Wpis z mikrobloga

Widzę, że niektóre wykopki w tym czarnolistowany u mnie @dziadzio podważają kompletnie to co się stało dzisiaj w Sur w Diyarbakir. Więc tak, mi nigdy nikt nie udowodnił do tej pory kłamstwa więc opieram się po części na zbudowanej wiarygodności. To, że część z Was się ze mną nie zgadza gówno ma za znaczenie.

Tomek kręcił za winkla co się dzieje, obok nas było dwóch cywili Kurdów i ja za Tomkiem. W pewnej chwili podszedłem bliżej (chwilę też go kręciłem jest na filmie) sprawdzić co tam nagrywa. Gdy przestał i wziął kamerę do ziemi (nie wiedzieliśmy, że pojawili się w kadrze Turcy) oddano pierwszy strzał/dwa (nie wiemy). Dwóch Kurdów dało długą jak najdalej, Tomek za nimi, ja zszedłem z linii potencjalnego strzału i potem za nimi. Kurdowie uciekli dalej, my z Tomkiem do pierwszej klatki po lewo. Gdy ja wbiegałem padł drugi (lub dwa) strzały. Szczęście, że nie trafił.

To, że nie ma momentu strzału na filmie to absolutny przypadek. Inaczej tego nie wyjaśnię. Po prostu tak bywa w życiu i na wojnie. Raz masz tą sekundę raz jej nie masz.

Nie uważamy, że Turcy strzelali do Polaków czy dziennikarzy. To nie tutaj jest problem. Nie mieliśmy oznaczeń pressa, kamizelek odblaskowych (a to tutaj nie pomoże, bo strzelają do wszystkiego).

Problem jest w tym, że w ogóle bez ostrzeżenia strzelali do cywili.

Nikt nie musi nam wierzyć. Ja wiem, że dotarło do mnie co się stało 15 minut później. A było bardzo blisko. Kula rykoszetowała tuż obok mnie. Gdzie dokładnie? Nie wiem.

Wsio. Resztę opowiem na filmie. Co było przed, co po.

Rozumiem, że należy dopytywać. Ale stawianie antytezy do naszej wersji, że kłamiemy to groteska biorąc pod uwage, że mogli nas zabić.

#turcja #wojna #syria #dziennikarstwo
#ryczek #thumbingthestans
  • 58
  • Odpowiedz
@Nero12: Po pierwsze to oczekujesz od nas że wieźmiemy to na wiarę, nizależnie od twojej reputacji nie możesz oczekiwać że uwierzymy na słowo i nie powinieneś mieć o to pretensji. A po drugie wyzywanie innych i nazywanie debilami przez @tomasz-maciejczuk wcale a wcale nie dodaje wam wiarygodności.
  • Odpowiedz
@Nero12: #!$%@?, moglibyscie sie dac postrzelic, to by wykopkom pasowalo. wasz blad. tak samo bledem bylo jechanie do turcji, w ktorej ponoc jest porzadek i mowi ze o jej czlonkostwie w UE, a morduje sie masowo cywili. przeciesz to normalne na wojnie!!!!!

wykopki jak ja wami czasem gardze
  • Odpowiedz
@Nero12: wiarygodność budujesz jeżdżąc z Tomaszem Maciejczukiem? To zapewne byli tureccy faszyści z Misantropic Division bo do Repetowicza i Wildsteina nie strzelali...
  • Odpowiedz
@bijotai: przeproszę Cię ale w dupie byłeś i gówno wiesz. Tak się składa, że David był świadkiem jak Turcy z transportera oddali serie po domach cywilnych. Ot tak, na hejnał. Wiem, bo Davida jak i wiele osób powiązanych z konfliktami zbrojnymi znam osobiście.

On trafił na to, my na to.
A pytanie jest żałosne i tendencyjne. Jutro się rozjeżdżamy. Tomek leci do Izmiru, ja jadę do Gruzji i pewnie dalej
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: patrz ci faszyści z Ukrainy wszędzie ciebie znajdą i w Poznaniu i w Turcji. Zawsze mówiłem, że z myśleniem to u ciebie średnio. Opowieści o byciu odpowiedzialnym rodzicem itp, itd... szukanie atencji u pelikanów na wykopie...
jeśli rzeczywiscie takie wydarzenie miało miejsce to jest to wyłącznie wasza wina. Dziennikarze nie kryją się za winklem tylko mają kamizelki z napisem press a całą aferę nakręcacie w celu widowiskowej deportacji z
  • Odpowiedz
@Nero12: możliwe, że g*** wiem ale możliwe, że ktoś do mnie strzelał co zupełnie nie zmienia faktu, że wasza pseudowyprawa zakończyła się bez efektu więc macie teraz swoją małą sensację. Chcecie w blasku fleszy jako biedni pokrzywdzeni zostać wywaleni z Turcji.
  • Odpowiedz
@Nero12: jakieś konkrety. Czy tylko stwierdzenia w stylu nie byliście nic nie wiecie może jednak nie wszyscy siedzą w piwnicy i z takich lub innych przyczyn byli tu i ówdzie i coś tam wiedzą? Pytanie co Ty i pan wolontariusz macie w głowach?
  • Odpowiedz
@bijotai: Napisałem wiele razy w różnych miejscach, że sytuacje w szerszym kontekście opowiem po powrocie.

Jesteś dla mnie nikim, anonimowym zbiorem cyferek więc nie oczekuj, że będę Cie teraz traktował jako kogoś komu muszę się tłumaczyć.
  • Odpowiedz
@Nero12: mam 31 lat. byłem w wojsku polskim i amerykańskim (mam 2 paszporty) na 3 miesięcznych szkoleniach. Byłem na bliskim wschodzie. Ojciec mojego przyjaciela jest Kurdem - zginął w 1986, jak miałem 2 lata. Mój przyjaciel jest Kurdem - mieszka w Polsce. Z wykształcenia jestem antropologiem kulturowym. Myślisz że ja mam pstro w głowie, bo koło ciebie rzekomo przeleciała łuska od wystrzału, lub rykoszet?

żal mi ciebie
  • Odpowiedz