Wpis z mikrobloga

Poczta Polska, czyli jak wprowadzać nowe technologie i używać ich po staremu.

Chciałem sobie paczkę wysłać. Przy okienku miła pani, wszystko elegancko i szybko, wypełniłem druczek, chcę zapłacić kartą, a tu...

- Niestety, tylko gotówka...
- No trudno, idę szukać bankomatu
- Ale ale! Nie musi pan! Może pan wypłacić gotówkę u mnie w okienku!
- Eee... ale jak to, wypłacić w okienku gotówkę i dać z powrotem? Nie można od razu zapłacić kartą?
- Ano nie...

W rezultacie pani podała mi terminal, taki normalny terminal do płacenia kartą. Włożyłem kartę, wklepałem pin.
Pani odliczyła pieniądze, podała mi je do ręki, po czym oddałem jej dokładnie te same pieniądze.

Płatność dokonana! Jak to dobrze, że Poczta Polska idzie z duchem czasu!


#pocztapolska #paranoja #gorzkiezale #coolstory #facepalm
jamtojest - Poczta Polska, czyli jak wprowadzać nowe technologie i używać ich po star...

źródło: comment_ff3kZyacKkzb0Cqp4RtWaDoq5V6nLQnu.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
@jamtojest: Może w którymś komentarzu jest już to ujęte. Pracuję w biurze usług płatniczych, nie mamy możliwości płatności kartą ze względu na koszty. Wygląda to tak, że klient płaci za mieszkanie - 500 zł, mój zarobek to prowizja od wpłaty 1,5 zł, a za operację kartą trzeba by zapłacić około 8-10 zł. A za wypłatę z terminala nie płacę nic.
  • Odpowiedz
@kaatia: Nie no, ja zasadniczo rozumiem, dlaczego tak jest. Ale to nie jest normalne po prostu. Czułem się jak w jakimś Misiu czy coś. Bohaterskie pokonywanie absurdalnych problemów, które sobie sami stworzyliśmy.
  • Odpowiedz
@tutaj: Miałem ostatnio to samo, dziwiłem się o co jej chodzi jak się mnie pytała czy na pewno nie mam prowizji za wypłatę pieniędzy, a tu się okazuje że nie płaciłem za przesyłkę, tylko wybierałem pieniądze (,)
  • Odpowiedz
@MichaelT128: Dla klientów indywidualnych konieczne jest konto zaufane = wizyta w placówce. Nawet się wybrałem do placówki oznaczonej Envelo, ale panie w okienku nie wiedziały o co chodzi i powiedziały że najlepiej normalnie nadać bez tych wszystkich internetów.
  • Odpowiedz