Wpis z mikrobloga

Poczta Polska, czyli jak wprowadzać nowe technologie i używać ich po staremu.

Chciałem sobie paczkę wysłać. Przy okienku miła pani, wszystko elegancko i szybko, wypełniłem druczek, chcę zapłacić kartą, a tu...

- Niestety, tylko gotówka...
- No trudno, idę szukać bankomatu
- Ale ale! Nie musi pan! Może pan wypłacić gotówkę u mnie w okienku!
- Eee... ale jak to, wypłacić w okienku gotówkę i dać z powrotem? Nie można od razu zapłacić kartą?
- Ano nie...

W rezultacie pani podała mi terminal, taki normalny terminal do płacenia kartą. Włożyłem kartę, wklepałem pin.
Pani odliczyła pieniądze, podała mi je do ręki, po czym oddałem jej dokładnie te same pieniądze.

Płatność dokonana! Jak to dobrze, że Poczta Polska idzie z duchem czasu!


#pocztapolska #paranoja #gorzkiezale #coolstory #facepalm
Pobierz jamtojest - Poczta Polska, czyli jak wprowadzać nowe technologie i używać ich po star...
źródło: comment_ff3kZyacKkzb0Cqp4RtWaDoq5V6nLQnu.jpg
  • 94
@jamtojest: Mnie uprzejma Pani na to samo chciała zrobić miesiąc temu nie wspominając, że zadziała to jako wypłata z bankomatu i będę musiał zapłacić chorą prowizję.
Pożegnałem ją słownym środkowym palcem i oczywiście poszedłem usługę (przesłanie małej paczki) zrealizować gdzieś gdzie już nastał XXI wiek.
@plumkajacy_kalafior:
@StalySluchacz:
No nie noszę. Po co? Praktycznie wszędzie mogę zapłacić kartą.

Co zrobię? Nie wiem. Kiedyś, jako nastolatek, latałem zawsze z tzw. puszką survivalową. Bo co by było, gdyby nagle była klęska żywiołowa? Teraz jakoś nie noszę, podobnie jak gotówki. Jak bankomaty padną, to poczekam aż wstaną, a jak będzie Grecja, to stówka w portfelu za wiele mi nie pomoże.
@jamtojest: nad okienkami na poczcie są kamery.. ja dla spokoju nawet jak kolega siedzi w okienku to daje mu awizo z dowodem zeby później nie miej jakiejs wtopy czy coś.. on w sumie nie patrzy nawet na dowód ale ikt mu nie powie ze dowodu nie sprawdzil..
@jamtojest: Miałem to samo. Pani w okienku mi powiedziała, że mogę u niej wypłacić kasę tak jak w normalnym bankomacie. No i wypłaciłem 20 zł i dodatkowo ściągnęli 5 zł z konta prowizji.. :/