Wpis z mikrobloga

Chciałbym z tego miejsca potępić kretynów, którzy wyśmiewali mireczka wyrażającego myśli samobójcze, doradzali mu metodę samobójstwa i ogólnie przyklaskiwali tej decyzji. Bezmyślnych idiotów było 3-4, nie pamiętam dokładnie. Gość usunął wpis w momencie gdy mu odpisywałem chcąc pomóc, później pożegnał się w kolejnym. Teraz powiem tak, jeśli typ już nie napisze na #mirko, lub nie odpisze mi na pw, jego krew jest również na waszych rękach. Możecie mówić, że to jego decyzja, a to co robiliście to tylko słowa i żarty. Faktem jednak pozostanie, że w momencie gdy krzyczał o pomoc, już nawet nie do znajomych, a do społeczności, której był częścią, wy w imieniu tej społeczności mu nie tylko tej pomocy nie udzieliliście, a wręcz zrobiliście coś przeciwnego. Polecam przemyśleć swoje zachowanie i zastanowić się nad życiem. Jeśli nie zrobicie tego teraz, to kto wie, może robiąc to w przyszłości też dojdziecie do wniosku, że trzeba je skończyć. I życzę wam, byście otrzymali wtedy pomoc, której w tym konkretnym wypadku brakło.


#samobojstwo #depresja #idiocisawsrodnas #znieczulica #znieczulicaspoleczna
  • 224
  • Odpowiedz
Nowością dla mnie jest to, że są ludzie, którzy sugerują, że mamy tolerować takich odchyleńców. Otóż nie, nie ma moralnego przyzwolenia na takie zachowania i cyfrowa forma nic nie zmienia.


@Kampala: ale co wyrazy oburzenia im wyślesz? bo tak wygląda ten wpis. a i chyba znasz tekst "nie karm trolla"
  • Odpowiedz
@Kampala: Zaczynasz od założenia, że Internet jest tylko środkiem komunikacji, a zupełnie zapominasz o wyjątkowości tej komunikacji opartej o ZUPEŁNEJ ANONIMOWOŚCI (przynajmniej pośród normalnych użytkowników).

Internet jest takim wspaniałym miejscem, gdzie mogę Ci napluć na ryj, a Ty mi się odwzajemnisz i zaraz potem wyjdziemy do realnego świata i zostaniemy najlepszymi kumplami, nawet nie wiedząc, że przed chwilą życzyłeś mi najgorszego. Nie ma dbałości o wizerunek, honoru, wszystkie przymiotniki, którymi inni
Tremade - @Kampala: Zaczynasz od założenia, że Internet jest tylko środkiem komunikac...

źródło: comment_zckH63IxQqTCqne8BykaUNF6FGMRlMOS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@2ndEarlOfRochester: @Asteroida: Panowie. Co was tak bardzo trapi w moich wypowiedziach? Ja nie widzę w nich zła, jeno pełną i zupełną, totalną wręcz miłość do samobójczego bliźniego. Nie chcę, aby taki bliźni siedział na portalu ze złymi ludźmi. Chcą aby byl objęty profesjonalną i kochającą opieką.
Dlaczego jest w was tyle nienawiści, a tak niewiele argumentów?
Mam nadzieję, że jesteście w nienagannym zdrowiu.
Gorąco pozdrawiam i życzę przyjemnego masażu erotycznego.
  • Odpowiedz
@wielad: Chwileczkę. Dlaczego mnie obrażasz? Ja ciebie nie obrażałem. To jest smutne. To jest niesprawiedliwe. mam nadzieję, że kiedyś znajdziesz miłość w sercu.
Pozdrawiam ciepło i wybaczająco.
  • Odpowiedz
Nie masz za grosz racji. Wiesz co to są burdele? To jest pralnia brudnych pieniędzy, pełne przemocy,mafii, narkotyków i układów- miejsce dla specyficznego grona ludzi w którym nie za bardzo jest miejsce na moralność. Nie pasujesz- nie wchodzisz. Nie pasujesz- unikasz tego miejsca. Wpuściłbyś tam swoje dzieci

@moglbym_byc_ale_nigdy_nie_bede: Nieprawda, ja jako dumny przedstawiciel cywilizacji oczekuję, że prawa będą przestrzegane wszędzie. W burdelu też. Nie ma mowy na defetyzm i odpuszczanie, bo
  • Odpowiedz
ale co wyrazy oburzenia im wyślesz? bo tak wygląda ten wpis. a i chyba znasz tekst "nie karm trolla"


@CzarodziejskiMirek: Ja nie jestem żadnym bohaterem, nie miałem nigdy okazji dokonać czegoś spektakularnego i nie mam mocy, aby dokonać wielkich zmian. Przyznaję się do tej niemocy, ale pomimo tego staram się żyć według swoich zasad. Nawet mały współudział w dobrym czynie jest lepszy niż bierność lub czyn zły.
  • Odpowiedz
@wielad: Dziękuję za odpowiedź. Uważam, że nie jestem debilem. Mam nadzieję, że szczęście i miłość będą z tobą każdego dnia twojego długiego życia. Mam nadzieję, że twoje dzieci będą cie kochały i dawały wiele powodów do radości i dumy. Jestem człowiekiem bez empatii. Pozdrawiam gorąco. Kocham cię. Jesteś potrzebny i ważny. twoi rodzice to wspaniali ludzie.
  • Odpowiedz
: Ja nie jestem żadnym bohaterem, nie miałem nigdy okazji dokonać czegoś spektakularnego i nie mam mocy, aby dokonać wielkich zmian. Przyznaję się do tej niemocy, ale pomimo tego staram się żyć według swoich zasad. Nawet mały współudział w dobrym czynie jest lepszy niż bierność lub czyn zły.


@Kampala: haha NO TO PO KIEGO #!$%@? TEN CAŁY WĄTEK!!! lol o to mi chodzi

no rycerze dorwali się do wykopa. ja tu
  • Odpowiedz
Ja widzę, że niektórych należy uczyć przed wejściem do Internetu umiejętności oddzielenia realnego ja od wirtualnego. Mieszanie obu światów jest poza wybranymi serwisami jest błędem, jest celowym ograniczaniem własnej wolności i powolnym procesem narzucania tego samego innym. Dlatego najchętniej #!$%@?łbym wszystkie #rozowepaski razem z ich #pokazmorde i ich moralitetami.


@Tremade: Po części masz rację. W internecie komunikujemy się inaczej niż w realnym świecie i nie da się być taką samą osobą.
  • Odpowiedz