Wpis z mikrobloga

Mirki Drogie, myślę o zakupie Alfy Romeo 159 i pomyślałem że jeśli kogoś powinienem zapytać o zdanie, to właśnie Was. Chciałbym kupić Alfę w silniku diesla z racji dłuższych tras. I teraz mam do Was kilka pytań. Po pierwsze czy ta legendarna awaryjność to prawda? Czy silnik 1.9 czy 2.4 lepszy? Na co zwracać szczególna uwagę? Czy może wiecie o kimś kto specjalizuje się w sprowadzaniu tych Alf? Czy jest szansa znaleźć wart uwagi egzemplarz w kwocie do 25 tys. Czy może lepiej Brerę i czy lawetę dorzucają gratis? Mireczki wdzięczny Wam będę jak cholera za każdą pomoc. #alfaromeo #alfaholicy
  • 55
@PanStrugaczka: Miałem kiedyś 156 1.9JTD nigdy się nie popsuła, ta awaryjność dotyczy tylko benzyniakow TwinSpark one się psuly jak cholera i to przez nie do Alfy przylgnęła łata awaryjności, wyjątkiem jeśli chodzi o benzyniaki to był 3.2 V6 Busso, ale jeśli myślisz o Dieslach to śmiało możesz brać, tylko oczywiście tak jak każde auto używane musisz trafić sprawne i zadbane, bo zawsze się może trafić egzemplarz wadliwy
@PanStrugaczka: Spalanie to jakieś 6-7 także całkiem spoko i powiem szczerze że autko miało sportowy charakter, tylko że mowie o 156 ale w końcu 159 to jej następca (wiem że odpowiedzialem za kolegę ale jak już się do dyskusji wlaczylem :)
@PanStrugaczka: Prawdę dowiedziawszy to Alfę sprzedalismy w 2008 kuzynowi, który sprzedał ją dopiero w tamtym roku i nigdy nie narzekał, robił wszystkie wymiany na czas co jest podstawą przy każdym aucie i z tego co wiem to autko smiga do tej pory
@PanStrugaczka: Za 25k kupisz coś w 1.9 120KM, może jak się uda to 150 KM. 120 KM to jest za mało, więc od razu trzeba czipować na 150-160 (co robi bez problemu). Mając 30 już można wybierać. Odezwij się do carenzo.pl na facebooku, ściągnęli ostatnio 4 159 z Belgii, naprawdę dobrze wyglądają, no i jest to firma z renomą, szajsu nie sprzedają.
Ogólnie auto nie ma wielkich bolączek. W 1.9 trzeba
@PanStrugaczka: O ile 156 charakteryzowały się awaryjnością, tak model 159 (następca) jest sporym skokiem technologicznym i jakościowym. To jeden z najbardziej udanych modeli Alfy Romeo, do tego jeden z najpiękniejszych. A w kwestii silników jak najbardziej polecam 1.9 JTD - to bardzo wytrzymałe jednostki, które są świetnym osiągnięciem producenta.
Brera też super, ale to już zależy czy wolisz samochód w wersji sedan czy hatchback.

Osobiście tydzień temu kupiłem Alfę Romeo GT
@PanStrugaczka: Ja mam 2.4jtd i nie narzekam. Silnik sam w sobie jest nie do zajechania jeśli będziesz dbał o regularne wymiany płynów i przede wszystkim nie wlewał byle czego. W zasadzie nie ma jakiś typowych usterek dla tych jednostek(2.4 i 1.9), są raczej wady osprzętu, o których możesz poczytać na forum (przekładnia kierownicza, egr, dpf). Mimo, że 159 jest dość ciężkie to w połączeniu ze sztywnym zawieszeniem podczas dynamicznej jazdy daje
gkw_ - @PanStrugaczka: Ja mam 2.4jtd i nie narzekam. Silnik sam w sobie jest nie do z...

źródło: comment_6f45dBCVNZCK2ywGmAytz8fxAtvPIdSA.jpg

Pobierz