Wpis z mikrobloga

Mirki Drogie, myślę o zakupie Alfy Romeo 159 i pomyślałem że jeśli kogoś powinienem zapytać o zdanie, to właśnie Was. Chciałbym kupić Alfę w silniku diesla z racji dłuższych tras. I teraz mam do Was kilka pytań. Po pierwsze czy ta legendarna awaryjność to prawda? Czy silnik 1.9 czy 2.4 lepszy? Na co zwracać szczególna uwagę? Czy może wiecie o kimś kto specjalizuje się w sprowadzaniu tych Alf? Czy jest szansa znaleźć wart uwagi egzemplarz w kwocie do 25 tys. Czy może lepiej Brerę i czy lawetę dorzucają gratis? Mireczki wdzięczny Wam będę jak cholera za każdą pomoc. #alfaromeo #alfaholicy
  • 55
@PanStrugaczka: Jak już będziesz szukał to dołącz do grupy Alfaholicy.org na fejsbuku. Raz - bo jest wiele aut, które ktoś już oglądał, więc wiesz czy warto jechać czy nie. Dwa - jest spora szansa na trafienie pewniejszego auta (oczywiście nie wszyscy alfaholicy dbają o auto jak należy, więc każde auto też trzeba dobrze sprawdzić). No i trzy - carenzo.pl tam wrzuca oferty ze zdjęciami prosto z lory, więc dowiadujesz się jako
@Pagon94: 3,2 V6 w Alfie 159 to nie Busso, tylko GM/Holden, niestety.

@PanStrugaczka: Mam 159 SW 1,9 JTDm 150 kucy, zrobione na 180 i 420 nm, dobrze się zbiera, nie ma spiny przy wyprzedzaniu, a spalenie według komputera (który przekłamuje średnio o ok. 0,5l/100km) z ostatnich 5000km u mnie to 6,1 litra. Wynik spoko, patrząc na to że czasami jest to spokojna trasa do max. 120 km/h, czasami ile fabryka
@kzrr: Czyli 159 miała GM który był całkiem spoko tylko Alfa coś tam namieszala i silnik przestał być spoko. Myślałem że 159 była ostatnią do ktorej ładowali Busso. Tak czy inaczej najrosądniejsze są diesle :)
@Pagon94: Czy tak spoko to chyba jednak nie do końca, te silnik to tak jak napisałeś mieszanka GM/Holden + Alfa.
Dla samej kontynuacji chyba najlepszego silnika V6 jak kiedykolwiek powstał, powinni je montować a tak niestety :(
@kzrr: I tak wszystkiemu winni są ekoterroryści, to prze nich mamy erę downsizingu i już w sumie nie powstają silniki typu V6, czy inne świetne jednostki
@kzrr: No w sumie trafiają się, ale według takie podejście prowadzi tylko w ślepą uliczkę, miałem okazję przejechać się paroma autami z "ekologicznym" silnikiem, np. Renault Kadjar 1.2 130km, realne spalanie Renault to około 10 litrów benzyny, czyli jak dla mnie w cholerę za dużo, miałem kiedyś 7 os. Terrana z 3 litrowym turbodieslem i przy normalnej jeździe spalalo 11-12, a było to auto olbrzymie
@NMetyloAmfetamina: 1.75 - po prostu świetny. Bez problemów. Oczywiście wtrysk bezpośredni, więc o LPG zapomnij. 2.0 - bez problemów ze skrzynią, jak w 1.9, bez problemu z klapami w kolektorze. Zostają tylko typowe bolączki diesli - EGR i DPF. Łatwe do usunięcia, więc to nie problem.
@NMetyloAmfetamina: Jak to w każdym dieslu :D Dwumas wcześniej czy później padnie w każdym aucie, te w 159 nie są jakoś szczególnie awaryjne. Oczywiście jeśli poddasz auto chiptuningowi to licz się z tym, że sprzęgło i dwumas będą zużywać się szybciej. Problemy z turbo w 159 to co najwyżej pęknięta rura dolotu czy poluzowana opaska (w przypadku chiptuningu najlepiej zmienić gumowe rury na kwasówki). Wtryski? Bez problemów większych, niż to jest
@Czipsu: Ale to typowe problemy w dieslu. Kurde, tak patrzyłem na inne auta a jednak chyba wezmę tą alfę ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakby 1.75 było pod LPG to bym wziął, ale diesel i tak zaoszczędzi na nowy dwumas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NMetyloAmfetamina: 1.75 tylko bez LPG (znaczy założyć można, ale auto i tak spala trochę benzyny, jak to każde z wtryskiem bezpośrednim). Poza tym znaleźć 1.75 TBi to nie jest takie proste, w Polsce jest ich strasznie mało i są drogie. Diesle są dobre, ekonomiczne, no po prostu godne polecenia silniki.
@Czipsu: wiem wiem, szkoda że jeszcze Vialle LPDI nie jest tańsze, to wtedy wszystko bym zagazował ( ͡° ͜ʖ ͡°) kurde, tylko koło mnie nie ma nic nowego, same starsze auta ( ͡° ʖ̯ ͡°) tak z 2009-11 rocznik by się przydał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NMetyloAmfetamina: Coś kojarzę, że z okolic Rzeszowa ostatnio były 2 czy 3 sztuki na alfaholikach. Napisz PW do carenzo.pl co tam teraz mają na stanie, na pewno ładna TI u nich stoi w 2.4 JTDm. Mają pewne samochody i po taki warto podjechać szczególnie, że do Będzina nie masz strasznie daleko :D