Wpis z mikrobloga

Mirki Drogie, myślę o zakupie Alfy Romeo 159 i pomyślałem że jeśli kogoś powinienem zapytać o zdanie, to właśnie Was. Chciałbym kupić Alfę w silniku diesla z racji dłuższych tras. I teraz mam do Was kilka pytań. Po pierwsze czy ta legendarna awaryjność to prawda? Czy silnik 1.9 czy 2.4 lepszy? Na co zwracać szczególna uwagę? Czy może wiecie o kimś kto specjalizuje się w sprowadzaniu tych Alf? Czy jest szansa znaleźć wart uwagi egzemplarz w kwocie do 25 tys. Czy może lepiej Brerę i czy lawetę dorzucają gratis? Mireczki wdzięczny Wam będę jak cholera za każdą pomoc. #alfaromeo #alfaholicy
  • 55
@Czipsu: tak ale mało kto ma świadomość tego że w momencie puszczenia gazu silnik nie używa paliwa i mało kto wie że tak działa automat w 159 :p
@NMetyloAmfetamina: tylko 2.0 JTDm zostały wprowadzone dosyć późno, więc cena/rocznik mogą być nie w tym budżecie który zakładaleś ;)
Silnik 1.75 TBi jest najlepszą i najbardziej polecaną jednostkom do tego samochodu, ale cholernie innych mało ma rynku
Szukaj po prostu 1.9 JTDm 16v 150 KM.
@PanStrugaczka: moje spalanie w mieście to ok 6/7 litrów, a w trasie (z Poznania do Zakopanego) wyszło mi ok 4,5. Co do depnięcia to może nie jest jakaś rakieta, ale mnie w pełni satysfakcjonuje. A jak będziesz miał mało, to za troszke ponad 300 zł kupisz chipa i podniesiesz moc spokojnie o 20/30 koni.
@kzrr: @gkw_: sorry za odkopanie wpisu ale jak czytam wasze spalania to mnie krew zalewa xD

Mam 159 SW1.9 16v i poniżej 7 to ja nigdy nie zszedłem jeszcze na pełnym baku. A czytanie że 2.4 w miescie spala średnio 8 litrów w miescie to mnie rozkłada, albo jeździsz połowe trasy na lawecie albo pchasz te auto, serio nie chce mi się wierzyć biorąc pod uwagę że u mnie przy
@login_zajety_sic: u mnie spalanie według kompa, doliczam do tego 0,4 - 0,6 litra ale żeby powyżej 7 to przez 55 tys. kilometrów które zrobiłem swoją 159 nigdy mi sie nie zdarzyło
@login_zajety_sic: Ja z kolei jak czytam Twój komentarz to mam wrażenie, że chyba jeździsz z zaciągniętym ręcznym bo coś za wysoko u Ciebie ze spalaniem. Nie miałbym profitu z tego, żeby kogoś okłamywać co do spalania i widzę, że masz straszny ból dupy, że Twoje auto pali prawie tyle co to z większym silnikiem.
@PanStrugaczka: Mam 1.9 16V 150 KM Spalanie w trasie przy prędkości 80 km/h 5 litrów, przy 130 - 6-6,5. Po mieście aktualnie mam 8, ale jak jadę obwodnicą to lubię wykorzystać moc spod maski Przy 190 tys. niestety padł dwumas, ale liczyłem się z tym wczesniej czy później (nie jestem pierwszym właścicielem). Poza tym problemów innych i częstszych niż w innych autach - nie było.