Wpis z mikrobloga

Logitech UltraX Premium - jedna z najlepszych klawiatur wszech czasów!
Mam takie 2 (jedną w domu, drugą (też prywatną) w pracy).
I kupiłbym jeszcze kilka, gdyby nie to, że ... Logitech zaprzestał jej produkcji :( Pewnie dlatego, że zorientował się, że stworzyli klawiaturę ostateczną i jeśli nie przerwą jej produkcji, już niczego więcej nie sprzedadzą ;)

Plusy:
* bardzo wygodna
* ciężka (nie przemieszcza się po stole)
* niskie klawisze - bardzo wygodna i lekka praca na niej / szybkie pisanie
* 100% klasyczny układ klawiatury (bez udziwnień)
* dodatkowe przyciski multimedialne
* niska cena (kiedy była jeszcze dostępna)
* trwała / bezawaryjna - działa latami

#bojowkalogitechultraxpremium #klawiatura #klawiaturaboners #komputery #vintage #logitech
Adaslaw - Logitech UltraX Premium - jedna z najlepszych klawiatur wszech czasów!
Mam...

źródło: comment_dlMbwxrO5H3GdVAZguSat0P8jURbiIRN.jpg

Pobierz
  • 44
@michalpl7: Cherry Stream 3.0 jest już End Of Live - produkt wycofany z produkcji. Róznica: Dodatkowe klawisze funkcyjne nad klawiaturą numeryczną no i wygląd bardzo podobny do Ultra FlatX logitecha. Cherry Stream 3.0 wydaje się jakby większa, wygląd - kwestia gustu - ale mi się nie podoba, nie wiem jak w niej chodzą klawisze bo mam tylko Cherry Streama, ale wg specyfikacji mechanizm to scyzoryki SX Cherry czyli jest taki sam
@scav: w sumie to mam jeszcze działającego UltraX ( ma już z kilkanaście lat ), drugiego w szafce praktycznie nowego ( czuć inny opór na klawiszach ), ale lepiej mieć zapas ;) to już będę z tymi Cherry miał do emerytury hehehe. No wygląda bardzo podobnie do UltraX, zachowany układ, proporcje, lekko wklęsłe przyciski bez wysepek, rewelacja denerwują mnie te nowe cuda, dobrze że ktoś jeszcze robi klasyczne klawiatury, oby i
@Adaslaw: @scav Dzisiejszy dzień można uznać za sukces, udało mi się przwrócić starą ultrax, która była ostro zalepiona po wylaniu czegoś lepkiego i chipsów :) Zobaczymy po paru latach jak to wygląda. Chociaż aktualnie moim liderem jest klawiatura w thinkpadzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trochę ich już przerobiłem, włącznie z mechanicznymi. Ta cherry jak się spisuje?