Wpis z mikrobloga

Dziś do piwa wędruje chmiel Lubelski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyszło jakieś 16g na każde 23l piwa. Trochę się obawiam, czy może nie za dużo wrzuciłem, ale trudno, raz się żyje i zaszalałem ( ͡ ͜ʖ ͡). Chmiel oczywiście z najlepszych lubelskich ziem występujących koło Lublina.

Jako że worek już otworzony i nie mogę zwrócić, to pozostałe 1300kg szyszek muszę rozdać. Jeszcze tylko nie wiem komu ;)

#browarhipster #browarperun #perun #piwowarstwo #craftbeer

Pobierz BrowarPERUN - Dziś do piwa wędruje chmiel Lubelski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyszło jakieś 16g na ...
źródło: comment_a781rvXkRJ7nlwucidG7bNhHrUNtGza7.jpg
  • 81
@BJXSTR:
Ja widzę dwa powody:
- KW był tani
- kawał roboty zrobili blogerzy najpierw #!$%@?ąc gunwoburze nt "niedorobionych RISów", a następnie poprzez degustacje i próby ślepe. O piwie zrobiło się głośno no i popchnęło sprzedaż
@BrowarPERUN: mi całkiem smakował, w porównaniu do 100 mostów to był świetny, ale podobno teraz jak już poleżał 100 mostów i się porządnie ułożył to robi robotę, dobrze że mam jeszcze butelkę. Lubelski to będzie ta seria SH? A co z Oktawią, też będziecie robić? Są jeszcze jakieś PL chmiele do wykorzystania?
@Lrrr:
Weles był piwem, jakiego należałoby się spodziewać widząc "19% ekstraktu".
Sporo osób pisze, że brakuje mu ciała, ale nikt nie zastanawia się, jakby smakowało to piwa gdyby było jeszcze pełniejsze. Coś czuję, że wcale nie byłoby lepsze...
@BJXSTR:
tak, to będzie Dziedzictwo Lubelski. Może niekoniecznie typowy SH (na goryczkę poszła Iunga), ale późne chmielenie i na zimno - Lubelski.
Nad Oktawią trwają dyskusję. Może będzie, może nie, decyzja nie należy do nas.
Jeszcze jest parę chmieli:
Magnat, Sybilla, Kaskada PL, Lomik... Coś się znajdzie, celujemy w 7-8 piw w serii.