Wpis z mikrobloga

Jesteś Amerykańską Akademią Filmową. Masz do wyboru:

- Film kręcony na prawdziwej pustyni przez dwa lata, z unikalną wizją postapokaliptyznego świata, który w zasadzie jest technicznym arcydziełem.
- Najtrudniejszy do nakręcenia film w historii, gdzie aktorzy musieli się tarzać w syfie, jeść surowe mięso i poświęcać swoje ciało dla ujęcia, bo można było kręcić tylko przez kilka minut w ciągu dnia.
- Film w przystępny sposób pokazujący największy kryzys ekonomicznych ostatnich kilkudziesięcioleci będący zręczną tragikomedią o totalnym upadku Wall Street
- Świeżą i dramatyczną historię matki z dzieckiem, która nie jest patetyczna a rzeczywiście wzrusza, ze wspaniałymi kreacjami i 10 od widzów i krytyków.

Co robisz? Wybierasz banalny i bezpieczny film o dziennikarzach którzy pisali o księżach gwałcących małe dzieci.

#logikaakademiifilmowych #oscary #spotlight #oscary2016
Joz - Jesteś Amerykańską Akademią Filmową. Masz do wyboru:

- Film kręcony na prawd...

źródło: comment_16ddln7re0sKBedRfqtPye0CStx9a9Ys.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
Spotlight


@Joz: Nie znam się więc się wypowiem. Jak wiadomo WSZYSTKO więc pojedziemy po katolikach dając Oscara za film który mówi o pedofilach w kościele katolickim, dzięki temu będzie się mówić o pedofilach w kościele, co wpłynie na załamanie wiary w Eruopie i łatwiejsze poddanie się indoktrynacji społeczeństwa Europy przez Islam.
WMPP - > Spotlight

@Joz: Nie znam się więc się wypowiem. Jak wiadomo WSZYSTKO więc...

źródło: comment_F77XjC9XNPjAcfwEuABLCTdTv5GxmPfD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 13
@Joz: ale z tym 'najtrudniejszy film do nakręcenia w historii' to trochę przesadziłeś. Nawet Mad Max był bardziej problematyczny, nie wspominając już o Czasie Apokalipsy.
  • Odpowiedz
@Thanos: Nie jestem pewien, zwłaszcza że ciągle nie mamy pełnej i sprawdzonej informacji jak to wyglądało z Revenantem. W większości wywiadów, ekipa stara się to uogólnić do "było źle, ale daliśmy radę", ale skoro dochodziło do sytuacji że dwójka dobrych kumpli (Hardy i DiCaprio) straszliwie się pokłócili i trzeba było ich godzić, że operator kamery musiał wspomagać reżysera w uporządkowaniu całego bałaganu, trzeba było czekać w naprawdę trudnych warunków fizycznych
  • Odpowiedz
@Joz: to że tarzali się w błocie i brudzie nie znaczy że film jest dobry. oglądałeś spotlight? świetnie zagrany, świetne dialogi, ciekawy temat, bardzo dobrze przedstawiony, widz cały czas jest skupiony i wszystko jest bardzo jasno przedstawione. sorry ale wolę takie filmy niż 5 minutowe zbliżenia na twarz Leo.
  • Odpowiedz
@Joz: ktoś może mi wytłumaczyć skąd ten zachwyt nad mad maxem? Wszyscy się nim jarają, oglądałem, dla mnie kolejny film akcji pokroju transformersów - chociaż z nimi filmy lubię.
  • Odpowiedz
@Joz: nawet kulturadobra.pl, "ultra chrześcijańska" strona z ocenami filmów, oceniła Spotlignt na +2 (Dobry ale z poważnymi zastrzeżeniami) - http://kulturadobra.pl/spotlight/ :P

@frez: pewnie chodzi właśnie o to, że to czysta rozwałka, z lekkim zacięciem artystycznym, która w przeciwieństwie do innych takich filmów nie składa się w całości z CGI i nawet wybuchy były często prawdziwe, a tylko potem poprawione. Choć pewnie też trochę w tym owczego pędu, sporo
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: To trzeba było się nie krępować xD
Pokój to piękny film, przedstawia bardzo trudny temat w poetycki, przystępny sposób.
Ale wiadomo Avengersi powinni dostać, a za rok Deadpool to pewniak :(
  • Odpowiedz
Najlepszy film: pedofilia w kościele katolickim

Najlepszy film nieanglojęzyczny: Żydzi, auschwitz, holokaust


@Joz: ładnie @Redrum781: to podsumował.
Wcale mnie to nie zdziwiło.
  • Odpowiedz
@OpenTheWidow: nie wiem, nie gustuje specjalnie w filmach o "bohaterach" komiksowych, ale skoro tak twierdzisz.
Dla mnie ten film byl plaski i nudny. Nie wywolal we mnie zadnej reakcji, poza znudzeniem wlasnie. Przewidywalny, jakis taki bez polotu. No szok i niedowierzanie, ze kobieta wieziona przez kilka lat moze tak reagowac (nie bede spojlerowal), w pale sie nie miesci ze dziecko bedzie takie a nie inne.

Moze ja #!$%@? nie powinienem
  • Odpowiedz
@Grzmihui: Niekoniecznie oglądaliśmy inne filmy, tak to jest że gusta są różne. Jednemu może się podobać to co dla drugiego będzie bezwartościowym syfem. Przyjmuję do wiadomości, że komuś mogło się to podobać,


Żadnego uczucia niepokoju Mad Max u mnie nie wywoływał sposobem nakręcenia i zmontowania, a jedynie frustrację. Oglądałem wprawdzie nie w kinie tylko na monitorze 19". Męczył mnie ten film i usypiał zarazem.
  • Odpowiedz
- Film kręcony na prawdziwej pustyni przez dwa lata, z unikalną wizją postapokaliptyznego świata, który w zasadzie jest technicznym arcydziełem.


@Joz: To niech mu dadzą Oscara w jakiejś kategorii technicznej bo film sam w sobie wybitny nie jest. Takie 7/10.
  • Odpowiedz
@Joz: Przecież te Oskary są #!$%@? warte, ktoś to w ogóle bierze na serio? xd to fajne musicie mieć w życiu rozrywki, zazdroszczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze Mad Max z nominacją jako najlepszy film xD
  • Odpowiedz
@Joz: Oczywiście że Spotlight musiał wygrać.

"During the last three decades, Jews have made up (...) 26% of the reporters, editors, and executives of the major print and broadcast media, 59% of the directors, writers, and producers of the fifty top-grossing motion pictures from 1965 to 1982, and 58% of directors, writers, and producers in two or more primetime television series."

Source: Seymour Lipset and Earl Raab, Jews and the
  • Odpowiedz
@Joz: ale coś chyba jest na rzeczy, bo nawet legendarna już "Kultura dobra" doceniła ten film. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Muszę go w końcu zobaczyć.
  • Odpowiedz
- Film w przystępny sposób pokazujący największy kryzys ekonomicznych ostatnich kilkudziesięcioleci będący zręczną tragikomedią o totalnym upadku Wall Street


@Joz: tego że "Big Short" został tak spławiony to naprawdę nie rozumiem. Steve Carell nie dostał nawet nominacji a zagrał po prostu fenomenalnie - w kinie siedziałem jak na szpilkach myśląc "niech tylko nie wybuchnie, niech tylko nie wybuchnie". Szacun dla tego aktora, to jak potrafi udawać emocje (albo je ukrywać,
  • Odpowiedz