Wpis z mikrobloga

#symfony #symfony2 #php #webdev

Robię upload obrazów korzystając z tej instrukcji, jednak nie mogę zapisać plik na dysku. Otrzymuję taki błąd:
Unable to create the "/home/marek/GitProjects/eurovaistine-issukis/src/AppBundle/Entity/../../../../web/uploads/tasks" directory.
Katalog uploads i wszystkie pliki/katalogi mają ustawione chmod 777. Czy problemem może być to, że mam zrobiony symbolic link do katalogu /var/www?
Aha, korzystam z Ubuntu 14.04
  • 5
  • Odpowiedz
@VR46: Reczywiście. próbował stworzyć katalog w katalogu Gitprojects. Dzięki.
Nie chcę trzymać katalogu git z projektami w /var/www. Dlatego mam w home katalog z projektami, później robię sobie virtualhost, a następnie tworzę symlink. W taki sposób:
1. Mam te same pliki w gicie i w /var/www
2. W netbeans mogę sobie uruchamiać konsolowe komendy sf bez otwierania terminalu i kopiowania później zawartości plików.

Po prostu nie pomyślałem by w virtual
  • Odpowiedz
@mariecziek: A dlaczego nie możesz skonfigurować sobie vhosta, żeby pointował na
/home/marek/GitProjects/eurovaistine-issukis? Łatwo, wygodnie, bez haxiorów z symlinkami.
  • Odpowiedz
@VR46: Mogę, ale nie pomyślałem. W poprzedniej pracy miałęm tak, że projekt korzystał z dodatkowego frameworkai do działania musiał być zrobiony symlink. Przyzwyczaiłę się do tego rozwiązania i teraz stosuję to w nowej pracy, ale rzeczywiście rozwiązanie z konfiguracją vhosta jest lżejsze :)
  • Odpowiedz