Wpis z mikrobloga

Pewnie wywoła bul dupy, ale jestem na 99% pewien, że to prawda, mogę się natomiast mylić co do terminu kiedy się to stanie, czy za 100 lat, 200 lat, 300, a może tysiąc...

Wegetarianizm jest ewolucją. Taką samą jak rezygnacja z niewolnictwa które przez wieki było czymś całkowicie normalnym i ludzie go bronili podobnie jak wy mięsa i śmiali się z tych ,,miękkich głupców co to uważają, że niewolnik to taki sam człowiek jak pan, a nie podczłowiek stworzony wyłącznie do służenia panom i też ma swoje prawa''.
I taką samą jak danie kobietom prawa do głosowania, wolności itd.

Za 300 lat, a może nawet wcześniej, lub nieco później będziecie dla wówczas żyjących ludzi postrzegani jako takie same prymitywy jak ci co kupowali niewolników na targach w dawnych czasach i traktowali ich jak 'podludzi'.

Zobaczycie zresztą, że mam rację. Jak dożyjecie...


#takaprawda #wegetarianizm #dieta #ciekawostki
  • 119
  • Odpowiedz
  • 1
@isilien171: Uzębienie mamy takie jak małpy. Na pewno nie mamy takiego jak drapieżniki. A małpy żywią się głównie owocami. To jest inny typ wegetarianizmu niż w przypadku krów. Nie potrzebujemy kilku żołądków itp. bo owoce i warzywa nie składają się w tak dużym stopniu z celulozy jak trawa.
  • Odpowiedz
@missing_piece: W taki sposób przedstawiając można zmanipulować dosłownie wszystko. Czego mi w tej tabelce brakuje: w układzie pokarmowym człowieka brak bakterii rozkładających celulozę. +1 dla miesa. Nasz wyrostek robaczkowy jest szczątkowy, jak u mięsożerców. Jelita roślinożerców wydają mi się dłuższe niż 10-12 razy długość ciała, ale nie chce mi się sprawdzać. Układ pokarmowy człowieka, w przeciwieństwie do roślinożerców, posiada enzymy trawiące białka zwierzęce bezpośrednio. No i nie wspominam już o
  • Odpowiedz
Z pokolenia na pokolenia wzrasta świadomość ludzi dotycząca cierpienia innych ludzi i istot, a także wrażliwość społeczeństwa. Kiedyś w daaawnych czasach zdarzało mężczyzn wyciągał miecz i zabijał innego mężczyzne na ulicy. Bo jakaś sprzeczka, kłótnia czy zemsta za coś. Przypadkowi ludzie przechodzli dość obojętnie. Nikogo to jakoś specjalnie nie szokowało. Takie rzeczy były normalne.


@Caoi: Co to za "daaawne" czasy?
  • Odpowiedz
  • 0
@deroo: Hitler, nawet jeśli był wegetarianinem, to raczej nie ze względów etycznych.
Ja uważam, że jeżeli taki genialny człowiek jak Einstein uważał, że zabijanie zwierząt jest złe to znaczy, że należy się nad tym zastanowić.
  • Odpowiedz
@isilien171: wiem, ze mozna tak wszystko zmanipulowac, bez bardzo wnikliwego researchu trudno o obiektywizm, a mysle, ze taka analiza to robota dla biologow, z finalem w magazynie naukowym. niestety nie spotkalam sie jeszcze z taka ogolna, obszerna praca, wyjasniajaca wszelkie niuanse. to jednak, co podalam, nie jest calkowicie wyssane z palca.dlaczego czlowiek powinien unikac fruktozy?
  • Odpowiedz
  • 1
@missing_piece: Np. szympansy? Jak się przyjrzysz dokładnie to zobaczysz, że nawet ta małpa ma podobne do nas zęby z tym, że ma większe kły. Nawet całkowicie roslinozerny goryl ma większe kły niż my. To tylko dodatkowo pokazuje jacy śmieszni są ludzie mówiący, że człowiek to mięsożerca, bo ma kły.
  • Odpowiedz
@Caoi: Dobra, ale gdzie argument? Bo ja równie dobrze mogę powiedzieć, że Hitler wyprzedzał swoje czasy i zabijanie Żydów za 300 lat będzie czymś tak normalnym jak dzisiejsze potępianie niewolnictwa.
Czyli #!$%@? co będzie za 300 lat by dać bezpodstawne wrażenie, że jakaś opinia jest słuszna.
Nie rób tego, bo #!$%@? ci u nas dostatek i logiki w tym zawodzie nie potrzebujemy.
Pozdrawiam gorąco!
  • Odpowiedz
@missing_piece: poniewaz fruktoza jest metabolizowana dużo szybciej niż glukoza, z pominięciem insulinozależnych transporterów. Duza podaż frukozy w diecie nasila lipogenezę - czyli przyczynia się do powstawania otyłości.

Moim zdaniem wszelkie dyskusje o tym, czy człowiek to roslinożerca, czy wszystkożerca są absolutnie bezpodstawne. Cholera, wystarczy spojrzeć na źródła potrzebnych nam witamin i aminokwasów egzogennych. Wystarczy zobaczyć wyniki badań o wpływie soi na zdrowie.
  • Odpowiedz
  • 0
@isilien171: Przecież w roślinach są wszystkie aminokwasy egzogenne. Wystarczy połączyć zboże ze strączkami i masz wszystkie aminokwasy. A co do soi to nie wiem za bardzo o co chodzi, bo w Azji soja jest spożywana od wieków w dużych ilościach i nie widać żeby miała jakiś negatywny wpływ. Można powiedzieć że wręcz przeciwnie. To u nas jest więcej nowotworów i chorób serca.
  • Odpowiedz
@isilien171: dzieki za odpowiedz. spotkalam sie wielokrotnie ze stwierdzeniem, ze optymalnie 1-2 owoce dziennie (wielkosci banana) jest ok, ale nie wiecej. pewnie to dlatego. zgadzam sie, chociaz pewnie nie mam tak duzej wiedzy w temacie, co ty. napiszesz jeszcze, co z ta soja? wiem, ze jest estrogenna np, w nadmiarze nie jest to dobre, wiec jasne, ze nie mozna opierac na niej diety.
  • Odpowiedz