Wpis z mikrobloga

Logitech UltraX Premium - jedna z najlepszych klawiatur wszech czasów!
Mam takie 2 (jedną w domu, drugą (też prywatną) w pracy).
I kupiłbym jeszcze kilka, gdyby nie to, że ... Logitech zaprzestał jej produkcji :( Pewnie dlatego, że zorientował się, że stworzyli klawiaturę ostateczną i jeśli nie przerwą jej produkcji, już niczego więcej nie sprzedadzą ;)

Plusy:
* bardzo wygodna
* ciężka (nie przemieszcza się po stole)
* niskie klawisze - bardzo wygodna i lekka praca na niej / szybkie pisanie
* 100% klasyczny układ klawiatury (bez udziwnień)
* dodatkowe przyciski multimedialne
* niska cena (kiedy była jeszcze dostępna)
* trwała / bezawaryjna - działa latami

#bojowkalogitechultraxpremium #klawiatura #klawiaturaboners #komputery #vintage #logitech
Adaslaw - Logitech UltraX Premium - jedna z najlepszych klawiatur wszech czasów!
Mam...

źródło: comment_dlMbwxrO5H3GdVAZguSat0P8jURbiIRN.jpg

Pobierz
  • 44
@TomdeX:
Mi tylko szary plastik się wytarł w kilku miejschach, ale wszystkie litery / znaki na klawiaturze są nienaruszone :)
Klawiatura nie do zdarcia :)
Te obie moje klawiatury są silnie od lat przeze mnie uzywane i do dziś nie mam z nimi żadnych problemów! :)
@Robol:
Naturalnie szukałem już (wielokrotnie) zamienników dla tej klawiatury. Na dziś, na krótkiej liście, mam tylko jedną klawiaturę podobną do tego Logitecha - A4TECH KV-300H Grey USB.
Kupiłem taką swojej drugiej połówce: ona jest bardzo zadowolona. Ja ją tylko krótko sprawdzałem, ale mi też bardzo miło się na niej pracowało.

Plusy A4TECH KV-300H w porównaniu do Logitech UltraX Premium:
* ma dwa boczne porty USB

Minusy:
* brak klawiszy multimedialnych (gdyby
Adaslaw - @Robol: 
Naturalnie szukałem już (wielokrotnie) zamienników dla tej klawia...

źródło: comment_IawiKM6wTxz1t4141M0i3DO8xVX0GzJ3.jpg

Pobierz
@Adaslaw: ja tam dwa dni temu kupiłem drugiego gigabyte force k7, bo potrzebuje też klawę do gier względnie dobrą i do programowania, polecam zainteresować się jeszcze cougarem 200k i właśnie gigabyte force k7 tylko one na scissor-key
@Jurigag:

gigabyte force k7

Wygląda fajnie. Niestety ja potrzebuję długiego poziomego ENTERa ;)

cougar 200k

Również zacnie wygląda. Ale dla mnie również odpada, bo nie ma poziomego ENETRa :)

Ale obie ode mnie mają plus za 100% klasyczny rozkład klawiszy :)
@Adaslaw: Cześć, też mi się rozleciał 1 UltraX ( mam jeszcze 2 sztuki - obie wiekowe ) i próbuję znaleźć coś sensownego, nie jest łatwo.

Przerabiałem Natec Meduza 2 Black ( bez podświetlenia ) polecaną przez wielu jako zamiennik Logitecha... moim zdaniem to pomyłka. Jakość wykonania, trzeszczenie niektórych klawiszy ( ogólnie sprawiają wrażenie jakby miały się rozlecieć ), duży enter i mały backspace - dyskwalifikacja.
Najbardziej podobna jaką znalazłem do UltraX
@michalpl7: Posiadam kilka (koło 6-ciu) UltraX i jedną A4Tech KV-300H.
Potwierdzam, to co piszesz, czyli, że A4Tech KV-300H posiada wysepkowe klawisze i klawisze te są płaskie :( Wielka szkoda :(
Poza tymi wadami kultura pracy A4Tech KV-300H jest bardzo dobra.

Osobiście nie znalazłem godnego następcy UltraX :(
Do tego problemu podszedłem inaczej - na Allegro kupiłem kilka mniej uzywanych UltraXów, co da mi ich zapas na kilka kolejnych lat ( ͡
@Adaslaw: No właśnie ja się zgapiłem jak jeszcze były, teraz jest tylko jakaś podróba z Rosji, która raz, że ma zły układ a dwa to podobno nie trzyma już takiej jakości jak UltraX.

Wracając do tej A4Tech KV-300H:

- To czy nie masz problemów, żeby na niej bardzo szybko pisać?
- Jak wyglądała przesiadka ( pomyłki itd. czy od razu super jak na Logitechu )?
- Czy jest cicha?
@michalpl7:

- To czy nie masz problemów, żeby na niej bardzo szybko pisać?

- Jak wyglądała przesiadka ( pomyłki itd. czy od razu super jak na Logitechu )?


Szczerze mówiąc, to A4Tech KV-300H kupiłem swojej kobiecie i to ona z niej korzysta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale też chwilę na niej popracowałem, aby się przekonać jak działa ten kandydat na następce UltraX-a. Działa dobrze, ale UltraX zdecydowanie
Trochę poużywałem tej Natec Meduza 2, mimo wszystko muszę przyznać że jest dość podobna do Ultra-X, tylko ten zmieniony układ klawiszy - mały backspace oraz backslash w złym miejscu ( zdarzają się pomyłki )... na razie jadę na niej. Sprawdzałem też Microsoft Wired Keyboard 600, ale to był taki test na "sucho" w Euro RTV także ciężko powiedzieć jakby się zachowywała w normalnej pracy, ale to raczej inny typ klawiatury. Dell Y-D0003-DEL5,
@Adaslaw odkopuję stary wątek... Moja UltraX zaczyna umierać powoli :( Czy udało Ci się znaleźć coś godnego polecenia? Człowiek nie pomyślał, żeby kupić tych klawiatur ze 100, byłbym teraz bogatszy od bitcoinowców w szczycie :(