Wpis z mikrobloga

#januszebiznesu #gospodarka #korwin #ekonomia #4konserwy
Popieram zakaz handlu w niedzielę, po za biznesami, gdzie sprzedaje właściciel ;)
Jestem załamany kucowatością wykopków. "Nie chcesz pracować w niedziele, zmień pracę"...Nikt niestety nie ogarnia, że po za dużymi miastami, a już w miastach do 100 tysięcy mieszkańców, ta praca w markecie jest jedyną, którą ludzie mogą znaleźć na przestrzeni wielu miesięcy. Po prostu boją się jej stracić i dymają po te kilkanaście godzin dziennie, przez 7 dni w tygodniu. Uważam PiSowski pomysł za dobry.
Zalety:
-zwiększenie więzi rodzinnych
-w jakimś stopniu, zwiększenie dzietności
-zwiększenie wydajności pracowników jak i handlu, trzeba będzie wyrobić tygodniowe normy w 6 dni

Wady:
-część osób zapewne straci pracę, ucierpią studenci z pracą weekendową
-pomysł depcze wolność gospodarczą, ale są aspekty ważniejsze, wolny rynek nie poprawi więzi społecznych i dzietności, które uległy destrukcji po wprowadzeniu u nas norm zachodnich(mniej więcej od czasu wejścia do UE)
Rozwiązanie takie: niech właściciel biznesu sprzedaje sam, jeśli może. Zyska mały handel
-pomysł powinien też dotyczyć wszelkiej maści call center, fast foodów
  • 72
@AntiPlay: Czy w takim razie warsztaty, stacje benzynowe, call center, fastfoody, restauracje, kina też należałoby w niedziele pozamykać? Jeśli chodzi o handel, to mi tam wsio rawno, i tak wspieram lokalny, do lidla skaczę jedynie po rzeczy, których kupić nie mogę w sklepie koło domu. Natomiast z perspektywy innych osób, szczególnie o gorszej sytuacji materialnej sprawa nie wygląda chyba już tak różowo. Ludzie biedniejsi nie będą kupować w małych sklepikach osiedlowych,
@AntiPlay:

myślę, że wystarczyłoby wyłączyć internet i TV w sobotni wieczór, a rano włączyć

nawet da się to fizycznie, łatwo wykonać

Z takim myśleniem wróżę Ci wielką karierę w PiSie :)

Tu włączyć, tam wyłączyć, tu uregulować, tam zakazać handlu w niedzielę, kogoś obrazić, wsadzić do mamra, dodać ze 2 święta państwowe, parę zasiłków i BACH... nagle Polacy rozmnażają się jak króliki! 2 miliony dzieci rocznie, dziura w ZUS zasypana
@nieistniejetu: w Biblii nie mieli prądu w niedzielę! :)
@SmellySocks: zapewne call center, fastfoody - tak, ale już restauracje, kina, stacje benzynowe - jest problem, bo robimy uprzywilejowaną grupę. Jest wiele plusów jak i minusów. Większość tych pracowników dyma na umowę zlecenie, a jak nie to won, bo przyjdzie 50ciu następnych. U mnie robili nawet w wigilię do 19stej i w pierwszy dzień świąt od 19stej(złamanie ustawy, ale całe tesco
@Dutch: nie ma czego prostować, od czasów UPR byłem korwinistą, po KNP się poddałem i przejrzałem na oczy. Wcześniej głosowałem i wysyłałem hajs. Teraz nie mogę sobie wybaczyć tego błędu ;)
od czasów UPR byłem korwinistą,


@AntiPlay: ha, od razu znać mądrego!
Ale w stronę PiSu to Ty nie idź. Może masz chwilę żeby porozmawiać o przyszłym premierze RP, panie Petru? ( ͡° ͜ʖ ͡°)