Wpis z mikrobloga

Pewnie wywoła bul dupy, ale jestem na 99% pewien, że to prawda, mogę się natomiast mylić co do terminu kiedy się to stanie, czy za 100 lat, 200 lat, 300, a może tysiąc...

Wegetarianizm jest ewolucją. Taką samą jak rezygnacja z niewolnictwa które przez wieki było czymś całkowicie normalnym i ludzie go bronili podobnie jak wy mięsa i śmiali się z tych ,,miękkich głupców co to uważają, że niewolnik to taki sam człowiek jak pan, a nie podczłowiek stworzony wyłącznie do służenia panom i też ma swoje prawa''.
I taką samą jak danie kobietom prawa do głosowania, wolności itd.

Za 300 lat, a może nawet wcześniej, lub nieco później będziecie dla wówczas żyjących ludzi postrzegani jako takie same prymitywy jak ci co kupowali niewolników na targach w dawnych czasach i traktowali ich jak 'podludzi'.

Zobaczycie zresztą, że mam rację. Jak dożyjecie...


#takaprawda #wegetarianizm #dieta #ciekawostki
  • 119
  • Odpowiedz
@Sinti: No, za to kultura cieknie ci po twarzy pewnie?

to dzięki automatyzacji i robotyzacji prędzej czy później zostanie wprowadzony naprawdę porządny minimalny dochód bezwarunkowy (to co niedawno chcieli wprowadzić w jakimś kraju, ale obecnie jest raczej bezsensowne) za który będzie można całkiem nieźle żyć. To kto będzie pracował? Oczywiście nie licząc robotów także i ludzie, ponieważ ci którzy zdecydują się na pracę będą zarabiać kupę hajsu i np. wysokie
  • Odpowiedz
To tylko dodatkowo pokazuje jacy śmieszni są ludzie mówiący, że człowiek to mięsożerca, bo ma kły.


@Howea: Albo odwrotnie, koleżanko! Skoro goryl co ma kły jest roślinożercą to człowiek co ich nie ma może być mięsożercą. Szach mat.
  • Odpowiedz
@8ary:

Piękna utopia.Za dużo Marksa.

Nie znam typa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlaczego zaraz utopia? Technologia się bardzo szybko rozwija i to że znaczną cześć prac
  • Odpowiedz
@Caoi czujac zapach swiezo upieczonego schabika ze sliwkami mojej mamusi, staje sie bardzo prymitywnym stworzeniem, porownywalnym do tych prymitywow co sprzedawali niewolnikow, ale dla takiego schabu... warto
  • Odpowiedz
@Caoi: Brzmi trochę jak Korwin, on też od lat powtarza, że już niedługo , może rok, 5 lat, 10 unia europejska się rozpadnie, a ta wciąż trwa i trwa... choć to pewnie nastąpi wcześniej niż wegetarianizm na całym świecie :D
  • Odpowiedz
@Caoi: haha, cumplu, serio? Dyskusja na wypoku, gdzie ludzie maja tak ogromne kompleksy, ze musza chwalić sie jedzeniem mięsa byc podkreślić swoją męskość? Ze ich kontakt z mięsem to upolowania kebaba albo kupno szynki za 9,99 z biedronki jak mamele każe iść?
Sam mięso jadam, ale jako otwarty i normalny człowiek nie mam problemów z dieta wegetariańska, wegańska i sam taj jadam od czasu do czasu i muszę przyznać, widze
  • Odpowiedz
@8ary: No dobrze, ale jak tak na to patrzymy to wgl. nie myślmy o tym jaka będzie przyszłość bo zawsze istnieje szansa że stanie się coś innego. Taki sposób myślenia donikąd nie prowadzi.
  • Odpowiedz
Tak jak napisałem, o ile całego profitu z tego płynącego nie zgarnie garstka ludzi, to wprowadzenie minimalnego dochodu bezwarunkowego jest niemal oczywista oczywistością, ponieważ przez automatyzacje będzie za mało pracy dla ludzi, a jednocześnie będzie względny dobrobyt spowodowany tym że roboty mogą więcej i szybciej od ludzi


@Sinti: A co powstrzyma tą garstkę ludzi mających roboty, przed stosowaniem inżynierii społecznej do drastycznego ograniczenia populacji? Po co komu ludzkie pasożyty marnujące
  • Odpowiedz
haha, cumplu, serio? Dyskusja na wypoku, gdzie ludzie maja tak ogromne kompleksy, ze musza chwalić sie jedzeniem mięsa byc podkreślić swoją męskość?


@M4ks: Akurat ta dyskusja się nie udała, bo OP to nieuk i myśli, że pierwotni ludzie mieli owłosienie do ochrony przed zimnem. Dodatkowo z tego idiotyzmu wysnuł wniosek, że albo kolebką ludzkości nie była Afryka, albo były tam kiedyś ostre zimy i przez to praludzie zaczęli jeść mięso,
  • Odpowiedz
@Songox25: Prawdopodobnie własnie tak będzie. Przyznam się że sam bym zmniejszył populacje do 1 miliarda ludzi (oczywiście za pomocą sposobów o których piszesz). Ale to nic nie zmienia, o ile ta garstka ludzi posiadająca władze, nie zdecyduje się by po prostu się odciąć od reszty, albo po prostu ją zutylizować - to myślę że życie będzie się toczyło tak jak to opisałem.
  • Odpowiedz
Przyznam się że sam bym zmniejszył populacje do 1 miliarda ludzi


@Sinti: A czemu do miliarda? A może do liczby ludzi, która nie wymaga dochodu gwarantowanego? Po co trzymać jakichkolwiek pasożytów?
  • Odpowiedz
@Songox25: Bo myślę że na taką ilość można będzie sobie pozwolić, aby jednocześnie nie zaburzyć "kondycji" ziemi. Wiadomo że wszystko zależy od tego kto będzie pociągał za sznurki, ale nie zakładajmy od razu że rządzący bedą chcieli zlikwidować "pasożytów".
  • Odpowiedz
Wiadomo że wszystko zależy od tego kto będzie pociągał za sznurki, ale nie zakładajmy od razu że rządzący bedą chcieli zlikwidować "pasożytów".


@Sinti: Ale czemu sugerujesz, że ktoś miałby chcieć wyrzucać pieniądze w błoto? Każdy chce płacić jak najmniej, a nie tyle na ile go stać. Mnie stać, żeby za chleb płacić 10zł, ale tego nie będę robił, mimo, że kondycji finansowej to mi jakoś nie pogorszy. Dochód podstawowy to
  • Odpowiedz