Wpis z mikrobloga

@Rivo: w Rzymie metro było tańsze a więc mieście położonych na wzgórzach gdzie sągigantyczne ilości wykopalisk archeologicznych przy grzebaniu w ziemi oraz 3x droższa siła robocza dx
Ale co tam. W gazetach kazali propsować to propsujemy.
Tak samo stadion narodowy. Kasa #!$%@? w błoto. Zbudować 55 k stadion piłkarski tak gigantycznym kosztem bo upchano pod niego biura a i tak mecze piłkarskie się odbywają na nim od święta. Głupota w nieskazitelnej
To przydałaby się jeszcze mapa linii kolejowych, tylko w tym wypadku nastąpił proces odwrotny. Obszary rozwinięte i bogate w infrastrukturę zredukowano do poziomu tych kolejowo zacofanych. Żal dupę ściska ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@plumkajacy_kalafior: Pisałem ci dlaczego odcinek centralny drugiej linii był drogi ale widzę że prościej jest to zignorować niż z tym polemizować lub przyjąć do wiadomosci. Pisałem też ze kolejne sześć stacji powstanie za miliard mniej niż wyniósł kosztorys, pieniądze mają być przeznaczone między innymi na nowy szpital na Ursynowie. To najwidoczniej tez prościej przemilczeć.
@plumkajacy_kalafior: Jeśli opieramy się na tym samym źródłe (czyli analiza ZM na temat kosztów metra, na szybko szukając tylko na to wpadłem) to w Rzymie masz 147 mln euro za km, w Warszawie 158 mln. Tylko, że w przypadku Rzymu masz metro naziemne na obrzeżach miasta, czyli to co ostatnio zbudowano. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Porównuj to sobie do kosztów nowych linii kolejki podmiejskiej, a nie metra!
@Rivo: no ale ja nie mówi o tym czy byłnajdroższy na świecie czy nie...... Mówie o czyms zgóła innym. #!$%@? co się#!$%@?ło na wykopie, że każdy wkłada w usta rzeczy oderwane od wypowiedzi interlokutora a potem każe mu z nimi polemizować. WTF ?

Inna sprawa, że stadionów nie buduje się już tylko na sport (może nie licząc stadionów konkretnych zespołów), są przystosowane do różnego rodzaju imprez i koncertów i nie wiem
@pszemek1337: Jak coś to porównywałbym to z tą mapką. Warszawa ma świetną komunikację. Nie mamy tylu linii metra (bo jak mamy nadgonić? pierwsza linia w Londynie otwarta w 1863 roku), ale jest naprawdę niezła komunikacja szynowa. Do tego brak bzdur typu "autobus przyjeżdża raz na 15 minut" jak w niektórych miastach zachodnich tylko podane co do minuty. Czepiam się, ale ogólnie jak ludzie przyjeżdżają do Polski to akurat warszawską komunikację strasznie