Wpis z mikrobloga

Chciałbym z tego miejsca potępić kretynów, którzy wyśmiewali mireczka wyrażającego myśli samobójcze, doradzali mu metodę samobójstwa i ogólnie przyklaskiwali tej decyzji. Bezmyślnych idiotów było 3-4, nie pamiętam dokładnie. Gość usunął wpis w momencie gdy mu odpisywałem chcąc pomóc, później pożegnał się w kolejnym. Teraz powiem tak, jeśli typ już nie napisze na #mirko, lub nie odpisze mi na pw, jego krew jest również na waszych rękach. Możecie mówić, że to jego decyzja, a to co robiliście to tylko słowa i żarty. Faktem jednak pozostanie, że w momencie gdy krzyczał o pomoc, już nawet nie do znajomych, a do społeczności, której był częścią, wy w imieniu tej społeczności mu nie tylko tej pomocy nie udzieliliście, a wręcz zrobiliście coś przeciwnego. Polecam przemyśleć swoje zachowanie i zastanowić się nad życiem. Jeśli nie zrobicie tego teraz, to kto wie, może robiąc to w przyszłości też dojdziecie do wniosku, że trzeba je skończyć. I życzę wam, byście otrzymali wtedy pomoc, której w tym konkretnym wypadku brakło.


#samobojstwo #depresja #idiocisawsrodnas #znieczulica #znieczulicaspoleczna
  • 224
@Nikczemny: Podjudzanie do popełnienia przestępstwa to przestępstwo. Każdy świadek takiego zdarzenia ma obowiązek powiadomić o tym odpowiednie służby. Chociaż jeżeli wykop nie archiwizuje usuniętych wiadomości i serwery działają na Linuxie w tej sprawie praktycznie nie ma dowodów.
@Nikczemny: Ja w takiej sytuacji zawsze piszę takiemu kretynowi, by się zastanowił co robi, bo w przeciwnym wypadku może mieć czyjąś krew na rękach. Niektórzy nie rozumieją, że net to jest drugi świat i też można w nim komuś wyrządzić naprawdę wielką krzywdę przez samo naśmiewanie się z niego. Nie rozmawiasz #!$%@? z robotem, tylko z żywym człowiekiem, który nie jest z kamienia i ma uczucia. Sam na czacie rozmawiałem z
@Nikczemny: jeśli ktoś podejmie decyzję o samobójstwie na podst postów jakiś losowców na stronie ze śmiesznymi obrazkami to...
i nie imputuj komuś odpowiedzialności za czyjąś decyzję bo to jest niskie

wg mnie samo samobójstwo jest ok jeśli jest świadomą decyzją, nie urządzajmy komuś życia wedle swoich wartości
o #!$%@? a co jest chwalebnego w samobójstwie? Dla mnie to tchórzostwo i brak jaj. Z KAŻDEJ sytuacji jest wyjście a samobójstwo to najgorsze

Jak jest słaby to niech się wiesza


@bananaanaalord: ale #!$%@? xD jak dla mnie to właśnie trzeba mieć jaja żeby popełnić samobójstwo. Nawet mi się nie chce rozwijać czemu.

My perspective is some of us realize the world for what it's worth, how society is structured, and