Wpis z mikrobloga

Granice absurdu przekroczone po raz n-ty.
"Filozof" Berkowicz (KORWiN) zabrał głos w sprawie jedzenia mięsa i odkrył sens życia.

Ktoś z nadzieją pyta, czy jestem wegetarianinem? Nie, nie jestem. Sensem istnienia większości zwierząt hodowlanych jest ich ubój w celach żywnościowych. Gdyby więc nagle wszyscy przestali jeść dajmy na to wieprzowinę, cel hodowania świń by zniknął i gatunek tych uroczych zwierzaków skazany byłby na wymarcie! Wegetarianizm jest okrutnym aktem agresji wobec zwierząt - trochę troski, trochę empatii, koleżanki i koledzy wegetarianie!


Zabijaj świnie dla smaku żeby nie wyginęły! To sens ich życia.

#polityka #neuropa #korwin #wegetarianizm
  • 61
  • Odpowiedz
@MrocznyBrokul: Co z tego że cierpienie istnieje? Mamy Cie dodatkowo bić bo istnieje cierpienie na świecie? Co to za absurd.

@ediz4:

Jeśli przestanie być hodowana to po prostu jako gatunek wyginie.

No i? To chyba lepiej niż nieskończone trwanie w cierpieniu które Berkowicz nazywa jeszcze "Sensem życia". Ty nie chciałbyś mieć "sensu życia" w cierpieniu
  • Odpowiedz
@Udowodnij_albo_zamilcz:

Komara nie zabijam dla kaprysu zjedzenia go...

Ale zadajesz mu cierpienie mogąc dać mu wypić krew i odlecieć

No i? To chyba lepiej niż nieskończone trwanie w cierpieniu które Berkowicz nazywa jeszcze "Sensem życia". Ty nie chciałbyś mieć "sensu życia" w cierpieniu wszystkich pokoleń
  • Odpowiedz
@ediz4:

Ale zadajesz mu cierpienie mogąc dać mu wypić krew i odlecieć

Co ma zabicie w obronie do zabicia dla smaku schabowego? I przypomnij mi jaka jest budowa komara w aspekcie odczuwania cierpienia, że używasz takiego przykładu.

Pytałeś te świnie czy chcą sobie pożyć ileś tam lat na gospodarstwie czy nie istnieć? Świnie mają świadomość?

Mają pewną świadomość, a na 100% odczuwają cierpienie gdy Ty zechcesz zjeść schabowego zamiast owoców.
  • Odpowiedz
@ediz4:
http://kopalniawiedzy.pl/swinia-lustro-swiadomosc-Donald-Broom-samorozpoznanie-test-pozywienie-znalezc,8701

Świnie wykonują eksperyment z lustrem, żadna wiedza tajemna.

Czyli jak komar jest małym owadem który ginie momentalnie to już jest ok.

Czyli jak nie zadajemy cierpienia to jest czym innym niż zadawanie cierpienia dla kaprysu schabowego. Wciąż próbujesz odwócić kota ogonem i stosować jakieś korwinizmy sprowadzając zupełnie nieadekwatnymi porównaniani do absurdu. Świnia czuje, a Ty zadajesz jej cierpienie z błahego powodu, by zjeść akurat jej mięso mając świadomość
  • Odpowiedz
@Udowodnij_albo_zamilcz: Był podobny eksperyment z psami - niczego nie udowadnia.

Czyli jak nie zadajemy cierpienia to jest czym innym niż zadawanie cierpienia dla kaprysu schabowego...

Czyli tutaj chodzi o cel zadania cierpienia a nie samo zadanie cierpienia tak?
  • Odpowiedz
@ediz4:

Jeśli świnia czuje to wszystkie żywe organizmy na świecie czują . Nie przeszkadza to tobie codziennie zabijać miliony bakterii, roztoczy i owadów


Sorry ale poniżej jakiegoś elementarnego poziomu wiedzy dyskusja nie ma sensu, bo musiała by przerodzić się w edukację, a na to czasu i chęci nie ma.
  • Odpowiedz
@Udowodnij_albo_zamilcz: jakbym nie wiedziała kto jest autorem tekstu to i tak bym zgadła że ktoś z korwina xD wypowiedziany w sposób jestem-najmądrzejszy-tylko-ja-mam-rację, robienie #!$%@? z logiki, tak-jest-bo-ja-tak-myślę, no i na koniec ironiczny żarcik okraszony uśmiechem numer 34, potem fani przerobią ten kadr na skalę szarości i spuszczą mu czarne okulary na twarz przy dźwiękach gangsta rapu
  • Odpowiedz
w przypadku zwierząt chodzi o zadawanie cierpienia a nie o samo zabicie.


@teren: To decyzja, dla mnie równie okrutne jest ubój rytualny jak porzucanie zwierząt na przykład psów bo się znudziły właścicielom albo ich zabijanie z tego powodu. To wszystko jest dla mnie idiotyzmem. Jednak to właśnie wy lewaki jakoś macie z tym problem, ponieważ oskarżacie innych o antysemityzm a to właśnie oni podobnie jak muzułmanie muszą rytualnie zabijać zwierzęta,
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak:

No cóż, nikt nie musi być na bieżąco, link 1, link 2, link 3, wszystkie zorganizowane organizmy muszą go mieć.


Pięknie. Źródła to polskieradio.pl ekologia.pl i wyborcza. Same naukowe
  • Odpowiedz
To decyzja, dla mnie równie okrutne jest ubój rytualny jak porzucanie zwierząt na przykład psów bo się znudziły właścicielom albo ich zabijanie z tego powodu. To wszystko jest dla mnie idiotyzmem.

to dobrze, szkoda ze nie dotyczy to innych prawaków

ponieważ oskarżacie innych o antysemityzm a to właśnie oni podobnie jak muzułmanie muszą rytualnie zabijać zwierzęta, bo Bóg tak chce( )


@Kaczypawlak: to lewica i obrońcy zwierząt protestowali w Polsce przeciwko ubojowi rytualnemu. Prawactwo w tym czasie broniło "swobód religijnych" do torturowania zwierząt,
  • Odpowiedz
, szkoda ze nie dotyczy to innych prawaków


@teren: Równie dobrze lewaków, jakoś rośliny męczyć można, dzieci skrobać i takie tam

to lewica i obrońcy zwierząt protestowali w Polsce przeciwko ubojowi rytualnemu. Prawactwo w tym czasie broniło "swobód religijnych" do torturowania zwierząt, jak zwykle #prawackalogika
  • Odpowiedz