in vitro. Może to będzie ten przełom, który nam pozwoli się wyzwolić od tego okrucieństwa.


@Howea: #!$%@?, zjedz schabowego.
@blisko_kebab: Ale zdajesz sobie sprawę, że współczesny kowalski w zachodnich krajach mając prace i pieniądze ma dobre warunki mieszkalne (miejsce do spania, na swoje rzeczy, stały dostep do wody, energia etc), mase rozrywek (TV, komputery, gry, internety, różne sprzęty, gadżety, możliwość wycieczki w prawie każdej miejsce na świecie) itp i żyje lepiej niż niejeden pan w czasach niewolnictwa?

I Ty go porównujesz z tym niewolnikiem który nie miał prawie nic