Wpis z mikrobloga

Widzę, że niektóre wykopki w tym czarnolistowany u mnie @dziadzio podważają kompletnie to co się stało dzisiaj w Sur w Diyarbakir. Więc tak, mi nigdy nikt nie udowodnił do tej pory kłamstwa więc opieram się po części na zbudowanej wiarygodności. To, że część z Was się ze mną nie zgadza gówno ma za znaczenie.

Tomek kręcił za winkla co się dzieje, obok nas było dwóch cywili Kurdów i ja za Tomkiem. W pewnej chwili podszedłem bliżej (chwilę też go kręciłem jest na filmie) sprawdzić co tam nagrywa. Gdy przestał i wziął kamerę do ziemi (nie wiedzieliśmy, że pojawili się w kadrze Turcy) oddano pierwszy strzał/dwa (nie wiemy). Dwóch Kurdów dało długą jak najdalej, Tomek za nimi, ja zszedłem z linii potencjalnego strzału i potem za nimi. Kurdowie uciekli dalej, my z Tomkiem do pierwszej klatki po lewo. Gdy ja wbiegałem padł drugi (lub dwa) strzały. Szczęście, że nie trafił.

To, że nie ma momentu strzału na filmie to absolutny przypadek. Inaczej tego nie wyjaśnię. Po prostu tak bywa w życiu i na wojnie. Raz masz tą sekundę raz jej nie masz.

Nie uważamy, że Turcy strzelali do Polaków czy dziennikarzy. To nie tutaj jest problem. Nie mieliśmy oznaczeń pressa, kamizelek odblaskowych (a to tutaj nie pomoże, bo strzelają do wszystkiego).

Problem jest w tym, że w ogóle bez ostrzeżenia strzelali do cywili.

Nikt nie musi nam wierzyć. Ja wiem, że dotarło do mnie co się stało 15 minut później. A było bardzo blisko. Kula rykoszetowała tuż obok mnie. Gdzie dokładnie? Nie wiem.

Wsio. Resztę opowiem na filmie. Co było przed, co po.

Rozumiem, że należy dopytywać. Ale stawianie antytezy do naszej wersji, że kłamiemy to groteska biorąc pod uwage, że mogli nas zabić.

#turcja #wojna #syria #dziennikarstwo
#ryczek #thumbingthestans
  • 58
@ArcziMiszcz:
Nie rozumiem twojego komentarza. Oni właśnie pojechali tam po to by opisać jak tam jest i dzięki ich działalności mają dużo widzów (chociaż nie spodziewałem się, że będą współpracować, bo sympatią do siebie nie pałali).

Ogólnie robią genialne materiały pokazujące zdecydowanie więcej niż w mediach głównego nurtu.
Rozumiem, że należy dopytywać. Ale stawianie antytezy do naszej wersji, że kłamiemy to groteska biorąc pod uwage, że mogli nas zabić.


@Nero12: Czyli to, że teoretycznie mogliście zginąć jest powodem do tego, by wam uwierzyć?