Wpis z mikrobloga

@chams: bo

(1). rydzyk to nie katolicka szkoła, a tuba propagandowa rządu (tutaj masz wytrych)
(2). Muzeum to jednak muzeum, tymbardziej że dwudziestoleciu międzywojenny w Polsce żyło sporo żydów, czym między innymi przyczyniali się do sukcesu Polski(sporo osób o tym nie pamięta lub próbuje zapomnieć) a potem zostali ekstermnowani (zresztą tak jak część Polaków)
no nie wierzę. Naprawde masz czelność negować pomoc Polaków dla żydów pod czas II wojny światowej ?


@Hamouma: wat? Zdałeś egzamin gimnazjalny (albo maturę)? Czytanie ze zrozumieniem idzie Ci średnio (by nie powiedzieć wcale). Gdzie ja negowałem pomoc Polaków dla Żydów?

Ja się sprzeciwiam zakłamywaniu historii i mówieniu, że każdy Niemiec (i Austriak - ale o nich się nie mówi) to morderca Żydów, a Polacy nie popełnili ani jednego mordu na
@chams: Do muzeum może iść każdy, zresztą muzea prowadzą także działalność pozawystawienniczą, jak choćby archiwizację, konserwację zbiorów, prowadzenie lub ułatwianie badań naukowych, wydawanie publikacji itp.

Do szkoły Rydzyka uczęszcza niewielka grupka studentów, którym głównie zaszczepia się pewną ideologię i którzy zasilą potem (w najlepszym wypadku) obsadę Radia Maryja. Sam sobie powiedz, co ma większą przydatność społeczną.
@janeeyrie: Do szkoły również może pójść każdy. Poza tym szkoła prowadzi edukacje nie tylko dla swoich uczniów, organizuje różne seminaria, badania naukowe oraz wydawanie publikacji itp.

Muzeum Żydów jest przeznaczone dla mniejszości religijnej i zaszczepia się w nim pewną ideologię z powodu której Polacy muszą płacić wysokie odszkodowania za brodnie niemieckiej z czasów II wojny światowej.

Dobrze się domyślam co ma większą przydatność społeczna?
szkoła (...) organizuje różne seminaria, badania naukowe oraz wydawanie publikacji itp


@chams: Tak, ostatnio (tj. jakieś pół roku temu) na ten przykład

KONFERENCJA NAUKOWA PT.: „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I ZMIANY KLIMATYCZNE W ŚWIETLE ENCYKLIKI OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA LAUDATO SI”


A muzeum, no cóż

http://www.polin.pl/pl/edu

trochę więcej, większość z tego nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek ideologią.
@John_Finn: @lerner:

Otóż w latach sześćdziesiątych PRL podpisała tajne umowy międzynarodowe z dwunastoma krajami, w tym z USA, Wielką Brytanią, Szwajcarią, zgodnie z którymi obywatele polscy pochodzenia żydowskiego, którzy wyemigrowali do tych krajów i otrzymali obywatelstwo, mogli domagać się od tamtejszych rządów odszkodowania za mienie pozostawione w Polsce. Na mocy tego porozumienia PRL wypłaciła rządowi USA 40 mln dolarów…

Dodatkowo część czołowych polityków III RP zamierza sprywatyzować Lasy Państwowe (ogromne
Dlaczego 20 mln. na katolicką szkołę wzbudza nienawiść, a 300 mln.na Muzeum Żydów Polskich przechodzi bez echa?


@chams: Może dlatego, że zabytkowe kościoły również otrzymują dotacje. I nikt rabanu nie robi ale one one w przeciwieństwie do prywatnej uczelni są obiektami wnoszącymi wartość do naszej kultury. Poza tym słyszałeś o dotacji państwa dla prywatnej uczelni w ustawie budżetowej? Bo ja pierwszy raz z takim cudem albo wręcz #dobrazmiana się spotkałem.
@stekelenburg2: "Prawda", to pojęcie to tylko konstrukt którym sobie można wycierać gębę. Bo napis na tablicy (mimo że mówi prawdę) ma dość sugestywny wydźwięk, w kontekście tego, że wśród Polaków było najwięcej ratujących i pomagających Żydom. Więc pisanie o tym, że przyczynili się do zagłady Żydów jest skrajnie nie na miejscu.

Tak samo jakby skrajnie nie na miejscu było wystawienie tabliczki w muzeum Stanów Zjednoczonych z tekstem "społeczność afroamerykańska w USA
@chams: George W. Bush i Tony Blair mają lunch w Białym Domu.
Jeden z ważnych gości podchodzi do nich i pyta:
- O czym rozmawiacie?
- Robimy plan Trzeciej Wojny Światowej.
- O, to ciekawe, a jakie są plany?
- Zamierzamy zabić 14 milionów Muzułmanów i jednego dentystę.
Gość wygląda na zdezorientowanego:
- Jednego dentystę? Czemu chcecie zabić dentystę?
Blair klepie Busha po plecach mówiąc:
- A nie mówiłem? Nikt nie