Wpis z mikrobloga

Logitech UltraX Premium - jedna z najlepszych klawiatur wszech czasów!
Mam takie 2 (jedną w domu, drugą (też prywatną) w pracy).
I kupiłbym jeszcze kilka, gdyby nie to, że ... Logitech zaprzestał jej produkcji :( Pewnie dlatego, że zorientował się, że stworzyli klawiaturę ostateczną i jeśli nie przerwą jej produkcji, już niczego więcej nie sprzedadzą ;)

Plusy:
* bardzo wygodna
* ciężka (nie przemieszcza się po stole)
* niskie klawisze - bardzo wygodna i lekka praca na niej / szybkie pisanie
* 100% klasyczny układ klawiatury (bez udziwnień)
* dodatkowe przyciski multimedialne
* niska cena (kiedy była jeszcze dostępna)
* trwała / bezawaryjna - działa latami

#bojowkalogitechultraxpremium #klawiatura #klawiaturaboners #komputery #vintage #logitech
Adaslaw - Logitech UltraX Premium - jedna z najlepszych klawiatur wszech czasów!
Mam...

źródło: comment_dlMbwxrO5H3GdVAZguSat0P8jURbiIRN.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@windforce u mnie podobnie, trochę już popracowałem na tej Meduza 2 i chyba tak zostanie. Pada mi mój domowy UltraX zaczął bardzo ciężko chodzić klawisz "=" także podejrzewam, że zakupię sobie drugą Meduzę 2 do domu. Są jeszcze na allegro takie podróbki UltraX natomiast z tego co widziałem to mają jeszcze bardziej dziwny "enter" i złacze nie jest USB. Kompletnie nie wiem jak z jakością wykonania i samą pracą na takiej
  • Odpowiedz
@michalpl7: Hm, z tą wymianą gumek może być niegłupi pomysł. Ja swoją rozebrałem i wyczyściłem, dostała drugie życie i działa znowu elegancko. W dodatku okazało się, że znajoma ma UltraX i bez problemu się wymieniła - i mam drugiego prawie nieużywanego UltraX (Word raz na 2 tyg., przykrywana serwetką heh), także mam zapas na min. parę lat :)
  • Odpowiedz
a ja, oprócz tej, na której piszę teraz, mam jeszcze jedną, nieużywaną, w pudelku... Kiedyś kupiłem 3 i strasznie żałuję, że nie kupiłem wtedy więcej...
  • Odpowiedz
Powiem Wam, że po tym pół roku użytkowania Natec Meduza 2 całkiem ok. W domu mam jeszcze działającego UltraX, ale jak się tak codziennie między nimi przesiadam to nie ma płaczu. Przyzwyczaiłem się. Myślę, że jak mi padnie ten UltraX to wezmę tego Natec Meduza 2 do domu.
  • Odpowiedz
  • 5
@bziuuumor: @iwan-maciej: @windforce: @Adaslaw: @michalpl7: @Robol: @muatf: @MrEdGar:

Od wczoraj jestem posiadaczem Cherry Stream( nie mylic ze Stream 3.0) a dokladniej wersji JK-8500EU-2.(uklad ANSI US International maly enter, duzy lewy shift). Zakupilem klawiature w Reichelt elektronik. Moja opinia jest taka, ze to jest to narazie najlepszy zastepnik UltraX Premium dostepny na rynku. Dlugosc szerokosc sa takie
scav - @bziuuumor: @iwan-maciej: @windforce: @Adaslaw: @michalpl7: @Robol: @muatf: @M...

źródło: comment_15832383175jI1B56rqNrgnHfXqz9qxA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@scav wielkie dzięki za namiary na tę klawiaturę. Przyszła mi parę dni temu (sklep internetowy Conrad) i jestem z niej bardzo zadowolony. W końcu dobry zamiennik dla mojego wysłużonego (już bez kilku klawiszy) Logitech UltraX ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@scav: wygląda faktycznie bardzo podobnie do UltraX, nie wiem tylko jak z jakością tej klawiatury na amazon.com piszą, że Stream 3.0 padają klawisze dość szybko.
  • Odpowiedz
  • 0
@michalpl7 narazie mam Cherry Stream( nie mylic ze Stream 3.0) i jakosc wg mnie taka sama jak Logitecha. Nawet bym sie pokusil,ze to leci z tej samej fabryki klawiatur.
  • Odpowiedz