Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, pomóżcie!
Mam świetną pracę w której są świetni ludzie, świetna atmosfera, jestem wyluzowany bardzo i ogólnie nie myślałem o zmianie jakoś specjalnie. Jakiś czas temu brałem udział w rekrutacji do firmy gdzie miał bym jeszcze większy rozwój niż mam obecnie. I dzisiaj dostałem propozycję zatrudnienia, finansowo miazga, prawie 50% większe zarobki niż mam obecnie. Problem w tym, że jak byłem na rozmowie to odniosłem wrażenie, że w tej firmie panuje #korposwiat bo programiści siedzieli przy długich biurkach i to wyglądało jakby kury siedziały na grzędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I teraz pytanie, czy zostawić super pracę na rzecz rozwoju osobistego i dużo większych zarobków?
Pomóżcie i dajcie kilka plusów na odwagę bo nie wiem co zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pracbaza #smutnezale
  • 16
@blackmaggot:
no cóż, bo nie ma dobrego rozwiązania, w korpoświecie przyjęło się, że 2 lata i zmiana pracy, 2 lata i zmiana i tak do jakoś ~30-35lvlu conajmniej.
Z jednej strony trzeba tę karierę robić, rozwijać się i zarabiać hajsy,
Z drugiej strony dołączasz do wyścigu i być może słabej atmosfery
Będziesz mieć więcej hajsów, ale będziesz bardziej sfrustrowany, a mogą jeszcze dojść (jak to w korpo), asapy i dedlajny i
@spo_: jak takie zmiany stanowisk co 2 lata są postrzegane przez potencjalnego pracodawcę ? Pozytywnie czy negatywnie ? We wrześniu miną mi 2 lata pracy na stanowisku i zastanawiam sie czy czegoś z tym nie zrobic.
@smutnyrobol: ciężko mi powiedzieć, ponieważ nigdy nie siedziałem po tej drugiej stronie stołu ;). Jednak analizując większość ogłoszeń, zawsze masz bla bla bla, wymagane minimum 2 lata doświadczenia, z powietrza to się nie bierze. Wątpię żeby pracodawca patrzył negatywnie na takie zjawisko
@spo_: Dla potencjalnych rekruterów i ogólnie w developmencie IT podobno panuje tendencja, im więcej projektów tym większe doświadczenie (oczywiście z zachowaniem rozsądku, nie mówię tu o projektach które trwają miesiąc, tylko, np. pół roku). Ale jak jest naprawdę to niech wypowiedzą się specjalysty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@blackmaggot: Przypuszczalnie zatem podobnie zatrudniono pozostałych członków Twojego zespołu, czyli raczej będziesz pracował z ludźmi podobnymi sobie. Myślę, iż nowa firma, a przynajmniej zespół, do którego dołączysz, nie są takie złe.
@spo_: też odnoszę wrażenie, że lepiej robić dużo mniej istotnych rzeczy lub prawie to samo w wielu projektach, niż wiele ciekawszych rzeczy w kilku projektach.

Branża SAPowa