Wpis z mikrobloga

Nie widziałem na mirko żadnego wpisu więc chciałbym otworzyć tag #500tysreferendum

Od 21.01 są zbierane podpisy pod propozycją referendum zawierającym pytanie: Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę uchodźców w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej?

W tej sprawie nie mają znaczenia podziały polityczne bądź światopoglądowe, ponieważ podpis powinna złożyć osoba, która popiera to aby Polacy decydowali o tak istotnej kwestii, nie obca władza ani nawet aktualna, tylko obywatele.

Jeśli ktoś jest na tak - niech złoży podpis aby mógł zagłosować, że się zgadza i odwrotnie. Jeśli ktoś przez ostatnie miesiące krzyczał o zabranej demokracji - powinien zbierać podpisy aby każdy mógł wyrazić swoje zdanie w takiej formie demokracji bezpośredniej.

Lista i informacje znajdują się na stronie http://dzienreferendalny.pl

Mocno zachęcam do aktywnego włączenia się w akcję, każdego komu zależy. Wbrew stereotypowi marudzącego na wszystko a nie robiącego nic Polaka.

500 000 - 10 = 499 990 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kukiz #referendum #imigranci #uchodzcy #polska #demokracjabezposrednia #demokracja
Pobierz sukcez - Nie widziałem na mirko żadnego wpisu więc chciałbym otworzyć tag #500tysrefe...
źródło: comment_2RoCzk6hx7QciUgn0dyKtbAcxOtrLscZ.jpg
  • 4
@sukcez: Czy jest jakaś ograniczona ilość czasu na zbieranie tych podpisów, czy można robić to do znudzenia?
Sam zdecydowałem się włączyć, ale po jakichś dwóch tygodniach, o ile do tego czasu nie znajdę kilku zbierających podpisy, bo jeśli na ulicach zaczną grasować masowo ludzie z tymi listami, to nie ma sensu do nich dołączać (i tak każdy zainteresowany już podpisał).
Jeśli lista się zapełni, to drukuje się po prostu następne?

Co
@Leonowicz: Z tego co wygooglowałem dowiedziałem się że partia która wyszła z tą inicjatywą planuje zakończyć akcję do końca lutego. Zaznaczam jednak, że jestem "zwykłym internautą" i nie nawiązywałem żadnego kontaktu z koordynatorami okręgowymi do tej pory tak więc po dokładniejsze informacje odsyłam to oficjalnych przedstawicieli.

Ja włączyłem się od wczoraj i idąc do pubu z znajomymi wziąłem listę i długopis ;) jedno wyjście na piwko + rodzice i 10 się