Wpis z mikrobloga

Chciałbym z tego miejsca potępić kretynów, którzy wyśmiewali mireczka wyrażającego myśli samobójcze, doradzali mu metodę samobójstwa i ogólnie przyklaskiwali tej decyzji. Bezmyślnych idiotów było 3-4, nie pamiętam dokładnie. Gość usunął wpis w momencie gdy mu odpisywałem chcąc pomóc, później pożegnał się w kolejnym. Teraz powiem tak, jeśli typ już nie napisze na #mirko, lub nie odpisze mi na pw, jego krew jest również na waszych rękach. Możecie mówić, że to jego decyzja, a to co robiliście to tylko słowa i żarty. Faktem jednak pozostanie, że w momencie gdy krzyczał o pomoc, już nawet nie do znajomych, a do społeczności, której był częścią, wy w imieniu tej społeczności mu nie tylko tej pomocy nie udzieliliście, a wręcz zrobiliście coś przeciwnego. Polecam przemyśleć swoje zachowanie i zastanowić się nad życiem. Jeśli nie zrobicie tego teraz, to kto wie, może robiąc to w przyszłości też dojdziecie do wniosku, że trzeba je skończyć. I życzę wam, byście otrzymali wtedy pomoc, której w tym konkretnym wypadku brakło.


#samobojstwo #depresja #idiocisawsrodnas #znieczulica #znieczulicaspoleczna
  • 224
  • Odpowiedz
@spere: Na 4chanie też było wiele pozytywnych akcji. O wiele więcej niż na redditach itd. Chany nie są kontrolowane. Każdy może robić co chcesz. Nikt Cię nie ogranicza i nikt nie zmusza do bycia poprawnym politycznie jak np na reddicie. Przez to ludzie podejmują więcej akcji i sami działają.
  • Odpowiedz
ale po co ty mi to wklejasz?


@spere: żeby cię uzmysłowić że wykop czy 4chan chociaż mają ciekawe treści to i tak gniazdo debili i samobójca proszacy na takich portalach o pomoc to bardzo cieńki pomysł

ale ciężko mi to idzie

odwracając to - po co siedzieć w czymś co jest tylko gównem? nie lepiej ewakuować się z szamba?


ale ty w ogóle chyba nie wiesz nawet o czym jest wątek
  • Odpowiedz
a wg mnie ludzie którzy piszą na 4chanie czy wykopie "POMAGAJCIE SAMOBÓJCOM ZAMIAST SIĘ SMIAĆ" są idiotami. przypominam to jest wykop tu ludzie plusują wpisy otagowane #2137


@CzarodziejskiMirek: I jednocześnie zbierają kilkadziesiąt tysiaków na protezę dla potrzebującego mirka. Możemy się tak licytować #!$%@? akcje vs pomocne mirki, ale sam wiesz, że to nie ma sensu. Oba światy znajdują tu swoje miejsce, to że Ty widzisz tu tylko jeden, to już Twoja
  • Odpowiedz
I jednocześnie zbierają kilkadziesiąt tysiaków na protezę dla potrzebującego mirka. Możemy się tak licytować #!$%@? akcje vs pomocne mirki, ale sam wiesz, że to nie ma sensu. Oba światy znajdują tu swoje miejsce, to że Ty widzisz tu tylko jeden, to już Twoja sprawa i nic nam do tego, ale określanie caaałej społeczności wykopu przez czyny kilku "śmieszków" jest słabe.


@kicioch: 4chany też robili zbiórke i dużo fajnej treści produkują. ja
CzarodziejskiMirek - > I jednocześnie zbierają kilkadziesiąt tysiaków na protezę dla ...

źródło: comment_7B3EVwDcYArmDqhoKN1Bg10N49ZuC5jm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@CzarodziejskiMirek: No, z tym że nie każdy siedzi na mirko 24/24, nie kazdy wie jaka mieszanina społeczenstwa tu jest. Niektorym wykop sie moze kojarzyć tylko pozytywnie, przez co szukają tu po prostu pomocy.
  • Odpowiedz
@CzarodziejskiMirek: ciężko ci idzie, bo próbujesz ze mną dyskutować na trochę innych poziomach
ja w ogóle nie bronię wykopu że taki fajny w całości,

próbuję ci uzmysłowić że to jest tak bardzo delikatna kwestia, że jeśli już ktoś jest w takim stanie, że zaczyna się ujawniać anonimowo na portalu internetowym, z zamysłami które ma, to wtedy już nie ma filozoficznego rozważania, czy formalnie mu o tym wolno czy nie, czy taka
  • Odpowiedz
@spere: ale po co mi to piszesz? i po co nawet tym trollom to pisać jak oni się nie zmienią/będą kolejni. taka sztuka dla sztuki

@kicioch: j/w

generalnie ja się zgadzam z gościem

pozwól mi zauważyć, że w twoim porzuszającym wywodzie nie dałeś ani jednego powodu, dla którego wykop miałby być miejscem przyjaznym dla samobójców. karakan też jest anonimowy i jakoś chyba nie sądzisz, że samobócy powinni tam szukac pomocy?
  • Odpowiedz
@CzarodziejskiMirek: piszę, bo wygląda jakbyś, wiem że nie złośliwie, tylko jakby niechcący, odbierał takim ludziom "prawo" do zwierzenia się z takich zamiarów, na anonimowym portalu w necie.

spotkałbyś taką osobę, nie wiem, w kiblu knajpy, która nagle poczuła potrzebę powiedzenia, to byś jej odpowiedział:
" - sorry, w takim miejscu nie możesz mi o tym mówić, bo jesteśmy wśród #!$%@? imprezowiczów którzy mają to w dupie" ?
czy jednak próbowałbyś jakoś
  • Odpowiedz
@Nikczemny: I teraz potępieni złapią moralniaka i sobie strzelą przez Ciebie w łeb, masz tych mirków na sumieniu. Tak teoretyzując to najlepiej się w ogóle do nikogo nie odzywać, bo nigdy nie wiadomo czy pytając np. o plany na piątek nie zadaje się tej ostatniej szpili, bo komuś akurat ta data kojarzy się z śmiercią bliskiej siostry stryjecznej ze strony matki.
  • Odpowiedz