Wpis z mikrobloga

Mirabelki, Mirki! Mam szalony plan aby w sobotę wybrać się do #zurich ( #szwajcaria ). Plan to przybyć około 10 rano, udać się na #sniadanie i dalej połazić po mieście i wieczorem powrót. Właśnie problem z tym śniadaniem... :) Może ktoś z #emigracja (?) lub #podroze poleci jakąś przyjemną kawiarnię (powiedzmy max 30 minut piechotą od dworca) gdzie można się napić kawy i coś zjeść. Nigdy nie byłem w Zurichu, nie mam pojęcia czy takie miejsca są ka każdym rogu czy nie. Jestem fanem miejsc bardzo lokalnych (wiem wiem, w centrum trudno o takie), wiec McDonaldy i inne Starbaksy odpadają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kabotyn: Jeśli masz czas i będzie dobra pogoda to polecam Uetliberg - koleją lub na nogach z przystanku Albisgütli. Świetny widok na miasto, jezioro i Alpy. Na nogach będziesz potrzebował ok. 40 min w jedną stronę. Jeśli masz bilet miejski, możesz również płynąć statkiem w obrębie miasta - np. z Bürkliplatz do Chinagarten. To z takich rzeczy mniej oczywistych niż Niederdorf, Opera, Fraumunster itd.
  • Odpowiedz
@soma115: A co wybieras sie do Szwajcarii? Bo jak chcesz pojeździć sobie po tym kraju, to mogę ci kupić kartę dzienną. Za 44 chf jeździsz wszystkimi środkami transportu( wliczając statki i pociągi widokowe) przez 24 godz.
  • Odpowiedz
@reflex1: Tak. Wybieram się w lipcu na 1 tydzień z rodziną (2,5 osoby). Zdecyduje się na 1 dzień takiego jeżdżenia ale kupię z pomocą kolegi, który mnie będzie gościł także dzięki. Martwię się natomiast o spontaniczne podróże. Czy muszę wszystko zaplanować z wyprzedzeniem jeśli chce podróżować z miasta do miasta? Na lotnisku w Zürichu mam 5 godziny postoju - jak to wykorzystać?
Trochę się martwię bo pierwszy raz lecę samolotem
  • Odpowiedz
@soma115: Przez 5( czemu tak długą przerwę tam masz?) godzin to możesz pozwiedzać Zurych.
Znasz jakiś inny język niż polski? Jeżeli tak to info na dworcach, lotniskach i turystycznych miejscach masz po ENG, FR, DE, IT. A jak czegoś nie zrozumiesz, to się zawsze możesz spytać. Przeciętny Szwajcar gada przynajmniej w trzech językach.
Co do spontanicznych wypraw, to jedynie proponuje sprawdzić sobie godz. odjazdu, bo do niektórych mało uczęszczanych miejsc
  • Odpowiedz
@reflex1: Nie ogarniam skali tego Zurichu. Czy wystarczy chodzić na nogach? Czy muszę komunikacją miejską? Czy z lotniska do centrum da się dojść?
Specjalnie zrobiłem taką dużą przerwę żeby się poszwędać. Docelowo będę w Lozannie więc to jedyna okazja na Zurich.
Jak to jest ze zniżkami na bilety kupowane z wyprzedzeniem? Dam radę na tym zaoszczędzić?
  • Odpowiedz
@soma115: Zurych ma raptem coś ok 400 tys mieszkańców. Ale to co warto zobaczyć, to spokojnie na piechotę przejdziesz przez te 5 godzin. Najlepiej zapytaj użytkownika @g_n_o_m On tam mieszka, to ci najlepiej doradzi.
Znizki na bilety jakie? Jeżeli kolejowe, to możesz przyoszczedzic, ale z tego co kojarze, to musisz je zakupić ze sporym wyprzedzeniem.
Jeżeli będziesz w Genewie to daj znać. To może się spotkamy na jakimś piwku.
  • Odpowiedz