Wpis z mikrobloga

Pewnie wywoła bul dupy, ale jestem na 99% pewien, że to prawda, mogę się natomiast mylić co do terminu kiedy się to stanie, czy za 100 lat, 200 lat, 300, a może tysiąc...

Wegetarianizm jest ewolucją. Taką samą jak rezygnacja z niewolnictwa które przez wieki było czymś całkowicie normalnym i ludzie go bronili podobnie jak wy mięsa i śmiali się z tych ,,miękkich głupców co to uważają, że niewolnik to taki sam człowiek jak pan, a nie podczłowiek stworzony wyłącznie do służenia panom i też ma swoje prawa''.
I taką samą jak danie kobietom prawa do głosowania, wolności itd.

Za 300 lat, a może nawet wcześniej, lub nieco później będziecie dla wówczas żyjących ludzi postrzegani jako takie same prymitywy jak ci co kupowali niewolników na targach w dawnych czasach i traktowali ich jak 'podludzi'.

Zobaczycie zresztą, że mam rację. Jak dożyjecie...


#takaprawda #wegetarianizm #dieta #ciekawostki
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Caoi: zniesienie niewolnictwa, higiena, technologie to rzeczy przyjemne, dlatego dotarly do prostych ludzi. Jedzenie miesa tez jest przyjemne, i to Ci powiedza wszyscy, ktorzy mieso jedza. Niejedzenie miesa przez ludzi je lubiacych jest nieprzyjemne. Trudno wiec aby postep cywilizacyjny rozpowszechnial cos, co byloby nieprzyjemne dla ludzi, rozpowszechnia tylko to, co przyjemne.

Poczytaj sobie troche o prahistorii. Kolebka ludzkosci byla Afryka srodkowa, gdzie 3 mln lat temu klimat panowal taki sam
  • Odpowiedz
@Fevx: Ale przecież były epoki lodowcowe itd. Po za tym dlaczego pierwotnych ludzi zawsze przedstawia się jako włochatych pół małpiszonów? Gdyby żyli w takich ciepłych warunkach nie mieliby takiego owłosienia.

Koncepcja z tą Afryką jako kolebką jest chyba dość naciągana, lub też w Afryce było kiedyś o wiele zimniej niż obecnie.

Dzisiejsze prymitywniejsze kultury buszmenow zyja w takich samych warunkach jak kiedys i poluja oraz hoduja zwierzeta na
  • Odpowiedz
@flyer01: Nasze kły są malutkie, ponieważ ewoluowały razem z fizjonomią człowieka. Gdy człowiek udomowił ogień i zaczął przygotowywać posiłki, to kły się zaczęły zmniejszać.
  • Odpowiedz
@Caoi: Pierwotni ludzie to nie tylko włochate pół małpiszony, drzewo ewolucji człowieka jest bardzo bogate. Przedstawia się je w taki sposób najczęściej, bo najłatwiej w ten sposób ludzi wyedukować. Druga rzecz, że owłosienie na ciele nie jest po to, aby człowiekowi nie było zimno, bo futro to może mieli najwyżej Australopiteki, (a to też za dużo powiedziane o futrze), ale aby chronić skórę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Nie jest naciągana. Najstarsze szczątki humanoidalnych pochodzą z Afryki Środkowej, a rozprzestrzenianie się rodzaju ludzkiego archeologia dokładnie prześledziła i śledzi nadal. To widać w materiale archeologicznym bardzo wyraźnie. Idee rozprzestrzeniają się obszarowo i z biegiem czasu, podobnie sama obecność danego gatunku. Dzisiejsza technologia pozwala ponadto datować dosyć precyzyjnie. Wiadomo, im starszy materiał, tym większy margines błędu, ale nadal fakt, że jedno było najpierw, a drugie później, jest czytelny.

Epoka lodowcowa była na określonym terenie, a nie na całym świecie. Poczytanie o prahistorii nie jest z mojej strony jakąś obelgą dla Ciebie, tylko radą, aby naprawdę to zrobić - bo to po prostu bardzo ciekawe i polecam
  • Odpowiedz
@Caoi: to chyba homo floresiensis, który sobie już intensywnie ewoluował, więc akurat przykład niezbyt dobry ;) Lepszy będzie austhrapolithecus afarensis, dużo, dużo starszy i mogący być przodkiem tego, z Twojego zdjęcia. Ma te zęby dużo masywniejsze. Nigdzie też nie napisałem, że miał kły jak lew. Były większe i masywniejsze niż dzisiaj, ale nie przesadzajmy.

Człowiek gdy zaczynał być człowiekiem, jednocześnie coraz bardziej poznawał używanie narzędzi. To one między innymi (chociaż
Fevx - @Caoi: to chyba homo floresiensis, który sobie już intensywnie ewoluował, więc...

źródło: comment_Pr06qKsy5VL9rijSBK5Z4BJpuLYIxyZt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Caoi: możesz mieć rację co do wegetarianizmu i weganizmu. Może to stać się standardem w przyszlości. Za to nie byłbym taki pewny co do tego niewolnictwa. Systemy kastowe indii mają się bardzo dobrze, kapitalizm pokazuje, że z pewnością nie jesteśmy sobie równi. Naturalną ewolucją ludzkości jest selekcja na elity i pracujących dla nich proli.
  • Odpowiedz
@Caoi: Nie jestem wegetarianinem, ale sam doszedłem do podobnych wniosków jak Ty (jak Leonardo?). Natomiast nie wchodzę w polemikę z oponentami, bo z tego co czytam, większość to troglodyci zamknięci w swoich poglądach.
  • Odpowiedz
@Caoi: Tak żałosny troll, że się dziwię sobie, że odpisuję. Jak już argumentujesz zębami i układem pokarmowym to się doucz. Ludzkie uzębienie zdecydowanie różni się od uzębienia roslinożerców. Zdecydowanie inaczej wygląda cały nasz układ pokarmowy - nie jest tak dobrze przystosowany do trawienia roślin, jak np. u krowy. Nie wspominając o niedoborach np. witamin. To, że obecnie jesteś w stanie uniknąc niedoborów przez spożywanie żywności wzbogacanej i suplementów diety nie
  • Odpowiedz
@Caoi:
primo jesteś debilem z wypranym mózgiem ( ͡ ͜ʖ ͡) a z takimi się nawet nie dyskutuje (podobnie jak z femi, przeciwnikami ewolucji i twierdzącymi że świat jest płaski)

secundo samo to że to różowe są w większości (bo tak naprawdę zwalają winę za swoje tłuste dupska na mięso a nie słodycze, a żeby sobie psychicznie pomóc doczepiają do tego ideologię wege bo myślą
  • Odpowiedz
  • 1
@deroo: Akurat nie wiedziałam, że te słowa nie są konkretnie jego, ale nawet w artykule który cytujesz jest napisane że jest bardzo prawdopodobne, że Leonardo był wegetarianinem. Pewności nigdy nie będziemy mieć, bo minęło 500 lat. Poza tym jest wielu ludzi, co do których mamy pewność, jak Einstein. Leonardo był tylko przykładem.
  • Odpowiedz