Wpis z mikrobloga

Heja Mirki! od nowego roku postanowiłem zrobić sobie taki swój mały projekt o którym myślałem już od dłuższego czasu :) A mianowicie blog o programowaniu w Javie, wiem że takich jest już tysiące i mój niczym się nie wyróżnia, i jeszcze mało treści, ale chciałem go wam pokazać, a nóż widelec ktoś się szykuję na jakąś rozmowę jako junior i jeden z tekstów mu pomoże ( ͡º ͜ʖ͡º)
Staram się pisać dość regularnie (co 2 - 3 dni) więc jeśli ktoś chciały wpaść i zobaczyć to by było fajnie :)

adres stronki to: http://wisecode.pl/

Jak na razie początek i same artykuły takie typowo podstawowe, chociaż ostatni o rzutowaniu jest naprawdę fajny :) w planach po podstawach, programowanie obiektowe, później budowa okienek następnie programowanie wielowątkowe. W kolejnych etapach chciałem poruszyć tematy takie jak Spring, JSF czy Hibernate (oddzielne kursy). Po prostu chce się podzielić wiedzą, bo lubię :)
#java #naukaprogramowania #mirkoreklama
  • 21
@kisi3l: Dzięki! poprawie, dziś już padam, ale jutro będzie zrobione ! :)
@m4tus: Nie chce pisać za bardzo o tematach o których nie wiem za wiele, w pracy używamy SVN'a, gita dopiero się uczę sam jak programuje sobie tak dla siebie. To akurat jest coś co sam muszę nadrobić.
@M4ks: oczywiście że się da rzutować longa na inta :) natomiast nie da się przeprowadzić konwersji longa na inta
long a = 123;
int b = a; //kicha nie da sie :)
int c= (int) a; //tutaj robimy rzutowanie i jak najbardziej sie da

zapisałem Cie :) jak dojdę do JSF (pewnie za kilka miesięcy ;) ) to się odezwę :)
natomiast nie da się przeprowadzić konwersji longa na inta


@NiebieskaSowa: no wg. specyfikacji się da, punkt 5.1.3 ;) Ba, wg. tej samej specyfikacji w ogole nie ma mozliwosci mowia o "rzutowaniu" (casting) w przypadku prymitywów.
Sam musialem zajrzec do specyfikacji, bo chyba poza rozmowami na wypoku nikt sie takich #!$%@? nie czepia...
nie oznacza po prostu jedynie utraty precyzji przy rzutowaniu wlasnie


@Lewo: zauwaz, ze tam jest mowa o "konwersji", a nie o rzutowaniu. Rzutowanie opisane jest dalej i wyraznie napisano, ze nie operuje na prymitywach.
@Clermont: dzięki :)
@CoreInside: Dzięki :) I tak i nie, Ania z Jakubem z kobietydokodu robią swoją robotę i robią to fajnie (moim zdaniem :) ), ale mimo wszystko, poza takim suchym kursem co jak co działa, będę robił takie praktyczne przykłady. Ogólnie jeśli są jakieś propozycje to bardzo chętnie wysłucham :)