Wpis z mikrobloga

Mireczki, muszę przenieść bazę serwisu który stał na Joomli a teraz będzie stał na Liferayu, ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Mam backupy baz z Joomla i tyle. Jakieś sugestie jak to zrobić? Nie znam w ogóle Liferaya i nie wiem jak on działa , wiem tylko że to CMS napisany w Javie :(


@kudlaty9102: slowem nie masz pojecia o bazach danych i LifeRayu i zajmujesz sie ich
@kudlaty9102: Może są jakieś pluginy Liferay-a, które by ci pomogły z tą migracją. Jeśli nie, to chyba najłatwiejsza będzie konwersja na poziomie bazy danych. Liferay ma jeszcze API, ale nie mam dobrych wspomnień z tym związanych.
@M4ks:no tak to trochę wygląda. Ogólnie robiłem migrację ale to do aplikacji którą poznałem dobrze, a analiza określała zasady migracji. Tu nie znam Liferaya nie wiem co na co ma się przenieść. Gościu który miał to robić przede mną poszedł w cholerę do innej firmy. (,)
@informatyk15000k: da się to jakoś szybko ogarnąć, żebym mógł z tego korzystać i sprawdzać co mi wpada na bazę?


@kudlaty9102: Nie chcę Cię dodatkowo dołować, ale nie przeniesiesz łatwo serwisu opartego na czymkolwiek do liferaya bez pracy programistycznej po stronie LR. Nie wiem jaka jest złożoność tego portalu, który masz stworzyć, ale wątpię, żebyś zmieścił się w 1-2 mc. Jeżeli masz konkretne pytania, pisz! 5 lat siedzę w tym bagnie
@saquas: masz chyba zablokowane prywatne wiadomości. Ale czy jest jakiś schemat baz danych, co gdzie wpada? np tworząc nową kategorię to w jakich tabelach powstają wpisy, albo może jest jakiś sposób na przechwytywanie tego?
Bo obecnie to mam tylko taki pomysł że będę sprawdzał ilość wierszy w kolumnach przed dodaniem czegoś i po dodaniu czegoś. ()
@kudlaty9102: Odblokowałem. Ale ogólnie nie widziałem dokumentacji z opisem bazy danych liferaya. Nazwy tabel są raczej jasne (pola również). Tutaj możesz poczytać więcej o kategoriach. Ale ogólnie bez większej wiedzy nt liferaya nie podejmowałbym się przeniesienia CMS. No i przede wszystkim zacząłbym od systemu uprawnień, żeby uniknąć tzw security breach. Nie do końca się też zgodzę z @informatyk15000k. Jeżeli chcesz, żeby db była spójna i liferay nie rzucał Ci błędami