Wpis z mikrobloga

Poczta Polska, czyli jak wprowadzać nowe technologie i używać ich po staremu.

Chciałem sobie paczkę wysłać. Przy okienku miła pani, wszystko elegancko i szybko, wypełniłem druczek, chcę zapłacić kartą, a tu...

- Niestety, tylko gotówka...
- No trudno, idę szukać bankomatu
- Ale ale! Nie musi pan! Może pan wypłacić gotówkę u mnie w okienku!
- Eee... ale jak to, wypłacić w okienku gotówkę i dać z powrotem? Nie można od razu zapłacić kartą?
- Ano nie...

W rezultacie pani podała mi terminal, taki normalny terminal do płacenia kartą. Włożyłem kartę, wklepałem pin.
Pani odliczyła pieniądze, podała mi je do ręki, po czym oddałem jej dokładnie te same pieniądze.

Płatność dokonana! Jak to dobrze, że Poczta Polska idzie z duchem czasu!


#pocztapolska #paranoja #gorzkiezale #coolstory #facepalm
jamtojest - Poczta Polska, czyli jak wprowadzać nowe technologie i używać ich po star...

źródło: comment_ff3kZyacKkzb0Cqp4RtWaDoq5V6nLQnu.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
@jamtojest: Ja tego nie traktuję jako sytuację survivalową (niektórzy z tym przesadzają). Za stówkę zawsze kupisz paliwo na jakiejś stacji na zadupiu czy zapłacisz Mietkowi żeby Cię wyciągnął trzydziestką jak się #!$%@? na trasie do rowu.
  • Odpowiedz
Jak jestem w trasie to jasne, że mam gotówkę. Ale w środku miasta nie jest mi do niczego potrzebna.


@jamtojest: Zawsze mam przy sobie trochę gotówki i drobnych. Bo parkometry w Lublinie przyjmują TYLKO bilon, za koperek nie zapłacisz kartą.
  • Odpowiedz
Poczta Polska udostępnia usłęgę envelo, dzięki której przesyłki można opłacić przez Internet i wydrukować odpowiednie etykiety. Tyle, że przed skorzystaniem z tego trzeba się zarejestrować... osobiście w placówce hehe.
  • Odpowiedz
+1050 plusow? poczta polska w ten sposob OSZCZEDZA pieniadze. (bankowi nie placi prowizji) a uwierzcie ze sa to miliony zlotych w skali miesiaca. jak nie dziesiatki milionow zł zaoszczedzonych.
  • Odpowiedz
@jamtojest: Chyba nikt nie wspomniał, że jeśli płaciłeś kartą kredytową, to odsetki od takiej transakcji będą naliczane od dnia transakcji i nie obowiązuje ich "bezodsetkowy" okres jak dla zwykłych "płatności kartą". Podobny myk można napotkać płacąc kartą w kasie w Urzędzie Skarbowym - warto wprost zapytać czy to płatność czy jakaś inna forma rozliczeń która wiąże się z dodatkowymi opłatami...
  • Odpowiedz