Wpis z mikrobloga

Jesteś Amerykańską Akademią Filmową. Masz do wyboru:

- Film kręcony na prawdziwej pustyni przez dwa lata, z unikalną wizją postapokaliptyznego świata, który w zasadzie jest technicznym arcydziełem.
- Najtrudniejszy do nakręcenia film w historii, gdzie aktorzy musieli się tarzać w syfie, jeść surowe mięso i poświęcać swoje ciało dla ujęcia, bo można było kręcić tylko przez kilka minut w ciągu dnia.
- Film w przystępny sposób pokazujący największy kryzys ekonomicznych ostatnich kilkudziesięcioleci będący zręczną tragikomedią o totalnym upadku Wall Street
- Świeżą i dramatyczną historię matki z dzieckiem, która nie jest patetyczna a rzeczywiście wzrusza, ze wspaniałymi kreacjami i 10 od widzów i krytyków.

Co robisz? Wybierasz banalny i bezpieczny film o dziennikarzach którzy pisali o księżach gwałcących małe dzieci.

#logikaakademiifilmowych #oscary #spotlight #oscary2016
Joz - Jesteś Amerykańską Akademią Filmową. Masz do wyboru:

- Film kręcony na prawd...

źródło: comment_16ddln7re0sKBedRfqtPye0CStx9a9Ys.jpg

Pobierz
  • 92
@CrtZ: Problem w tym, że jeśli chcesz patrzyć na to pod tym względem, to jest to film... o nagłaśnianiu. Sam w sobie nic nie robi, oprócz gloryfikacji zawodu dziennikarza. Ta sprawa była dość ostro nagłośniona, gdy została opublikowana przez Boston Globe, za co dostali nagrodę Pulitzera. Film jakoś znacznie nie zwiększył popularności tego tematu, raczej go odgrzał.
@Joz: nie chcę wchodzić o 6 rano w ten temat. Uważam, że czym innym jest usłyszenie hasła, a czym innym poznanie całego, systemowego działania i jego skali.

Wykorzystując jednak to, że tu jesteś xD czy oglądałeś film Steve Jobs i czy da się ten film zrozumieć bez przeczytania biografii Isaacsona? Ja przeczytałem biografię, a dzień pózniej obejrzałem film, więc wszystko było dla mnie jasne. Ale nie wiem na ile to był
Wykorzystując jednak to, że tu jesteś xD czy oglądałeś film Steve Jobs i czy da się ten film zrozumieć bez przeczytania biografii Isaacsona? Ja przeczytałem biografię, a dzień pózniej obejrzałem film, więc wszystko było dla mnie jasne. Ale nie wiem na ile to był jasny scenariusz, a na ile moja wiedza z książki...


@CrtZ: To był dobry film, ale absolutnie koszmarna biografia. Nie znając historii Jobsa, historii jego wynalazków i dziwności
Lewackie Hollywood przecież nie mogłoby przepuścić okazji dokopania Kościołowi Katolickiemu. Podczas przemówień żałośnie próbowano docinać też Trumpowi. A to chyba trochę brak szacunków do widzów, którzy akurat go popierają. Łot, profesjonalizm i demokracja pełną gębą. Do tego beka jeszcze z gościa, który się zadeklarował jako "pierwszy gej co dostał Oskara", a potem pompatycznie ogłosił, że ten Oskar jest dla całego środowiska LGBT. Żenua lvl over 9000!
- Świeżą i dramatyczną historię matki z dzieckiem, która nie jest patetyczna a rzeczywiście wzrusza, ze wspaniałymi kreacjami i 10 od widzów i krytyków.


@Joz: nie no blagam, chcialbys zeby przyznano oscare temu czemus? Razem z biletem do kina na ten film, powinni dawac w pakiecie deszczulke, albo nawt wiekszy kawalek drewienka. Tak zeby zebow sobie nie wykruszyc, ewentualnie zeby z nudow cos wystrugac i zeby zajac czyms noz, bo latwo
@Joz: @Aplasidon: Mad Max? Całe szczęście, że nie dostał Oscara za najlepszy film. Jak dla mnie ten obraz to porażka. Nawet niedoobejrzałem do końca. Wiem, że brzmię teraz jak typowy hejter... Ale naprawdę źle mi się ten film oglądało. Jak słaby teledysk, a nie film. Oburzon jestem, że dostał oscara za montaż. Na prawdę? Za programowe przyspieszanie nagrań? Przecież te przyspieszenia wyglądały jakby straciły z połowę FPS-ów po drodze.
No,