Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki.
Czy Wy także za młodu, bądź teraz nadajecie swoim pupilom dziwne imiona, przydomki?
U mojego #niebieskipasek jest na przykład: "Różowy". Niby nic wielkiego. To po prostu kot, który jest gejem.
Miałam żółwia, którego babka wdzięcznie nazwała "Doda" - lubiła podgryzać nogi psa, który zwał się.. "Bąbel".
Dodatkowo były jeszcze koty "Maciej Pierwszy", "Święty Franciszek" (oh, ten to dopiero był cwany. Trochę opóźniony w rozwoju, ale uroczy) i dwie papugi "Klara i Kuba". Klara była samcem.

Jeżeli jesteście posiadaczami zwierzaków o fajnych i dziwnych przydomkach - chętnie je poznam

(mój brat niedawno nazwał swojego pupila Schweitzweiger. Nie wiem, czy da się to jakoś sensownie przetłumaczyć, ale brzmi szatańsko)
#kiciochpyta #pytanie #koty #psy #zwierzaczki
  • 52
@Akayari: Przychodzuł do nas którejś mroźnej zimy bezpański kocur, kładł sie pod drzwiami wieczorem, a rano wychodził. Dostał jakieś szmatki do spania i rzucaliśmy mu to, czego nasz kot nie raczył zjeść. Ale samiec to samiec, więc śmierdział trochu. Dostał na imię Menel. Bardzo pasowało do jego stylu życia :D
@Akayari: mruczynka ma już 15-16 lat, z reguły cały dzień śpi, ale ma czasem przebłyski i goni za czymś po całym domu. cokolwiek, koralik, piłeczka, skarpetka...
do tej pory mam ślady na rękach z jej pierwszego treningu (gdzieś ok 2001 roku), w końcu kot rasy obronnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jalowo_godka: Mój Maciej Pierwszy był podobny. Takie kocury mają coś w sobie. Taką nonszalancję, grację. W zwykłym chodzie widzisz przejawy dumy. Ale znalazł się? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I to tłumaczenie: "Proszepana to mój kot" xD

@dozownik_celkowy: Imię jak najbardziej pasuje do pupila na zdjęciu

@Makila: A miał "ochrypłe" miałknięcia? Przepity mlekiem, zaznawszy trudy życia. "Dla kotów z takim wykształceniem
@jalowo_godka: wyjście w obce języki daje dopiero pole do popisu + np. polskie zdrobnienia

Proszępan -> Sir, please -> Serplisiek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Plizerek
Proszępan -> Bitte Sie (Sie bitte?)-> Bitezik, Zibitek, Zbituś, może Zbyś?
Proszępan -> Onegai San -> Onegajsanek, Oneguś

a jak zaczniesz mieszać spolszczenia zjaponifikowanych angielskich słów, to jest już jazda (choć w tym przykładzie jeszcze tego nie widać) :D
Proszępan -> Sir,
@zolwixx: jakie dobre pomysly! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
generalnie to siedze na rodzimym podworku bo jestem fascynatka jezyka polskiego ;) chociaz mialam plan nadac mu jakis skoreanizowany przydomek ale rodzina by sie poplakala ;)
@Akayari:
U mnie imiona psów były bardzo pospolite, Dżeki, Pikuś, dopóki nie przyprowadziłam własnych i została Skierka i Nela. Zawsze też była jakaś Zuza - imię uniwersalne :)
Później żółw - Donatello Prana Ugabuba, ale mówiłam do niego Żółwiu. Nie reagował na żadne.
Jeżyna nazywała się Pipilotti Zośka, ale mówiłam do niej Jezusie :)

W temacie imion - w okresie bawienia się lalkami, zawsze musiałam mieć lalkę o imieniu Radek, bo