Wpis z mikrobloga

daj dla porównania chiny albo USA ;)


@Andrew_Wykopowicz: Ale takie porównania nie mają większego sensu.
1. USA, jeden z bogatszych krajów, brak komuny, brak wyniszczenia kraju, po wojnie (wręcz odwrotnie), który trzeba było odbuodywać , nie tylko drogi, itd. itd.
2. Chiny, z dużym potencjałem biedy ;) .Czyli "miliard" ludzi którzy zapierdzialają na innych, na rozwój wielkich miast,

Porównanie ma jedynie sens kiedy porównujemy z krajem o podobnym potencjale i bogactwie
@Krupier: Będą tam robili skrzyżowanie z normalnymi naziemnymi przejściami, problemu już być nie powinno z odnalezieniem się ;) Poszukałem na stronie ZTM czy są jakieś wytyczne do tej numeracji, ale tylko opisane, że kilka przystanków w tej samej grupie dostaje dwucyfrowy numer. Nie pamiętam jak jest za granicą z odnajdowaniem się na większych węzłach przesiadkowych. W przejściach podziemnych przy Centrum są oznaczenia co do kierunku i typu transportu (metro/tramwaj/autobus).
@pszemek1337: @Rivo: Jako ciekawostka - plan największego i najszybciej rozwijającego się systemu metra na świecie. Metro w Szanghaju ma ponad 500 km długości, 300 stacji i rozpoczęto jego budowę w 1993!. Czyli w 23 lata zbudowali tylko w jednym mieście ponad 500 km linii metra. Nie mam więcej pytań. Chiny mają także najwięcej miast które mają metro, bo aż 20. USA mają 11.
Pobierz
źródło: comment_nOgVX8V2Hi4Au947daDvEMtAIoJt4Ns0.jpg
@berecik: Mają kasę to robią ;) Swoją drogą ostatnia całkiem nowa linia metra w Londynie jest z 1979 roku, nie licząc rozbudowy (aczkolwiek teraz powstaje kolejna, w 10 lat planowane 118km, ma być ukończone w 2019). Ale żeby nie było, nie tylko my mieliśmy problemy z opóźnieniami. w Amsterdamie nowa linia miała małą wtopę (planowane na lata 2002-2011, a teraz zapowiadają ukończenie na 2017).

Niestety jeśli przejdą plany odnośnie wydzielenia Warszawy
@berecik: Poczytaj o tym jak Chińczycy przygotowują się do budowy projektów infrastrukturalnych - brak konsultacji społecznych, równanie zabytkowych kwartałów z ziemią, wywalanie ludzi na pysk z burzonych domów często bez odszkodowań, brak jakiegokolwiek BHP na budowach, itp. To ja już wolę cywilizowany, europejski proces inwestycyjny.

@Rivo: Obawiam się, że przejdą. Jaro zrobi wszystko, żeby wykurzyć ekipę Hanki ze stołka. Nawet kosztem rozwoju stolicy swojego kraju.
@SHAMER: Dotacje unijne stanowią tak naprawdę niewielki procent kosztów budowy dróg (ok. 20-30%). Po prostu dopiero na przełomie lat 90. i 00. opracowano ostateczny projekt budowy autostrad i dróg ekspresowych i rozpoczęto jego realizację.
Jak coś to porównywałbym to z tą mapką. Warszawa ma świetną komunikację. Nie mamy tylu linii metra (bo jak mamy nadgonić? pierwsza linia w Londynie otwarta w 1863 roku), ale jest naprawdę niezła komunikacja szynowa. Do tego brak bzdur typu "autobus przyjeżdża raz na 15 minut" jak w niektórych miastach zachodnich tylko podane co do minuty. Czepiam się, ale ogólnie jak ludzie przyjeżdżają do Polski to akurat warszawską komunikację strasznie zachwalają. (
@plumkajacy_kalafior: Ja wiem, że ty musisz zawsze pluć na wszystko co się udało, ale miej granice. Zdajesz sobie sprawę w jakich warunkach się buduje metro w Warszawie? Miasto stoi na piaskach, kopanie tutaj nie jest takie proste, to raz. Masz pełno instalacji, które zostały po wojnie, a które często nie są już podłączone do sieci i nie figurują na mapach, to dwa. Prawie codziennie w trakcie budowy metra znajdowano niewybuchy, co