Wpis z mikrobloga

Mirabelki, Mirki! Mam szalony plan aby w sobotę wybrać się do #zurich ( #szwajcaria ). Plan to przybyć około 10 rano, udać się na #sniadanie i dalej połazić po mieście i wieczorem powrót. Właśnie problem z tym śniadaniem... :) Może ktoś z #emigracja (?) lub #podroze poleci jakąś przyjemną kawiarnię (powiedzmy max 30 minut piechotą od dworca) gdzie można się napić kawy i coś zjeść. Nigdy nie byłem w Zurichu, nie mam pojęcia czy takie miejsca są ka każdym rogu czy nie. Jestem fanem miejsc bardzo lokalnych (wiem wiem, w centrum trudno o takie), wiec McDonaldy i inne Starbaksy odpadają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 32
  • Odpowiedz
@Kabotyn: Masz jakiś plan zwiedzania? Słyszałeś o Polybahn? Moja ulubiona atrakcja ʕʔ Niedaleko dworca, jak wszystko w sumie, bo to małe miasto, bo w Szwajcarii nie ma dużych miast xD

Dla porównania:
Monachium: 310,74 km²
Zurich: 91,88 km²
  • Odpowiedz
@Swiatek7: Plan tylko jeden - śniadanie. Reszta na spontanie... tzn. pogooglałem kilka minut i dowiedziałem się że Zurich jest mały i te kilka h wystarczy na przejście miasta. O Polybahn nie słyszałem, zaraz będę szukał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Słyszałeś o Polybahn?


@Swiatek7: Ile bilet na to kosztuje? Daleko to jedzie?

Doczytałem. Krótkie :D ale może być fajne. Ale nadal nie mogę znaleźć info o cenie...
  • Odpowiedz
@Kabotyn: Możesz sobie w migros kupić takie, co się do mikrofalówki wkłada i w domu zrobić :D
Jakość produktów jest tutaj naprawdę wysoka, więc takie fondue ze sklepu jest naprawdę smaczne :)
  • Odpowiedz