Wpis z mikrobloga

Granice absurdu przekroczone po raz n-ty.
"Filozof" Berkowicz (KORWiN) zabrał głos w sprawie jedzenia mięsa i odkrył sens życia.

Ktoś z nadzieją pyta, czy jestem wegetarianinem? Nie, nie jestem. Sensem istnienia większości zwierząt hodowlanych jest ich ubój w celach żywnościowych. Gdyby więc nagle wszyscy przestali jeść dajmy na to wieprzowinę, cel hodowania świń by zniknął i gatunek tych uroczych zwierzaków skazany byłby na wymarcie! Wegetarianizm jest okrutnym aktem agresji wobec zwierząt - trochę troski, trochę empatii, koleżanki i koledzy wegetarianie!


Zabijaj świnie dla smaku żeby nie wyginęły! To sens ich życia.

#polityka #neuropa #korwin #wegetarianizm
  • 61
  • Odpowiedz
@StandWithRand:

która nakazuje wam płakać nad zabitą świnką przy jednoczesnym aprobowaniu zabijania ludzi (vide aborcja i eutanazja). To jest dopiero logika (a w zasadzie jej brak).

to prawactwo aprobuje zabijanie ludzi w majestacie prawa vide kara śmierci. Ani aborcja ani eutanazja nie są zabijaniem ludzi. Eutanazja to samobójstwo a wy jesteście przeciwnikami wolności
  • Odpowiedz
Sam niestety nie wiesz, jedno i drugie żyje, więc zabijanie jednych jest niby ok a drugich nie. Czysta hipokryzja.


@Kaczypawlak: w przypadku zwierząt chodzi o zadawanie cierpienia a nie o samo zabicie. Byłaby inna rozmowa, przynajmniej dla mnie, gdyby to uśmiercanie było bezbolesne. Ja nie jestem wegetarianinem, ale jak chcesz krytykować wegetarianizm to rób to sensem a nie jak zwykle ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Udowodnij_albo_zamilcz: Przynajmniej oboje zgadzamy się w jednym - Berkowicz #!$%@?ł logikę wielokrotnie i jest karierowiczem liżącym pośladki Ozjaszowi, ta wypowiedź też nie świadczy o nim dobrze. Tutaj pełna zgoda, natomiast ja nie widzę nic złego w tym, że człowiek eksploatuje przyrodę z racji tego, że jest najbardziej rozwiniętym gatunkiem spośród wszystkich. Ma do tego pełne prawo - to jeden z niewielu punktów, gdzie ewolucjonizm zgadza się z Pismem Świętym. Nie
  • Odpowiedz
Jak wyobrażasz sobie przyszłość zwierząt hodowlanych, po zakazaniu spożywania mięsa?


@MrocznyBrokul: Każda przyszłość w porównaniu do cierpienia i płodzenia kolejnych niekończących się cierpień jest lepsza.
Ja wolałbym by moja rodzina wyginęła bez potomstwa niż żeby wiecznie płodziła cierpiące dzieci. Jeśli Ty chciałbyś by twoje dzieci były zabijane a wcześniej rodziły wnuki które tez będą w cierpieniu szybko zabijane to masz równie fajny sens życia jak Berkowicz. Ale myślenie z perspektywy
  • Odpowiedz
@MrocznyBrokul: Świnia cierpi z powodu uboju. Dzikowi nie robię krzywdy, dzik na wolności to czynniki zupełnie inne niż świadomy wybór człowieka posyłającego zwierze na śmierć w cierpieniu dla smaku na talerzu, człowieka wyposażonego w inteligencje i wiedzę, w świadomość alternatywnej diety.
  • Odpowiedz
@ediz4:

Świnia to nie człowiek

Świnia ma cierpieć bo jest świnią. Bo człowiek ma nad nią władzę. Niech nie interesuje nas cierpienie dopóki to nie my cierpimy! Kto by się przejmował cudzym cierpieniem?
Jeśli ten człowiek który ma inteligencję i świadomość zadawania cierpienia oraz wiedzę że może zmienić dietę, a mimo inteligencji tego nie robi to raczej wówczas pospolitym zwierzęciem.
  • Odpowiedz
Ale też cierpi. Z głodu, chorób


@MrocznyBrokul: Ale to nie człowiek mu zadaje tego cierpienie świadomie. Nie od decyzji człowieka zadawane jest cierpienie. Chyba czujesz różnice między śmiercią od nowotworu a śmiercią z rąk zabójcy?
  • Odpowiedz
@Udowodnij_albo_zamilcz: Cały czas przyrównujesz świnie do człowieka - to jest bezmyślne zwierze. Jeśli przestanie być hodowana to po prostu jako gatunek wyginie.

Niech nie interesuje nas cierpienie dopóki to nie my cierpimy! Kto by się przejmował cudzym cierpieniem?...

Codziennie na ziemi giną tysiące owadów z rąk człowieka. Komara który wypija Ci krew też zostawiasz aż skończy i puszczasz wolno?
  • Odpowiedz