Wpis z mikrobloga

Logitech UltraX Premium - jedna z najlepszych klawiatur wszech czasów!
Mam takie 2 (jedną w domu, drugą (też prywatną) w pracy).
I kupiłbym jeszcze kilka, gdyby nie to, że ... Logitech zaprzestał jej produkcji :( Pewnie dlatego, że zorientował się, że stworzyli klawiaturę ostateczną i jeśli nie przerwą jej produkcji, już niczego więcej nie sprzedadzą ;)

Plusy:
* bardzo wygodna
* ciężka (nie przemieszcza się po stole)
* niskie klawisze - bardzo wygodna i lekka praca na niej / szybkie pisanie
* 100% klasyczny układ klawiatury (bez udziwnień)
* dodatkowe przyciski multimedialne
* niska cena (kiedy była jeszcze dostępna)
* trwała / bezawaryjna - działa latami

#bojowkalogitechultraxpremium #klawiatura #klawiaturaboners #komputery #vintage #logitech
Adaslaw - Logitech UltraX Premium - jedna z najlepszych klawiatur wszech czasów!
Mam...

źródło: comment_dlMbwxrO5H3GdVAZguSat0P8jURbiIRN.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@Adaslaw: Nie chcesz wiedzieć, jak moja teraz wygląda, ale działa! Pomimo, że już literek nie ma, plastik się wytarł (jest już praktycznie czarna) raczej nie mam zamiaru jej zmieniać. Też ubolewam, że jej już nie produkują.
  • Odpowiedz
@TomdeX:
Mi tylko szary plastik się wytarł w kilku miejschach, ale wszystkie litery / znaki na klawiaturze są nienaruszone :)
Klawiatura nie do zdarcia :)
Te obie moje klawiatury są silnie od lat przeze mnie uzywane i do dziś nie mam z nimi żadnych problemów! :)
  • Odpowiedz
dobra, dobra. Powiedz mi lepiej gdzie ją kupię :)


@Robol: No przecież napisałem, że Logitech zakończył ich produkcję :)
Nie ma ich już nawet w sprzedaży :(
  • Odpowiedz
@Adaslaw: chciałem sobie kupić nową bo bardziej się opłacało wyrzucić starą niż czyścić wszystkie klawisze, ale tak to będę chyba musiał jednak swoją przeczyścić :<
  • Odpowiedz
@Robol:
Naturalnie szukałem już (wielokrotnie) zamienników dla tej klawiatury. Na dziś, na krótkiej liście, mam tylko jedną klawiaturę podobną do tego Logitecha - A4TECH KV-300H Grey USB.
Kupiłem taką swojej drugiej połówce: ona jest bardzo zadowolona. Ja ją tylko krótko sprawdzałem, ale mi też bardzo miło się na niej pracowało.

Plusy A4TECH KV-300H w porównaniu do Logitech UltraX Premium:
* ma dwa boczne porty USB

Minusy:
* brak klawiszy multimedialnych (gdyby
Adaslaw - @Robol: 
Naturalnie szukałem już (wielokrotnie) zamienników dla tej klawia...

źródło: comment_IawiKM6wTxz1t4141M0i3DO8xVX0GzJ3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Adaslaw: ja tam dwa dni temu kupiłem drugiego gigabyte force k7, bo potrzebuje też klawę do gier względnie dobrą i do programowania, polecam zainteresować się jeszcze cougarem 200k i właśnie gigabyte force k7 tylko one na scissor-key
  • Odpowiedz
@Jurigag:

gigabyte force k7

Wygląda fajnie. Niestety ja potrzebuję długiego poziomego ENTERa ;)

cougar 200k

Również zacnie wygląda. Ale dla mnie również odpada, bo nie ma poziomego ENETRa :)

Ale obie ode mnie mają plus za 100% klasyczny rozkład klawiszy :)
  • Odpowiedz
@Adaslaw: Cześć, też mi się rozleciał 1 UltraX ( mam jeszcze 2 sztuki - obie wiekowe ) i próbuję znaleźć coś sensownego, nie jest łatwo.

Przerabiałem Natec Meduza 2 Black ( bez podświetlenia ) polecaną przez wielu jako zamiennik Logitecha... moim zdaniem to pomyłka. Jakość wykonania, trzeszczenie niektórych klawiszy ( ogólnie sprawiają wrażenie jakby miały się rozlecieć ), duży enter i mały backspace - dyskwalifikacja.
Najbardziej podobna jaką znalazłem do UltraX
  • Odpowiedz
@michalpl7: Posiadam kilka (koło 6-ciu) UltraX i jedną A4Tech KV-300H.
Potwierdzam, to co piszesz, czyli, że A4Tech KV-300H posiada wysepkowe klawisze i klawisze te są płaskie :( Wielka szkoda :(
Poza tymi wadami kultura pracy A4Tech KV-300H jest bardzo dobra.

Osobiście nie znalazłem godnego następcy UltraX :(
Do tego problemu podszedłem inaczej - na Allegro kupiłem kilka mniej uzywanych UltraXów, co da mi ich zapas na kilka kolejnych lat ( ͡
  • Odpowiedz
@Adaslaw: No właśnie ja się zgapiłem jak jeszcze były, teraz jest tylko jakaś podróba z Rosji, która raz, że ma zły układ a dwa to podobno nie trzyma już takiej jakości jak UltraX.

Wracając do tej A4Tech KV-300H:

- To czy nie masz problemów, żeby na niej bardzo szybko pisać?
- Jak wyglądała przesiadka ( pomyłki itd. czy od razu super jak na Logitechu )?
- Czy jest cicha?
  • Odpowiedz
@michalpl7:

- To czy nie masz problemów, żeby na niej bardzo szybko pisać?

- Jak wyglądała przesiadka ( pomyłki itd. czy od razu super jak na Logitechu )?


Szczerze mówiąc, to A4Tech KV-300H kupiłem swojej kobiecie i to ona z niej korzysta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale też chwilę na niej popracowałem, aby się przekonać jak działa ten kandydat na następce UltraX-a. Działa dobrze, ale UltraX zdecydowanie
  • Odpowiedz
Trochę poużywałem tej Natec Meduza 2, mimo wszystko muszę przyznać że jest dość podobna do Ultra-X, tylko ten zmieniony układ klawiszy - mały backspace oraz backslash w złym miejscu ( zdarzają się pomyłki )... na razie jadę na niej. Sprawdzałem też Microsoft Wired Keyboard 600, ale to był taki test na "sucho" w Euro RTV także ciężko powiedzieć jakby się zachowywała w normalnej pracy, ale to raczej inny typ klawiatury. Dell Y-D0003-DEL5,
  • Odpowiedz
@Adaslaw odkopuję stary wątek... Moja UltraX zaczyna umierać powoli :( Czy udało Ci się znaleźć coś godnego polecenia? Człowiek nie pomyślał, żeby kupić tych klawiatur ze 100, byłbym teraz bogatszy od bitcoinowców w szczycie :(
  • Odpowiedz